Cyklus Diáky zve na Bike Family Nomads

Cyklus Diáky zve na Bike Family Nomads

Cyklus Diáky zve na Bike Family Nomads

Milí přátelé cestovatelských přednášek,na 7. února chystáme v Biu Oko speciální díl cyklu Diáky s podtitulem 13 let na kolech, 2 dcery narozené cestou. Céline a Xavier Pasche si říkají Bike Family Nomads. Na kole jezdí už 13 let a ujeli 87 000 km. Projeli 4 kontinenty, zažili teploty od - 45 °C do + 53 °C a cestou se jim narodily 2 dcery.

 

Pokud byste měli zájem o inverview přímo s rodinou, už od neděle jsou v Praze, takže je možné se s ní domluvit.

13 let na kolech, 2 dcery narozené cestou - Céline a Xavier Pasche

13 let a 87 000 km na kolech. 4 kontinenty, teploty od - 45 °C do + 53 °C a 2 dcery  narozené cestou. Ty vyrůstaly v odlehlých koutech planety, žily ve stanu a křižovaly Zemi na kole. Ambasadorka života v přírodě, antropoložka a horská vůdkyně Céline Pasche bude spolu se svou rodinou na těchto mimořádných Diácích mluvit nejen o životě na cestách a tom, jak důležitý je pro děti pobyt v přírodě, ale pohovoří i o tom, jak: 

  • přejet mongolskou poušť Gobi (na kole!)

  • žít život podle hesla „méně je více”

  • vzdělávat děti v divočině

  • prožít zimu v Arktidě mezi domorodci 

  • vytvořit prostor pro to, na čem doopravdy záleží

  • a mnoho dalšího

Jako vždy bude prostor pro vaše dotazy, které mohou tentokrát směřovat nejen na Céline a Xaviera, ale i na jejich děti.

Céline, Xavier, Nayla a Fibie Pasche

Říkají si Bike Family Nomads. Dobrodruzi Céline a Xavier se oba narodili na počátku 80. let. Céline je antropoložkou, která se zabývá domorodými národy, a horskou vůdkyní, řečnicí, spisovatelkou i životní koučkou. Rozsáhlé prostory a vysoké vrcholy ji naplňují hlubokým klidem.

Xavier je projektantem, který ale žije ve stanu a jeho zahrada se rozkládá všude kolem. Je také fotografem, webmasterem a redaktorem.

Nayla se narodila 4. června 2013 na ostrově Penang v Malajsii. Je nejmladším dítětem na světě, které přejelo na kole australskou poušť Nullarbor. Cestuje už 9 let a ujela přes 50 000 km. 

Fibie se narodila 9. srpna 2017. Je nejmladším dítětem, které na kole přejelo nejchladnější poušť světa, poušť Gobi. 

Událost se bude konat v jednoduché angličtině.