Coca-Cola rozdala díky kamionu statisíce korun

Coca-Cola rozdala díky kamionu statisíce korun

Coca-Cola rozdala díky kamionu statisíce korun

 Praha, 22. ledna 2019 – Coca-Cola a její vánoční kamion mají za sebou další úspěšné turné, při kterém rozvážela vánoční atmosféru téměř po dvou desítkách měst celé ČR. Legendární červený truck rozdával při akci Vánoční kamion radost nejen návštěvníkům, kteří si užili Santu Clause a jeho skřítky, ale také místním dobročinným organizacím a komunitám. Těm Coca-Cola darovala výtěžek z prodeje svých vánočních předmětů, a aby byl pozitivní dopad akce co největší, zdvojnásobila vybranou částku a věnovala tak ze svého na dobročinné účely více než 204 tisíc Kč.

Coca-Cola kamion se do center českých měst vydal v době před Vánoci již podevatenácté
a znovu sklidil u malých i velkých obyvatel nadšený ohlas. Myšlenka celé akce však nezůstala jen u zábavy na malebných náměstích, ale vánoční radost rozšířila i mezi potřebné organizace, charity, denní stacionáře či zařízení pro seniory. Zisk z prodeje dárkových předmětů, jako čepice, kamiony, klouzací lopaty nebo sobí parohy totiž Coca-Cola věnovala místním dobročinným komunitám, a finanční dar navíc zdvojnásobila svým vlastním příspěvkem
v celkové hodnotě 204 tisíc Kč.
Nejvyšší částku na dobročinné účely vynesla návštěva Coca-Cola kamionu v Holešově na Kroměřížsku a v lázeňském městě Jeseník. Díky vysokému zájmu o akci v Holešově mohla Coca-Cola kromě výdělku z prodeje věnovat dalších 18 018,- Kč seniorům, a to prostřednictvím oblíbené vánoční sbírky Ježíškova vnoučata. Návštěva podhorského Jeseníku zase vynesla dar 16 338,- Kč Dennímu stacionáři Šimon, který se zaměřuje na pomoc lidem s mentálním postižením a poruchou autistického spektra.
Akce se v době od 27. 11. do 14. 12. konala celkem v 18 městech, kde lidé ještě před příjezdem impozantního kamionu mohli společně secvičit Santův vánoční tanec, a poté si již užívat soutěže, vánoční koledy, čtení pohádek nebo focení se se Santou Clausem a mnoho dalších překvapení. 
 

O společnosti Coca-Cola

The Coca-Cola Company (NYSE: KO) je největším výrobcem nápojů na světě, který svým spotřebitelům ve více než 200 zemích nabízí přes 500 značek perlivých i neperlivých nápojů. Vedle firemních značek Coca-Cola, spadají do jejího portfolia některé z nejhodnotnějších značek světa, jako jsou například nápoje na bázi sóji AdeZ, zelený čaj Ayataka, vody Dasani, šťávy a nektary Del Valle, Fanta, Georgia, Gold Peak, Honest Tea, Minute Maid, sportovní nápoje Powerade, Simply, Smartwater, kokosová voda ZICO. Coca-Cola neustále přeměňuje její portfolio, od snížení cukru v nápojích až po uvedení inovativních nových výrobků na trh. Společnost usiluje také o snížení dopadu na životní prostředí doplňováním vody a podporou recyklace. Společně se stáčecími společnostmi zaměstnává více než 700 000 lidí a pomáhá přinášet ekonomické příležitosti místním komunitám po celém světě. Více informací naleznete v prezentaci Coca-Cola Journey na adrese https://www.coca-colacompany.com/ a sledovat můžete Twitter, Instagram, Facebook a LinkedIn.