Daniel Landa bez skrupulí: Rakety padaly kilometr ode mě!

Daniel Landa bez skrupulí: Rakety padaly kilometr ode mě!

Daniel Landa bez skrupulí: Rakety padaly kilometr ode mě!

Daniel Landa bez skrupulí: Rakety padaly kilometr ode mě!

Zpěvák Daniel Landa se rozhodl vydat za svými fanoušky. Umělec, který nedávno pod názvem Všeník vydal svou první knihu, uspořádá pro své nejvěrnější autorská čtení v několika českých městech.

Chcete-li nahlédnout do mysli Daniela Landy, zpozorněte. Kontroverzní umělec, který 4. listopadu po čtyřech letech ukončil misi kouzelníka Žita, se rozhodl poodhalit své pocity a myšlenky.

 

„Všeník je pro mě cosi jako dosud utajované, avšak překvapivě solidně uklizené podzemní skladiště myšlenek na mentálním pozemku z venku nečitelného podivína a bordeláře,“ říká Landa, který se v březnu 2017 vydá se Všeníkem do Olomouce, Českých Budějovic, Plzně, Liberce a svou pouť zakončí v Praze.

A Landa neláká jenom na vzpomínky na ostrově Bali, kde knížka vznikla, ale i na příběhy ze své Afghánské mise, kde na něj dvakrát málem sáhla smrt.

„Není to tak, že bych málem přišel o život. Zažili jsme tam zemětřesení 7,7 Richterovi škály, což není málo. Otřásal se s námi barák takovým způsobem, že jsem si myslel, že tohle už nedáme,“ svěřil se zpěvák, který tam zažil dokonce i bombardování.

 

„Rakety dopadaly kilák od nás. Ale když spíš na posteli a kilometr od tebe dopadají rakety, je to jako kdyby ti bouchaly přímo pod posteli. Ale nedá se říct, že jsem málem přišel o život. To bych řekl, kdyby raketa letěla půl metru od mé hlavy. Ale zážitek to byl slušný,“ dodává zpěvák s tím, že v Afghánistánu byl naposledy loni před Vánoci a opět se tam chystá až příští rok.

 

„Situace tam je nyní hodně neklidná. Vše, co se tam stalo, budeme brzy reflektovat. Knížka je ale dobrý návod k tomu, co se dělo. Je to velké umělecké dílo,“ dodává Landa, který se svou první knížkou slaví úspěch a proto se rozhodl takto svým fanouškům poděkovat.

Termíny:

9. 3. 2017 Olomouc - kino Metropol
10. 3. 2017 České Budějovice - kulturní dům Metropol
14. 3. 2017 Plzeň - společenský sál Alfa
15. 3. 2017 Liberec - centrum Babylon
20. 3. 2017 Praha - kino Lucerna

Vstupenky jsou v prodeji v síti TICKET ART za jednotnou cenu 400,- včetně DPH.