CNN Prima NEWS

CNN Prima NEWS

CNN Prima NEWS

CNN Prima NEWS: „Ohrožuje“ hvězda KRIMI ZPRÁV vysílání CNN Prima NEWS?

Desítky hodin týdně tráví na cestách mezi Brnem a Prahou.

Desítky hodin na cestách a téměř tisíc kilometrů týdně na dálnici D1. Tak teď vypadá pracovní život moderátora Krimi zpráv na CNN Prima NEWS, Michala Janotky. Na živé vysílání totiž dojíždí z Brna, kde bydlí, do pražského studia CNN. Nechvalně proslulá dálnice D1 plná zúžení a opravovaných úseků přitom nezřídka kdy přichystá nepříjemnosti v podobě nehod a mnohahodinových čekání. Živé vysílání na CNN Prima NEWS ale nepočká. Chystá se Michal Janotka přestěhovat do Prahy?

„Do nového pražského studia jezdím minimálně dvakrát, někdy i třikrát týdně. A musím přiznat, že jsou ty cesty opravdu úmorné. Na každé vysílání KRIMI ZPRÁV připadá nejméně pět hodin v autě. A to nesmí přijít nehoda,“ říká Michal Janotka

KRIMI ZPRÁVY se vysílají na CNN Prima NEWS každý den od 16.30. A na rozdíl od mnoha jiných pořadů se nesnaží jen informovat, ale i pomáhat lidem. Od roku 2010 přispěly i díky oblíbené Krimi lince napsat šťastné konce u stovek případů. Diváci pravidelně přispívají k dopadení podvodníků, nalezení ztracených dětí a jejich pomoc si chválí i policie. Krimi linka od 1. června s novým číslem 603 299 700 je k dispozici každý den.

„I díky Krimi lince mám pocit, že tahle práce má smysl. Nezřídka díky odvysílaným reportážím poskytneme na základě diváckých telefonátů klíčové informace policii. A někdy se nám zločinci dokonce ozvou sami a chtějí kontakt na vyšetřovatele, aby se udali. To se stalo nedávno po odvysílání mé reportáže o neobratném zloději losů,“ vysvětluje Michal Janotka.

Strávit deset, patnáct, a někdy i víc hodin za volantem je ale pro Michala vysilující. Sám přiznává, že o stěhování do Prahy přemýšlí.


„Nechci z Brna úplně odejít. Ale hledám si nějaký byt v Praze, ve kterém bych mohl vždy dva nebo tři dny v týdnu být a nestresovat se na dálnici. Myslím, že je to dobrý kompromis,“
 uzavírá Michal Janotka.