Deprese není sprosté slovo říkají I Love You Honey Bunny

Deprese není sprosté slovo říkají I Love You Honey Bunny

Deprese není sprosté slovo říkají I Love You Honey Bunny

Deprese není sprosté slovo, říkají I Love You Honey Bunny svým novým singlem Lose Control. Novinka vznikla na ose mezi Prahou, Amsterdamem a Karlovými Vary.

Ztratit kontrolu a naplno si užít křest nového alba můžete 27. dubna v pražském klubu Roxy. 

 Indierockoví I Love You Honey Bunny představují první singl z připravovaného druhého studiového alba. Píseň Lose Control vznikla pod producentským dohledem Koena van de Wardta (Klangstof) a Stevena Grahama Ansella (Blood Red Shoes) na pomyslné ose Praha – Amsterdam – Karlovy Vary. V Praze vznikl základní nápad, v nizozemské metropoli pak zmínění producenti zformovali finální podobu skladby a Karlovy Vary jí daly tvář, myšleno tu obrazovou.

Je dobré ještě upřesnit, že ač jsou I Love You Honey Bunny z Prahy, svým původem soubor tvoří Francouz, Bulhar, Slovák a Čech. Jejich osobitě pojatý indie rock má i lehký elektronický nádech, díky čemuž I Love You Honey Bunny disponují plným energickým zvukem. Zmíněný pestrý národnostní mix sestavy a anglické texty kapelu vcelku pochopitelně nasměrovaly na zahraniční pódia. I Love You Honey Bunny jsou jedna z nejúspěšnějších českých skupin v zahraničí. Odehráli koncerty ve Švédsku, Německu či Polsku, mají za sebou šňůru po střední Evropě, transatlantické turné v Kanadě nebo účast na jednom z největších evropských festivalů, maďarském Szigetu. 

„Máme tady obrovské množství skvělých kapel s potenciálem hrát daleko častěji mimo ČR,“ vysvětluje kytarista Martin. „Jsme první generace dětí, která vyrůstala ve světě bez hranic, které jsme ale bohužel ještě nedokázali mentálně překonat. I to naši tvorbu ovlivnilo.“ 

K první ochutnávce z chystaného nového alba frontman Sebastian říká: „Jak název napovídá, Lose Control je o nutkavém pocitu ztráty kontroly nad děním ve vlastním životě. V textu nemáme na mysli, že by člověk chtěl svůj život úplně vzdát, spíš že se cítí zahlcený. Nestíhá sledovat, co se kolem něj děje, všechno se kupí na sebe a nastává nekonečný bludný kruh.“

Baskytarista Kristián doplňuje, že na náladu písně mělo velký vliv i to, kde se natáčela. „Studio se nacházelo v budově bývalého soudu v Amsterdamu, takže všechny stopy jsme nahrávali v soudní síni, což byl vážně zajímavý pocit. V zimě bývá v Amsterdamu neskutečně ošklivé počasí, pořád jen pršelo a foukal silný vítr. Dokonce nám přišla varovná SMS, abychom nevycházeli ven...“ 

I Love You Honey Bunny pomocí singlu Lose Control chtějí přispět k destigmatizaci otázek týkajících se duševního zdraví. Vlastně jeho prostřednictvím apelují: Pozorujte své pocity a myšlenky a nebojte se vyhledat pomoc, pokud se sami nedokážete vypořádat se svými psychickými problémy. 

Co se videoklipu týče, na jeho natáčení si I Love You Honey Bunny vytipovali hotel Thermal v Karlových Varech. „Jedná se o brutalistní budovu z počátku sedmdesátých let. Uprostřed hotelu se nachází konferenční místnost, která je kompletně osazená červenými panely s retro-futuristickým stropem. Od počátku jsme se snažili ladit barevnou paletu videoklipu čistě do dvou barev. Převážně však do červené, která je opravu agresivní a skvěle vystihuje náladu písně Lose Control,“ přibližuje Martin.

Již zmiňované druhé album, následovník debutu Cosmic Background Radiation (2018), se bude jmenovat We Just Had a Wonderful Time a jeho vydání je naplánováno na duben 2023. Jak I Love You Honey Bunny říkají, vznikalo v těžkém období posledních dvou let, kdy každý poznal, co to znamená být nuceně zavřený ve svém bytě, žít sám se sebou a vést boj s vnitřními démony, boj s vlastní myslí. Právě z těchto pocitů se nová deska rodila.

„Název We Just Had a Wonderful Time má dvojí význam. Je to především sarkastická odpověď na všechny potíže, jimž mnozí z nás čelili během pandemie, a na další moderní problémy, které nám leží na srdci a v hlavě, ať už to je neuspokojivý stav našeho životního prostředí, nebo válka na Ukrajině. Ale je to také výpověď o zábavě, kterou jsme si jako kapela užili, když jsme společně pracovali na tomhle albu a vybudovali ho z bahna, v němž jsme se ocitli. O tom, jak přínosná a skutečně zábavná tato životní překážka nakonec byla,“ dodává Sebastian.

I Love You Honey Bunny jsou:

Sebastian Jacques – zpěv, kytara

Martin Šolc – kytara

Kristián Kraevski – baskytara

Josef Keil – bicí

Multilink: https://distrokid.com/hyperfollow/iloveyouhoneybunny/lose-control

Křest: 27. 4. v Roxy Praha – vstupenky: https://goout.net/cs/listky/i-love-you-honey-bunny/kduq/

Event: https://www.facebook.com/events/704750784417177

Více informací: https://www.iloveyouhoneybunny.cz/