Daniel Landa pokřtíl svou knihu Všeník

Daniel Landa pokřtíl svou knihu Všeník

Daniel Landa pokřtíl svou knihu Všeník

Daniel Landa pokřtil svoji první knihu Všeník

Zpěvák Daniel Landa v pondělí oficiálně pokřtil a uvedl na trh svoji první knihu, kterou nazval Všeník. Uspořádal autogramiádu v pražském knihkupectví Neoluxor na Národní třídě, kde nepřetržitě podepisoval jeden výtisk za druhým téměř dvě hodiny. Pro podpis a věnování si na místo přišlo přes 250 fanoušků.

 

Pro mnohé stále kontroverzní umělec Daniel Landa, zpěvák, herec, skladatel, scénárista, boxer, jezdec rallye a kouzelník Žito, si konečně udělal čas, aby se ze svých různých směrů na chvíli vrátil především sám k sobě. A při tom si poprvé v životě začal psát deník, který se mu nečekaně pod rukama tematicky tak rozrostl, že ho pojmenoval VŠENÍK.

Pro důkladnější pátrání v zákoutích své vlastní duše nalezl odlehlé místo na vzdáleném ostrově Bali, kde dobrovolně přijal roli dočasného askety. Kromě vtipných popisů úspěšných i marných bojů s démony jídla, pití, kouření či internetu se na papír dostalo mnohem víc – klíč k pochopení Daniela Landy. Jak definuje sám autor v úvodu své knihy: „Všeník je pro mě cosi jako dosud utajované, avšak překvapivě solidně uklizené podzemní skladiště myšlenek na mentálním pozemku zvenku nečitelného podivína a bordeláře.“

 

Na autogramiádu a křest Všeníku dorazilo přes 250 fanoušků, kteří neodešli jenom s podepsanou knížkou, ale i s příslibem, že se již brzy mohou těšit na další Danovu tvorbu. Landa totiž na místě slíbil v brzké budoucnosti bude album, turné a dokonce možná i muzikál.

„Z umělecké dráhy jsem nikdy úplně neodešel. I celý Žito je v podstatě velký umělecký projekt,“ svěřil se zpěvák, který 4. listopadu ukončil Hru na kouzelníka Žita a nyní prý bude následovat umělecká reflexe tohoto čtyřletého období.

 

„Knížka je počátkem reflektování řádění Žita,“ prozradil zpěvák s tím, že jde o zábavné, poutavé a objevné čtení o nechápaných, vysmívaných nebo odsuzovaných tématech, která dosud nedokázal (možná ani nechtěl) vysvětlit.

Ve Všeníku se Landa mimo jiné rozepisuje o tom, proč uctívá korunu prvního českého krále Vratislava II., proč pátrá po stopách našich pradávných předků, záhadného národa indoevropských Árjů či co ho vedlo k divoké proměně v kouzelníka Žita. Bez obalu líčí, jaké myšlenky ho napadaly ve chvíli, kdy ho mistr světa v thajském boxu nakopl bez chráničů do hlavy, na co myslel v hlubinách mezi žraloky nebo co mu běželo hlavou v Afghánistánu, když dva dny před Vánocemi nedaleko od něj vybuchovaly smrtící rakety.

 

Knihu vydala společnost Landa Production, s. r. o. jako svoji první publikaci. Autor obálky je Jan Poukar/POUKARdesing. Kniha má 108 stran a její prodejní cena je 359,-.

Kniha je ve výhradním prodeji na e-shopu Daniela Landy.