CYKLISTÉ V PRAZE POMÁHALI SVÝM POHYBEM HANDICAPOVANÝM

CYKLISTÉ V PRAZE POMÁHALI SVÝM POHYBEM HANDICAPOVANÝM

CYKLISTÉ V PRAZE POMÁHALI SVÝM POHYBEM HANDICAPOVANÝM

Celé léto mohou lidé díky projektu Birell jízda pomáhat handicapovaným, jejichž snem je vrátit se zpět na kolo. Stačí projet na kole pod speciální bránou, která putuje po českých cyklostezkách. Za každého cyklistu, který branou projede, se přičte na konto 5 Kč. Celkovou sumu Birell věnuje na nákup kol a handbiků pro handicapované.

 

Handicapovaní, které zákeřná nemoc či úraz zatím nepustí zpátky na kolo, jsou ke splnění svého snu zase o kus blíže. Od úterý 21. července do pátku 24. července v Praze pro ně 6 930 lidí vyjelo částku 34 650 Kč.

Handicapované podpořili v Praze i známé osobnosti. V úterý v Podolí přispěl pohybem herec a moderátor Aleš Háma a v pátek v Divoké Šárce pomohl i herec, bavič a moderátor Martin Dejdar. Ve středu Birell bránou v Tróji projel olympionik a kanoista Martin Doktor, který se zapojil už loni. „Sám sportem žiju, proto jsem se rozhodl zapojit již podruhé a projet Birell bránou. Chci tak podpořit i letošní účastníky a pomoct jim získat vytoužené handbiky a kola. Pomáhat handicapovaným lidem sportem, tak jako to dělá Birell jízda, se mi moc líbí.“

 

Že se získá dostatek peněz, věří i mladý bojovník Jakub Haas, který touží znovu vyrazit se svou maminkou a bráškou na výlet jako předtím, než mu rakovina vzala levou nohu. Nové kolo je snem všech tří. Také Kateřina Janíková ze Zdětína na Mladoboleslavsku si přeje na kole zase zažít pocit volnosti. Ten si s protézou celé nohy po boji s rakovinou příliš neužije. Na vytouženém kole chce projet české hory a je připravena vybojovat každičký kilometr. Stejně tak se aktivnímu životu chce vrátit i Milena Kytková z Kladna, která vinou nepovedené operace přišla o nohu. Milena nechce ze svého života promarnit už ani vteřinu, proto touží po kole, které jí umožní zase naplno sportovat a užívat si ho.

 

Svým pohybem mohou lidé Kubovi, Katce, Mileně a dalším handicapovaným pomáhat i nadále. Birell brána bude na cyklostezkách až do 31. srpna a pomoct tak může každý. Čím více lidí projede, tím vyšší částka půjde na kola a handbiky. Seznam jejích zastávek najdete na www.birelljizda.cz