David Svoboda, Iva Roze a Jiří Vyorálek v Show JANA kRAUSE

David Svoboda, Iva Roze a Jiří Vyorálek v Show JANA kRAUSE

David Svoboda, Iva Roze a Jiří Vyorálek v Show JANA kRAUSE

Ukázka z minulého dílu ...

Show Jana Krause: hřešící herec, randící novinářka a zlatý pětibojař

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Jiří Vyorálek, novinářka Iva Roze a olympijský vítěz David Svoboda.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 13. ledna ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem, který dnešní show poctí svou návštěvou, je herec Jiří Vyorálek, který je divákům známý ze seriálů i reklamních spotů, proslavil se také rolí Klementa Gottwalda. „Dlouho jsem čekal a pak jsem si říkal, že už to dělají v podstatě všichni, tak proč bych já blbec byl doma, bez práce a čekal,“ říká ke svému účinkování v reklamě herec, který přišel po 25 letech angažmá v Brně do Prahy. Během své herecké kariéry vystřídal zhruba pět divadel, v současnosti je jeho domovskou scénou divadlo Na zábradlí. „Ono se to vždycky po nějakých těch letech vyčerpá. Nejdřív se vám s těmi lidmi dělá výborně, pak se začnete čím dál tím víc poznávat, čím dál víc rádi a čím víc se máte rádi, tím víc to pak začne skřípat. A pak musí člověk odejít a nedá se s tím nic dělat,“ vysvětluje Jiří.

V Praze se etabloval i jako seriálový herec, Jana Krause upoutala především role již zmiňovaného Klementa Gottwalda ze série věnované českým dějinám, která byla podle jeho slov průlomová, neboť mu otevřela dveře k dalším rolím. A s přibývajícím rolemi se samozřejmě také zvýšila jeho popularita, ačkoli v běžném životě nějaký mimořádně velký zájem o svou osobu nepociťuje: „Nedá se říct, že by mě oslovovali lidé na ulici, tahali mě za rukáv, křičeli na mě, Jirko, a tykačka, pojďme se vyfotit a tak… Není toho zase tak moc. Možná je to tím, že se pořád tvářím tak nějak blbě nebo si čtu, když cestuju dopravními prostředky. Možná vypadám nepřístupně.“ Ale asi ne až tolik, neboť na vlně své stoupající kariéry se seznámil se svou současnou partnerkou, o které se bude chtít Jan Kraus dozvědět sice co nejvíce, ale Jiří Vyorálek statečně udrží jazyk za zuby. Zato své neřesti prozradí téměř všechny: „Občas si dám pivo. Mám rád pivo. Víno je na mě moc kyselé, a protože jsem ještě k tomu kuřák, tak víno špatně cítím, respektive nedokážu rozpoznat ty chutě. A když piju kořalku, tak se ze mě stává hovado, takže radši držím to pivo.“

Uvidíme, zda o svých neřestech promluví i další host, kterým je spisovatelka a novinářka Iva Roze, absolventka Kolumbijské univerzity v USA, jež ve svém profesním životě prošla špičkovými periodiky, jako jsou New York Times, Newsweek či Global Post. Kromě toho procestovala velký kus světa. „Pořád jezdím a zhruba před dvěma či třemi lety jsem si dala tu práci a spočítala jsem to a tehdy to bylo asi osmdesát, takže nyní už to bude ke stovce,“ doplňuje novinářka, která se mimo jiné také již od dob svých univerzitních studií zajímá o fenomén svateb a svatební manželské rituály v různých zemích světa. Pro názornost nám promítne několik fotografií ze svých studijních cest, například ze svatby v Indii, Japonsku, Papui, Tanzanii či na vrcholku Kilimandžára.

Protože Ivu seriálové projekty očividně baví, pustila se v minulém roce do projektu „Rande“. Princip spočíval v tom, že si autorka naplánovala v průběhu jednoho měsíce na každý den rande, tedy 31 schůzek. Tento svůj nápad vyhlásila, kde se dalo, a čekala na odezvu. „Začali se hlásit zájemci a já jsem jim zadávala termíny. Na každého jsem chtěla mít alespoň pár hodin, aby to nebylo o tom, že se sejdeme na dvacet minut. Na konci měsíce už to ale bylo těžké,“ vypráví Iva Roze a pokračuje: „Za měsíc jsem tedy poznala 30 mužů a jednu ženu.“ Jaké rozdíly vypozorovala mezi muži podle národnosti? „Dlouho jsem žila v zahraničí, deset let jsem žila v New Yorku a tam existovala taková jedna celá generace třicátníků, kteří byli singles, nebo se opravdu ženili a vdávaly pozdě.

A to tady vůbec neexistuje, což mě překvapilo. Pak také existuje jeden fenomén, že totiž ti, co nejsou singles, si hledají nové vztahy paralelně. Podobně, jak když si hledáte práci – jste v jedné, ale už se poohlížíte po nové,“ vysvětluje žurnalistka. „Singles v mém věku tady tedy moc není, takže jsem musela sáhnout mezi mladší, nebo naopak starší,“ směje se. Dalším důležitým zjištěním bylo, že čeští muži jsou během rande pasivní, většinu aktivity nechávají na ženě, nejsou zvyklí dobývat. Našel se nakonec nějaký favorit? „Těch, co mě nějakým způsobem zasáhli, bylo víc, ale on vás každý zasáhne trochu někde jinde. A to je ten problém,“ svěřuje se diváků Iva Roze. Nyní již chystá nový projekt, kterým bude to, že jeden měsíc bude chodit po Praze zahalena v hidžábu.

Zlatý olympijský vítěz v moderním pětiboji, David Svoboda, završí dnešní talkshow, když na jeviště přichází se svou loutkou. „To je pro vás. Když jsem tady byl poprvé a naposledy zároveň, tak jsem od vás dostal jednu loutku a mně se strašně líbila, tak když jsem vám vymýšlel dárek, napadlo mě toto,“ vysvětluje svůj záměr olympionik, který se v posledních dvou letech léčil ze zranění, nyní se však v Londýně, poté co obsadil čtvrté místo, kvalifikoval na letošní letní olympiádu v Rio de Janieru. „Měl jsem smůlu. Měl jsem takové vleklé zranění, které bylo dost těžké diagnostikovat, nevědělo se přesně, co to je. Hodně mě bolela levá noha,“ stěžuje si pětibojař. „Před polovinou sezony 2013 jsem se zranil, respektive to asi byla déletrvající únava materiálu. Mám z šermu a ze střelby trochu křivá záda a vlivem toho jsem si hnul diskem mezi obratli a z toho důvodu ta bolest v noze.“ O tom, že se o pětiboji pravidelně vedou diskuze, zda ho ponechat mezi olympijskými sporty, nebo o tom, jakou z disciplín a proč považuje David za svou nejsilnější stránku, se více dozvíme dnes večer v Show Jana Krause na Primě!