Co jste o ložnici možná nevěděli ...

Co jste o ložnici možná nevěděli ...

Co jste o ložnici možná nevěděli ...

CHCETE SE RÁNO PROBOUZET NEROZLÁMANÍ A DOBŘE VYSPALÍ? PAK DOBŘE ZVAŽTE, V JAKÉ LOŽNICI VEČER ULEHNETE.

Ložnice je místo, kde trávíme téměř třetinu našeho dne, tedy i života. Dominantou ložnice bývá většinou postel, ke které je vhodné pořídit noční stolky pro odkládání osobních věcí. Celý interiér by pak měly doplnit šatní skříně (nebo vestavěné) a komody pro uložení oblečení či ložního prádla. Při vybavování ložnice se řiďte zásadou, že nábytek by měl být optimálně rozmístěn, abyste maximálně využili prostor, ale zároveň vybavení nepřekombinovali. Interiér, ve kterém se budete cítit spokojeně, musí působit uspořádaným a klidným dojmem. K tomu může přispět také vhodný výběr barev malby na stěnách. Pouze ložnice vybavená kvalitním, zdravotně nezávadným nábytkem vám umožní opravdový odpočinek po náročném dni. Vhodně zvolená postel, k níž bezesporu patří i kvalitní, individuálně vybraná matrace, je základem ložnice, v níž si opravdu zdravě odpočinete.

 

Možná máte jasnou představu, jak bude vaše ložnice vypadat, anebo možná ještě váháte a hledáte inspiraci. V každém případě je nejjednodušším a nerychlejším řešením obrátit se na odborníky, ideálně přímo na výrobce. ten totiž nábytku rozumí nejlépe, a tak vám nejfundovaněji a ochotně poradí.

Jak vhodně uspořádat nábytek v ložnici a kam umístit postel?

Ústředním motivem každé ložnice je bezesporu postel. Víte ale, jak nejlépe postel umístit? Pokud vám to velikost místnosti umožní, nedávejte postel pod okno. Nejen, že na vás může v noci táhnout studený vzduch, zároveň si také ztížíte přístup k oknu, potažmo jeho otvírání nebo zavírání. Je prokázáno, že umístění okna za hlavou snižuje podvědomě pocit bezpečí. Ideální je tedy mít za hlavou plnou stěnu, psychickou pohodu přirozeně umocňuje i postel s čelem.

A jak je to s dveřmi? Mnohým lidem vadí výhled přímo na dveře. Znervózňuje je představa, že v noci ve dveřích někdo stojí. Ideální variantou v takovém případě bude diagonální umístění postele oproti dveřím do ložnice.

Skříně v ložnici

K dalšímu vybavení ložnice patří mimo jiné skříně. Pokud mám to prostor dovolí, volte sestavu skříní přes celou šířku jedné stěny. Využijete tak maximálně místo, ložnice nebude působit překombinovaně, a přitom zachováte možnost volného pohybu po místnosti. Ideální je využít variabilní skříňový systém, díky kterému lze navrhnout sestavu skříní přizpůsobenou přesně rozměrům vaší ložnice a představám o rozložení oblečení či ložního prádla ve skříních.

 

Noční stolky, komody a skříňky

Velmi oblíbeným a hlavně praktickým doplňkem do ložnice jsou noční stolky a komody různých velikostí. Seznam věcí, které si člověk ukládá blízko postele, je poměrně rozsáhlý: knížka, brýle, léky, kosmetika, krém na ruce, kapesníky.... Nejvhodnější je pořídit si noční stolek se zásuvkou, do které se ledacos schová. Navíc kosmetika nebo léky nesnesou přímé sluneční záření, takže v zásuvce budou chráněny i před tímto faktorem. Drobné věci se snadno uloží i v šuplících komod nebo v menších skříňkách, ložnice pak nepůsobí chaoticky, ale spořádaně a čistě. Zároveň tím na nočních stolcích a komodách vznikne více prostoru pro různé doplňky, kterými si můžeme ložnici oživit a zútulnit.

 

Ostatní nábytek v ložnici

Ložnice by měla být místem pro odpočinek a relaxaci. Veškeré pracovní povinnosti by měly zůstat za jejími dveřmi. Ne vždy jsou ale dispozice bytu takové, aby umožnily umístit pracovní kout jinam, než právě do ložnice. Pokud je to tedy nezbytné, snažte se pracovní stůl postavit na jiné místo, než přímo vedle postele. Pro náš organizmus je opravdu přínosné oddělit místo pro odpočinek a práci, ať už nábytkem (např. nějakou skříňkou) nebo třeba paravanem či závěsem. Naopak, pokud je ložnice prostorná, je dobré vytvořit v ní takzvaně relaxační zónu pro čtení nebo posezení u poslechu hudby. Doplnit sestavu nábytku stolkem a pohodlnou židlí či křeslem je pak přirozenou součástí takové ložnice.

 

Ložnice, respektive postele, by se neměly rozhodně podceňovat. Jejich výběr je nutné pečlivě zvážit, neboť právě ony mohou jednou zásadně rozhodnout o osudu celé rodiny. Na výběru ložnice by se měli shodnout oba partneři, být jí stejně nadšení a cítit se v posteli dobře. Ložnice, a zejména pak postele, by měly být to první, co si mladí manželé pořizují, aby vztah dobře fungoval. Ostatní vybavení bytu nebo domu může počkat. Barvy, které pak volíme, musí ložnici a postele celkově doplňovat, umocnit jejich relaxační dopad. Je rozdíl, zda máme postele s úložným prostorem nebo nikoliv, z jakého materiálu je ložnice vyrobena atd. To vše je třeba pak při výběru doplňků, povlečení a barev stěn brát v úvahu. Někmu vyhovuje v ložnici barva světle zelená, která dodává energii, rychleji se pak dobíjíme a regenerujeme po nemoci, nebo také modrá, navozující pohodu a pomáhající rychlejšímu zbavování stresu a napětí. Barva červená pak probouzí vášně a sexuální energii, žlutá a oranžová dodává optimizmus, zbavuje nás rychleji negativních myšlenek a smutku.

CHCETE VĚDĚT VÍCE?    

http://www.montero.cz/loznice-postele-prehled.aspx

 

 JEŠTĚ JSME PRO VÁS ZJISTILI, ŽE V NÁBYTKU MONTERO NABÍZEJÍ:

- ložnice a postele od českého výrobce

- 5 let záruka na konstrukční pevnost rámu

- 300 druhů postelí v nabídce

- nejprodávanější postele SKLADEM

- kvalitní a odolné materiály zajišťují dlouhou životnost

- nadčasový design

- nábytek pro kompletní vybavení ložnic

- kvalitní celomasivní postele

- designové dýhované a laminované postele

- 3 druhy úložných prostor

- sestavy šatních skříní

- noční stolky a komody

 

... SLUŽBY NAVÍC

- 3D grafické návrhy ložnic ZDARMA

- ZDARMA doprava nábytku po celé ČR a SR

- montáž a vynošení nábytku, likvidace obalů

- více informací - FULL SERVIS MONTERO

- jako výrobce jsme vždy s Vámi radou, pomocí, záručním nebo pozáručním servisem

VEŠKERÉ INFORMACE O ČESKÉM VÝROBCI NÁBYTKU MONTERO NAJDETE ZDE: 

http://www.montero.cz/default.aspx