Daniel Barták – Richard Bergman – Vít Pokorný: MALÝ PRINC

Daniel Barták – Richard Bergman – Vít Pokorný: MALÝ PRINC

Daniel Barták – Richard Bergman – Vít Pokorný: MALÝ PRINC

CR1072-2, EAN 8590236107229, 2CD 399 Kč
Celkový čas CD 1 45:05 I CD 2 45:38

Na motivy světového bestselleru Antoine de Saint-Exupéryho přichází Malý princ jako původní český muzikál. Náš příběh sleduje cestu dvou hlavních hrdinů za neodvratným naplněním jejich osudů. Ilustruje tuto cestu neobvykle barevnými a optimisticky laděnými výlety do dříve neztvárněných hudebních směrů. Díky hudbě, hercům a zpěvákům se přeneseme do světa fantazie, ať už se jedná o podivné planety nebo jejich ještě podivnější obyvatele. Planetu Zemi reprezentuje nejen poušť, ale také kantýna korsického letiště, odkud Exupéry startoval ke své poslední misi. Příběh samotného Exupéryho i Malého prince dojímá celý svět už po desítky let, a proto chceme touto cestou oslavit i my 120. výročí narození velkého snílka a velkého člověka Antoine de Saint-Exupéryho, který nyní přichází k velkým i malým posluchačům ve velkolepém muzikálovém provedení.

DANIEL BARTÁK – hudba a hudební aranžmá

"Je velkým omylem považovat toto dílo za pohádku nebo za žánr pro děti, jelikož jeho myšlenky a metafory většinou překvapí a zasáhnou zejména dospělé. Tuto knihu jsem si zamiloval už v mládí a nikdy mě nepřestane překvapovat její nadčasovost a moudrost. Nápad, že by to mohl být krásný muzikál, přišel už v roce 2014, nicméně vše má svůj čas a smysl, stejně tak, jako muzikál Malý princ."

RICHARD BERGMAN – texty písní a scénář

"Příběh o malém princi je pro mě bible ve tvaru srdce. Je ikonou mého já, zároveň i krásnou a živou předlohou pro moji existenci na tomto světě. Žiju na překrásné modré planetě, a přesto každou noc hledím na noční nebe a hledám tu nejzářivější hvězdu. Planetku malého prince."

VÍT POKORNÝ – produkce, scénář, režie

Malý princ je jako snový rébus, který může každý luštit po svém, a lidé ho luští už po několik generací. Z většiny zpracování mám ale deprimující pocit, a to jsem chtěl úplně otočit. Naším záměrem bylo interpretovat podstatu Malého prince tak, aby z příběhu byla cítit radost, upřímnost a láska k životu. Ostatně láska je osou každého dobrého příběhu a Malý princ dostává tímto muzikálovým zpracováním zcela nový rozměr. Rozměr plný naděje, která nehasne stejně, jako princova hvězda.

Účinkující:

MALÝ PRINC VIKTOR ANTONIO

PILOT EXUPÉRY VOJTĚCH DYK

DOMÝŠLIVEC JIŘÍ KORN

KRÁL JOSEF VOJTEK

RŮŽE IVANA KOROLOVÁ

HAD TOMÁŠ TRAPL

BYZNYSMEN MARTIN POŠTA

ZEMĚPISEC JAN JEŽEK

LIŠKA DITA HOŘÍNKOVÁ

LAMPÁŘ DANIEL BARTÁK

PIJAN JIŘÍ UNTERMÜLLER

PILOT JULES JAROMÍR DULAVA

PILOT ETIEN RADEK KUCHAŘ

TRIO RŮŽÍ SÁRA MILFAJTOVÁ, GABRIELA URBÁNKOVÁ, SIMONA TLUSTÁ

HOSTINSKÝ ZDENĚK ZELENKA

HLAS RÁDIA CORSÉ VÍT POKORNÝ