Dasha vítá Vánoce s filmem Přání k mání a písní Co přát si víc

Dasha vítá Vánoce s filmem Přání k mání a písní Co přát si víc

Dasha vítá Vánoce s filmem Přání k mání a písní Co přát si víc

Zpěvačka Dasha vítá letošní Vánoce s písní Co přát si víc, která vznikla k novému českému filmu Přání k mání. Píseň doprovází závěrečné titulky snímku a vychází nyní jako singl v digitální podobě. Hudbu písně složil David Solař, text je dílem Ester Brožové.  Vydání singlu doprovází i videoklip. 

Videoklip, singl i film Přání k mání mají neodolatelnou vánoční atmosféru a vychází společně v prvním adventním týdnu. Samotný snímek, který měl v kinech premiéru 7. prosince, se během adventu odehrává a vrcholí přímo na Štědrý den.

O film je rekordní zájem ze strany provozovatelů kin. Jen během premiérového víkendu ho uvede téměř 185 kin po celé České republice.Dashu
doprovází v písni pouze smyčcové kvarteto a klavír, vedle tématu Vánoc navazuje píseň na film i svým názvem. Hrdina vánočního příběhu dostane od kouzelného dědečka jedno přání a neví pořádně, co si s ním počít. V hlavních rolích se představí Jitka Čvančarová, Martin Myšička a Filip Antonio.

Film Přání k mání produkovala Česká televize, do kin ho uvádí Bontonfilm. Singl Co přát si víc vydává v digitálním formátu Supraphon, jenž v listopadu také vydal Dashe album Konečně, které vzniklo pod vedením producenta Davida Solaře.  ODKAZ NA SINGL „Co přát si víc“

https://www.supraphonline.cz/album/348091-co-prat-si-vic-pisen-z-filmu-prani-k-mani

 

O FILMU

Teenager Albert je zoufale a naprosto jednostranně zamilovaný do sestry svého nejlepšího kamaráda Emana. Jenže Johana, jež si říká Žoán a touží studovat na francouzské Sorbonně, o něj vůbec nestojí. Alberta tedy čeká boj o srdce vysněné dívky, do toho musí čelit nečekané rozmíšce svých rodičů, kteří jsou kouzelníky v místním varieté, a pak se to stane: Za dobrý skutek si může říct jedno přání, které mu slíbí splnit kouzelný dědeček. Podle všeho to opravdu funguje, jenže jak s tím jedním přáním co nejlépe naložit? Jak jej lehkomyslně nepromarnit? Navíc mu jej chce vyfouknout povrchní floutek, školní lamač dívčích srdcí, syn místního boháče a výstředního hoteliéra Bosáka. Začíná cesta za velkým rozhodnutím plná překážek a svodů.