Dejte mi pokoj! Premiéra: 7. 5. 2015

Dejte mi pokoj! Premiéra: 7. 5. 2015

Dejte mi pokoj! Premiéra: 7. 5. 2015

Dejte mi pokoj! (Une heure de tranquillité / Do Not Disturb)

Premiéra: 7. 5. 2015

Wild Bunch, Francie, 2014

Režie: Patrice Leconte

Scénář: Florian Zeller

Kamera: Jean-Marie Dreujou

Hudba: Eric Neveux 

Hrají: Christian Clavier, Carole Bouquet, Rossy de Palma, Stéphane De Groodt, Sébastien Castro, Valérie Bonneton

 

Já že jsem sobec! 

Michela Leprouxe, vášnivého milovníka hudby, potkalo nečekané štěstí. Na bleším trhu objevil vzácnou gramodesku – první album muzikanta Neila Youarta, které se jmenuje „Me, myself and I“. A od té chvíle touží Michel po jediném: v naprostém tichu, klidu, samotě a domácí pohodě si vychutnat tento hudební klenot.

Jenže, v tom okamžiku, kdy už pomalu zasouvá jehlu gramofonu do drážky této vzácné gramodesky, se celý svět a snad i všichni jeho obyvatelé proti němu spiknou. Ať už se jedná o nečekanou návštěvu syna, kutilské bušení souseda, lomození uklízečky, urputné vyzvánění telefonu nebo poněkud dramatičtější obvinění z nevěry ze strany manželky či příchod jeho milenky. A jako třešnička na dortu se v domě koná tradiční oslava nazvaná Sousedský den. Michel musí nasadit do boje všechnu svou energii, lstivost i mazanost. Jen proto, aby získal svou vytouženou hodinku klidu. Dokáže to? Nebo se jeho tak nadějně započatý den změní v noční můru?

V hlavní roli francouzské komedie Dejte mi pokoj!, natočené podle populární divadelní hry, předvádí své herecké a především komediální umění Christian Clavier, kterého si můžete pamatovat například z tak úspěšných komedií jako jsou Co jsme komu udělali?, Návštěvníci nebo Asterix a Obelix. A jeden milión francouzských diváků dokazuje, že ani tentokrát své publikum rozhodně nezklamal.

Přístupnost: pro všechny

Žánr: komedie

Verze: francouzsky s českými titulky 

Stopáž: 79 min

Formát: 2D DCP