DEICHMANN - Pecujte o svou obuv

DEICHMANN - Pecujte o svou obuv

DEICHMANN - Pecujte o svou obuv

Chcete, aby vaše obuv vypadala stále jako nová? Věnujte jí zaslouženou a vhodnou péči. Odvděčí se vám nejen vzhledem „jako novým“, ale také delší životností.

Většina lidí své obuvi nevěnuje náležitou pozornost. Po příchodu domů ji odloží do botníku, kde leží bez povšimnutí až do dalšího nošení. Je to i váš případ? Změňte své návyky a naučte se o svou obuv správně pečovat. Především podzim a zima je obdobím, kdy si vaše obuv zaslouží zvýšenou pozornost.

Péče od samého začátku

Koupili jste si nové boty? Ještě před tím, než je vezmete na první procházku, ošetřete je vhodným přípravkem podle druhu materiálu, ze kterého je obuv vyrobena. Bez ohledu na to, jakou obuv nosíte, používejte zásadně lžíci na obouvání. Sešlapané paty nevypadají hezky, a navíc ničí tvar obuvi. Při vyzouvání ze šněrovacích bot nezapomeňte uvolnit všechny tkaničky, je to šetrnější nejen pro obuv, ale i pro vaše nohy. Listopad je známý svým nevyzpytatelným sychravým počasím. Vrátili jste se domů s promočenými botami? Použijte speciální napínák, který vyrovná záhyby vzniklé při chůzi, odlehčí spodní konstrukci obuvi a udrží její správný tvar. Obuv nechte následně volně uschnout, ale ne na topení, mohlo by dojít k jejímu nevratnému poškození, zejména u kožených modelů.

Čištění obuvi

Držte se hesla: nejdřív očistit, poté chránit. Ideálně po každém nošení je dobré obuv utřít hadříkem a/nebo vlažnou vodou či vykartáčovat od prachu. Velurové usně čistěte nejlépe pomocí pryžového nebo drátěného kartáče. Poté na obuv rovnoměrně naneste vhodný prostředek určený na údržbu obuvi.

Prostředky na údržbu obuvi

V kolekci Deichmann najdete spoustu speciálních prostředků na ochranu a údržbu obuvi. Některé jsou určeny pro koženou obuv, jiné pro modely ze syntetických materiálů. V nabídce jsou různé ošetřující a impregnační spreje, aktivní čističe, ochranné krémy, speciální ochranní mléko nebo i změkčovadlo na useň. Šikovným pomocníkem je také sprej s pravým hedvábím, který udrží vaše chodidla svěží a suchá po celou dobu nošení. Seženete zde i klasický kartáč, nebo speciální kartáč na semiš. Pokud si nevíte rady s výběrem správného výrobku pro vaši obuv, personál v prodejnách vám ochotně pomůže. Použitím nesprávného ošetřujícího prostředku byste totiž mohli udělat víc škody než užitku.