Daniel Landa: Tvrdý trénink v Thajsku

Daniel Landa: Tvrdý trénink v Thajsku

Daniel Landa: Tvrdý trénink v Thajsku

12. června 2014 se v pražské Tipsport Areně koná GIBU FIGHT NIGHT – galavečer v thajském boxu.

Součástí tohoto sportovního večera bude finále Mistrovství České republiky v muaythai - České Muay-Thai Asociace, o.s..

Již první oznámená jména českých borců, kteří patří k profesionální špičce thajského boxu u nás, slibovala skvělý sportovní zážitek a jejich zahraniční soupeři tuto skutečnost jen potvrzují.

Zápasníci světových kvalit budou na tomto večeru GIBU FIGHT NIGHT  hájit barvyNěmecka, Nizozemí, Thajska, Francie, Švýcarska, Maroka, Konga, Rumunska a Finska.

Zápasy, které jsou vypsány podle pravidel K-1 a Muaythai sestavil Petr Ottich, který je v tomto oboru tzv. “matchmakingu“ evropskou špičkou.

Zápasy K1:

Martin Gaňo - KTSO Praha J.V. vs. Max Baummert - Golden Glory Berlín – Německo

Miroslav Cingel - Diamond gym Žilina SK vs. Janosch Nietlispach - Team Bonjasky - Švýcarsko

David Keclík - MaXimus Word fight Team-Austria vs. Jason Wilnis - The Colosseum / Blacklabel - Nizozemí

Ondřej SPEJBL Hutník - Hanuman gym Praha vs. Danyo Illunga - Team Bonjasky - Kongo

Hron Tomáš - MT Brno vs. Catalin Morosanu - Rumunsko

Zápasy Muaythai:

Matouš K.O.hout - MaXimus Team – TKBC Praha vs. Johan Beauséjour - Francie

Jiří Žák - Hanuman gym Praha vs. Hicham El Gaoui - Enfusion Team Maroko

a Daniel Landa ŽITO - Hanuman gym Praha vs. Riku Immonen – Finsko

Jméno zápasníka, se kterým se utká Daniel Landa, bylo poměrně dlouho předmětem spekulací. Nyní však potvrzený Riku Immonen, amatérský mistr světa IFMA a profesionální mistr světa WMC z roku 1999, dává jasnou odpověď, že i tento zápas bude na profesionální úrovni.

Zvučná jména zahraničních borců doplní též jméno legendárního francouzského bojovníka Jerome Le Bannera, který bude souboje v ringu sledovat z místa čestného hosta turnaje. Jerome Le Banner se zúčastní i vážení zápasníků, tiskové konference a podpisových akcí. Večerem bude provázet skvělý komentátor Ondřej Novotný, známý z pořadu FIGHT CLUB, vysílaném na české verzi Eurosportu.

Profily a fotografie všech bojovníků naleznete zde:

http://www.gibu-fight-night.cz/profily-zapasniku/

Vstupenky na galavečer thajského boxu Gibu Fight Night jsou v prodeji v síti Ticket Art www.ticketart.cz a www.ticketportal.cz  v cenách od 390 Kč.

Thajský box zkráceně thaibox nebo také  Muaythai  je jeden z nejtvrdších bojových sportů vůbec. V zápasech, které jsou na pět kol po třech minutách, se používají údery rukou, loktů, kolen a nohou. Na rozdíl od jiných sportů je thajský box plnokontaktní, mimo hlavy a těla se útoky vedou také na nohy, povoleny jsou i různé strhy, shozy a typické úchyty v klinči. Bojovníci nastupují k zápasu bosí, vybaveni jen několika chrániči.

Organizátorem mimořádného večera je C.M.T.A. - Česká Muay-Thai Asociace, o.s., která oficiálně zastřešuje thajský box v České republice. (Od roku 1996 je řádným členem ČSTV, nově České unie sportu, s níž aktivně spolupracuje, a je také členem organizace IFMA, což je celosvětově jediná organizace pořádající MS a ME, uznávaná Mezinárodním olympijským výborem.) Partnerem Gibu Fight Night je MaXimus World Fight team – největší promotérská stáj působící na českém trhu, která zajišťuje starty vrcholových sportovců na profesionální úrovni v oblasti bojových sportů po celém světě.