Co dělali u Krause Simona Krainová,Kryštof a Matěj Hádkovi?

Co dělali u Krause Simona Krainová,Kryštof a Matěj Hádkovi?

Co dělali u Krause Simona Krainová,Kryštof a Matěj Hádkovi?

V dalším dílu Show Jana Krause se představí modelka Simona Krainová, herečtí bratři Kryštof a Matěj Hádkovi a Tomáš Žilinčár, výrobce faksimilií.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 25. února ve 21.35 na Primě.

 

Jako prvního hosta přivítalo publikum jako vždy úchvatnou modelku Simonu Krainovou, která s sebou přinesla Janu Krausovi dar – míč s jeho karikaturou. Míč proto, neboť hrála v poslední době vybíjenou – respektive ve filmu Vybíjená, a karikaturu na míč nakreslil Milan Kounovský, protože Simoně připadal míč sám o sobě nudný. Jan Kraus byl mírně zaskočen, nicméně ne nadlouho a otevřel téma Simoniny herecké kariéry.Připomněl sérii filmů o poldech, kde hrála, a také Kamaráda do deště. Když se na obrazovce objevila fotka, na které je právě ona, Lukáš Vaculík a Sagvan Tofi, na oko nevinně se zeptal: „A která jste Vy?“ Pak následovala ukázka právě z filmu Vybíjená, ve kterém Simona Krainová hraje, například i společně s „Partičkáři“ Genzerem a Suchánkem. V ukázce Simona začínala rodit, a tak se jí moderátor ptal, jak se jí hrálo. „Můžete se se mnou bavit klidně odborně, já mám čtyři děti,“ vstoupil pak do mírných rozpaků Simony, když měla vysvětlit, v čem se lišil tento filmový porod a její dva skutečné. Nakonec tedy vysvětlila, že její děti se narodily císařským řezem. A Jan Kraus nechápal proč, když měla podle svých slov placentu praevii. „Vy jste měla placentu prémii? To jste se ale měla poradit s odborníkem – tohle my operujeme laparoskopicky!“ nenechal nikoho na pochybách o své lékařské zdatnosti moderátor a Simona Krainová zjevně měla veliké štěstí, že se jako odborníkovi nedostala do rukou zrovna jemu. Téma hovoru se pak stočilo k natáčení Vybíjené, z níž byla puštěná ukázka, a Simona se velmi pochvalně vyjádřila o režisérovi filmu, Petru Nikolaevovi. Moderátorovi to nedalo, aby její slova neokomentoval, nejspíš na základě vlastní zkušenosti: „Oni se někteří režiséři jinak chovají k půvabným herečkám a jinak k méně půvabným hercům, ale to Vy nemůžete vědět…“Simona Krainová dostala během večera u Jana Krause narozeninový dort, protože nedávno slavila velké životní výročí. Jan Kraus se jal zdobit dort svíčkami, a když byl u čtvrté svíčky, Simona se obávala, že jich má málo. „Nebojte, já jich mám několik balení!“ uklidnil ji moderátor. Když mu pak mluvila do toho, že svíčky umisťuje dost neuspořádaně, opět ji usadil: „To neřešte, to bude plný!“ A po několikerém počítání svíček jich Jan Kraus i pár zapálil a Simona Krainová tak mohla sfouknout svůj narozeninový dort a užít si oslavu v Show Jana Krause.

 

