Čím potěší Kamila Nývltová své fanoušky?

Čím potěší Kamila Nývltová své fanoušky?

Čím potěší Kamila Nývltová své fanoušky?

Rok 2017 jste měla pořádně nabitý, uvedla jste mimo jiné duet a videoklip s Olgou Lounovou, vlastní sólovou píseň, kterou pro vás složil Pepa Vojtek, a pokřtila kalendář nafocený v Egyptě. Bude rok 2018 podobně bohatý a na co se můžou vaši fanoušci především těšit?

Myslím, že tenhle rok bude minimálně tak nabitý jako ten minulý, asi moc odpočívat nebudu, ale na všechno se strašně těším. Letos oslavím 10 let na scéně a s Pepou Vojtkem pracujeme na mém novém albu, které bude něco trochu jiného, než na co jsou u mě fanoušci zvyklí z muzikálů.

V běhu je taky další, už 12., ročník soutěže ČESKO ZPÍVÁ, kterého jsem patronkou. Takže se těším na další mladé talenty a jak s nimi budu chvíli prožívat jejich sny. A ani letos se nemusí muzikáloví fanoušci bát, že bych zmizela ze scény jako Adriana a Lorraine v Draculovi nebo jako moje milovaná Kleopatra, která byla vlastně takovou mou průlomovou rolí.

Bude toho spousta, skvělé akce všude po ČR a určitě si střihnu i nějaké to focení, které mě taky moc baví. No a do toho si musím najít čas na sport, bez kterého se neobjedu ani den, rodinu a přítele. Takže budu mít opět co dělat a nebudu se ani chvíli nudit. A tak mi to vyhovuje.

 

Fanoušci vás znají především z muzikálů, ale teď intenzivně pracujete na kariéře i mimo divadelní jeviště. Jaký hudební žánr je vám nejbližší a jak se v tom shodnete s vaším novým producentem Pepou Vojtkem?

Od všeho trochu. Mám ráda rockové balady, soulové písně i RnB. Hudba vás má chytit za srdce nebo vám rozproudit krev. Styl alba, na kterém aktuálně s Pepou pracujeme, se dá nazvat asi pop-country-rock. Můžete se těšit na melodické písně, jako je třeba Příběh, ke kterému jsme natočili klip v Egyptě, ale i na živé, rytmické skladby. No prostě se nechte překvapit. ;) S Pepou se mi spolupracuje skvěle, on umí jasně vyjádřit svoje představy a vždycky řekne naprosto na rovinu, co se mu líbí, a co se třeba zrovna úplně nepovedlo. A to já mám ráda. Práce rychle postupuje, protože se neztrácí zbytečně čas chozením kolem horké kaše. A hlavně ráda spolupracuji s lidmi, u kterých máte jistotu, že se na vás sladce neusmívají, neříkají vám, jak je všechno super, a nekritizují vás pak za zády.

Jste už mnoho let patronkou pěvecké soutěže ČESKO ZPÍVÁ a sama jste úspěšně prošla talentovou soutěží. Jaké to pro vás je, když vidíte, že je nějaký soutěžící opravdu hodně nervózní, nebo něco pokazí? Připomene vám to třeba některé vlastní těžké chvíle před lety v X Factoru a dokážete třeba i díky tomu lépe mladé talenty lépe povzbudit a pomoci jim překonat trému?

Na vlastní zkušenosti z pěveckých soutěží samozřejmě nezapomínám a rozhodně si dovedu představit, co soutěžící prožívají. Být porotkyní a spolurozhodovat tak o tom, kdo právě teď dostane velkou šanci, je obrovská zodpovědnost a hodně to prožívám. Naštěstí vím, že tím, když třeba neuspějete zrovna dnes a tady, váš sen nekončí.

 

ČESKO ZPÍVÁ koncipujeme tak, aby soutěž byla nejen příležitostí pro ty nejúspěšnější, ale především cennou zkušeností pro všechny soutěžící. Vážím si každého, kdo má odvahu se přihlásit, a něco tak aktivně udělat pro to, o čem sní. Celá produkce ČESKO ZPÍVÁ dělá všechno pro to, aby si ze soutěže nikdo neodnesl zbytečně nepříjemné zážitky. Talentové soutěže jsou samozřejmě náročné a stresující. Pro někoho víc, pro někoho méně. Je tak potřeba mít zejména k těm nejmladším opravdu citlivý přístup. Spravedlivý, ale individuální. Takže když třeba vidím, že je někdo opravdu talentovaný, ale vystoupení mu kazí tréma, dám i druhou šanci…

Prý chodíte do fitka každý den, sport je pro vás asi hodně důležitý. S tréninkem vám pomáhá váš přítel, doporučila byste všem, kdo chtějí být ve formě, aby se radili s osobním trenérem? A jak si vybrat toho správného?

Pokud nesportujete jen pro radost, ale chcete dosáhnout nějakých výsledků, tak určitě doporučuju poradit se s odborníkem. Při výběru trenéra je podle mě důležité kromě toho, aby to byl opravdový profík, taky aby vám „sednul“. Když trávíte ve fitku tolik času jako já, určitě byste tam nechtěli být zavření s někým, kdo je vám nesympatický. V tomhle ohledu jsem měla opravdu šťastnou ruku… :-D Pepa je jak můj fitness trenér, tak mě učí i boxovat. Živí se tím, je opravdu dobrý a navíc působí v centru, takže to mám blízko. Mně osobně taky vyhovuje, že má svůj vlastní, originální přístup. Trénink s ním není nikdy nuda.

Nedávno jste se objevila na akci, kde jste pomáhala podpořit zájem veřejnosti o sebeobranu a bezpečí vůbec. V rámci svých sportovních aktivit se taky věnujete bojovým sportům. Řekla byste o sobě, že se nedáte a jste „rváč“? ;-)

Rváč docela jsem. Ne tedy snad, že bych se s někým pouštěla do rvačky :-D, ale když si vytyčím nějaký cíl, tak se ho jen tak nevzdám. Showbusiness je tvrdý obor a já se dlouho tak trochu potýkala s tím, že jsem byla moc „hodná holka“. Časem jsem se naučila jít si za svým důrazněji. Nikdy ale nebudu patřit mezi ty, co pro úspěch udělají cokoli.

Na akci organizace Sebeobrana Praha Modelovky VIP + PRESS to bylo něco trochu jiného. Snažili jsme se všichni společně trochu povzbudit lidi, aby se zajímali o to, jak zvýšit svoji bezpečnost. A věřím, že se nám to docela povedlo a že to třeba bude k něčemu dobré. Pro mě to byl opravdu velký zážitek a myslím, že opravdu cenná zkušenost. Doufám ale, že to, co jsem se ze sebeobrany naučila, nebudu muset nikdy použít.

V letošním roce oslavíte významné výročí – 10 let na hudební scéně. Co při té příležitosti chystáte? A jak byste těch uplynulých 10 let zhodnotila?

Těch 10 let uteklo hrozně rychle, pořád si říkám, že to snad ani nemůže být už tak dlouho. Zažila jsem toho hrozně moc, něco bylo nádherné, jiné okamžiky opravdu těžké, ale nelituju jediného dne. A těším se na dalších co nejvíc desítek let, které budu moct strávit prací, kterou miluju. Výročí kromě nového alba určitě oslavím také se svými fanoušky na speciální akci, to je ale zatím tajemství… ;-D

Foto: Kateřina Lorencová

Styling: Sam Dolce