Členům kapely Jelen bije v hrudích Vlčí srdce!

Členům kapely Jelen bije v hrudích Vlčí srdce!

Členům kapely Jelen bije v hrudích Vlčí srdce!

Členům kapely Jelen bije v hrudích Vlčí srdce! Nový singl zve na jarní turné a chystané druhé album.

Ani po podzimním vítězném tažení vyprodanými českými kluby, neusíná skupina Jelen na vavřínech. Právě dnes se vrací na koncertní pódia a hrát jim k tomu bude nový singl Vlčí srdce!

„Vlčí srdce je píseň především o svobodě. Ale i o tom, že zároveň chceme všichni někam patřit. A samozřejmě o kořenech, které jsou pro naši kapelu – nejen v muzice – dost zásadní téma,“ říká o energické novince frontman Jindra Polák.

 

Kapela už na podzimních koncertech představila fanouškům několik nových písní z připravovaného druhého alba, které vyjde ještě letos v říjnu. Bude v tom pokračovat i na jarních koncertech. V setlistu nemůže chybět ani píseň Vlčí srdce, která si rychle získala oblibu u fanoušků a stala se neoficiální hymnou celého turné. I proto nyní Vlčí srdce vychází jako nový singl.

 

Fanoušci nahráli a zveřejnili na internetu desítky povedených coververzí. Mezi nimi i dvě studentky Fakulty umění a designu Vysoké školy J.E. Purkeně v Ústí nad Labem. Katrin Bittnerová a Ivana Beranová navrhly v animované podobě několik vteřin videa právě k této písni. Hudebníkům z kapely se jejich výtvarné pojetí tak zalíbilo, že obě studentky požádali o dokončení celého videoklipu.

„Výsledek naprosto předčil naše očekávání. Máme animovaný videoklip, který se nám velmi líbí po výtvarné stránce. Navíc má nadhled a vtip.„ dodává Ondřej Málek, baskytarista Jelenů.

 

Kapela Jelen vydala své první album Světlo ve tmě před dvěma lety a od té doby ušla obrovský kus cesty. Letos bude mimo jiné hrát na festivalech Rock for People, Kryštofkempech, Sázavafestu či studentských Majálesech. Jen během léta absolvuje na sedmdesát vystoupení. V říjnu pak vyjde druhé album, které bude nepochybně patřit k nejočekávanějším domácím titulům podzimní sezóny.

JARNÍ MINITOUR:

4. 3. FRÝDEK MÍSTEK - STOUN
5. 3. KARVINÁ - HARLEKÝN
10. 3. MLADÁ BOLESLAV - ŠKODA MUZEUM
11. 3. PLZEŇ - ŽEBŘÍK
12. 3. LIBEREC - BUNKR
16. 3. OLOMOUC - U-KLUB
25. 3. JINDŘICHŮV HRADEC - KC JITKA
27. 3. LITOMYŠL - KOTELNA