Dalšími hosty, stejně jako v případě Simony Krainové spjatými s filmovou premiérou, byli bratři Kryštof a Matěj Hádkovi, kteří spolu hrají v novém českém filmu Kobry a užovky. Diváci, kteří si je ve skutečnosti často pletou, je konečně měli možnost vidět vedle sebe, a tak si je třeba už nikdo plést nebude. Jan Kraus nový film přiblížil jako sociální drama a pustil krátkou ukázku. Dále ale přešel k soukromým tématům a kromě jiného také uvedl, že Kryštof a Matěj mají ještě staršího bratra. Matěj k tomu jen podotknul: „To je naštěstí inteligentní člověk, lékař.“ Moderátor také prý zná maminku Kryštofa a Matěje: „To je známá dokumentaristka, ta vypadá, jako že si s vámi uměla poradit!“ rozesmál svým komentářem Jan Kraus hosty. Vyptával se pak na herecký gen v jejich rodině, když jsou hned dva z nich bratři.A slova se ujal opět Matěj: „Prý naše babička z matčiny strany utekla s kočovnými herci, když přijeli k nim do vesnice.“ Moderátor vyjádřil pochyby: „Nevím, jestli tohle lze úplně nazvat jako herecký gen, ale nějaká inklinace tam asi byla…“ A Matěj udělal za příběhem tečku: „On ji děda chytil na konci vesnice a vrátil ji zpět do hnízda.“ Na další moderátorovu otázku, jak se bratrům společně hraje, se oba vyjádřili velmi pozitivně a Jan Kraus si jen do jejich chvály rýpnul: „Vy jste asi z dobré rodiny, že?“ Dále se diváci dozvěděli, že Matěj hraje v historickém filmu Jana Husa a Kryštof v jiném historickém filmu mladého Karla IV.: „Tady se dlouho nic netočilo, teď najednou dva filmy a je to všechno hned »zhádkovaný«,“ neodpustil si Jan Kraus a nadhodil něco o vyžírkovství a vyzobání zajímavých rolí. A Kryštof mu to vrátil: „Nejsou lidi!“ Když pak chtěl moderátor více přiblížit, co to je za film o tom Karlu IV., kde Kryštof hraje, tak ten mu to vysvětlil velmi jasně: „To se bude točit na konci léta a je to o mladým Karlu IV.“ „Tak díky, to jste nás tedy odpálil!“ Jan Kraus pak chtěl vědět, co pánové dělají, když netočí a mají volno. Matěj se styděl přiznat, že nedělá nic, Jan Kraus chtěl ale vědět víc, až do toho vstoupila Simona Krainová: „Tak už ho tak neduste!“ A dostalo se jí náležité odpovědi: Já si tady kecám a Vy jako kámoška mi do toho lezete!“ A všichni se rozesmáli tak, že z toho Simona Krainová smíchy až brečela a nemohla se chvíli dostat ze záchvatu smíchu. Poslední část rozhovoru se stočila na partnerský život bratrů, Matěj nikoho nemá, ale zadaný Kryštof musel čelit zvídavým otázkám Jana Krause, například co říká na jeho role: „Tak buďto řekne, že jo, nebo že ne,“ úplně odrovnal svou odpovědí herec moderátora.

Jako třetí host přijal pozvání Tomáš Žilinčár, tvůrce faksimilií, a nastala vtipná situace, kdy se měl tento velmi robustní muž usadit do zbytku místečka vedle tří sardinek – Simony, Kryštofa a Matěje. Zhostil se toho ale s humorem a se stejným nadhledem probíhal rozhovor s Janem Krausem. Pan Žilinčár vysvětlil více svou profesi – faksimilie jsou prý repliky vzácných knih, listin a inkunábulí. „Teď jste řekl takové divné slovo…“ Dotazoval se Jan Kraus na zmíněné inkunábule. „To jsou prvotisky, tedy všechny tisky Gutenbergovou technikou do roku 1500,“ vysvětlil host.Předal pak Janu Krausovi vzácný kousek staré listiny a s náležitou terminologií mu vysvětlil, o co se jedná. „Tohle je folio verso? My tady sice mluvíme česky, ale já to přeložím, já jsem starý latinář!“ holedbal se rozradostněný Jan Kraus. Dozvěděl se, že na listině je použito třiadvacetikarátové zlato a na zadní straně zarámované listiny objevil sepsané vše to, o čem pan Žilinčár mluvil. A ten Janu Krausovi uvedl jako důvod toto: „Vy byste si to nepamatoval!“ Čímž se moderátora na pár vteřin dotknul, ale na jeho tváři opět velmi rychle převládl vítězný úsměv a směrem k bratrům Hádkovým pronesl výsměšné: „Hrajete Husy, Karly, ale já mám tohle!“ a v rozjařeném stavu pokračoval v dalším velmi zajímavém rozhovoru.

 

Chcete se nefalšovaně a upřímně pobavit? Dnešní díl Show Jana Krause rozhodně stojí za to! Ve 21.35 pouze na Primě!