Chytrá chladnička je pomocník k nezaplacení

Chytrá chladnička je pomocník k nezaplacení

Chytrá chladnička je pomocník k nezaplacení

Historická literatura definuje chladničku jako tepelně izolovanou dvouplášťovou skříň sloužící k uchování potravin. Díky tomu, že se do ní vkládal přírodní led, docházelo k ochlazování jejího vnitřku na stálou teplotu 0 °C. Takový princip chlazení je dávno pryč a náš trh teď nabízí nepřebernou řadu chladniček, které disponují nejmodernějšími technologiemi. Dnešního trendu se drží i česká značka elektrospotřebičů Concept, v jejímž sortimentu najdete hned několik modelů, které domácí chladničku povyšují na neodmyslitelného asistenta všech domácností. Navíc jde o tzv. „české ameriky“, které jsou přizpůsobeny české kuchyni a nabízejí sice neuvěřitelně velký vnitřní objem, ale přesto se pohodlně vejdou téměř do každé domácnosti.

Žádné odmrazování a ideální rozvedení studeného vzduchu

Jedné z nejméně oblíbených činností v domácnosti definitivně odzvonilo s inovativní funkcí TOTAL NO FROST. Ta totiž tvorbě námrazy zcela zamezuje a chladnička, mraznička, ale i potraviny jsou díky ní stále v dokonalé kondici bez namraženého ledu. Funkce TOTAL NO FROST navíc zrychluje proces zmrazování a přispívá tak nejen k zachování jejich nutričních hodnot po rozmrazení, ale také ke značným úsporám elektrické energie. Mnoho modelů chladniček má také na sobě nezávislé chladicí okruhy, jejichž výhodou je, že dochází k menšímu ovlivňování teplot a míchání pachů mezi jednotlivými vnitřními prostory. Nespornou výhodou TOTAL NO FROST je také to, že rovnoměrně rozptyluje chlad po celém vnitřním prostoru – speciální panel zaručuje rozvod studeného vzduchu nejen do stran, ale také shora směrem dolů do středu spotřebiče. „Moderní systémy smart chlazení navíc disponují několikanásobným odděleným chladicím systémem a nabízejí tak zákazníkům celou řadu výhod. V naší chladničce je tedy například možné nastavit hned 3 různé teploty současně, přesně podle toho, jaké potraviny potřebujeme uchovat,“ vysvětlila Ing. Kamila Trávníčková, obchodní ředitelka české značky elektrospotřebičů Concept pro malé domácí elektrospotřebiče.

 

 

Prostor bez bakterií znamená déle čerstvé potraviny

Zní to jako sci-fi, ale moderní chladnička si dnes umí poradit i s bakteriemi. Stačí, aby měla zabudovanou technologii PLAZMA STERILIZÁTOR, a máte vyhráno. Sterilizátor totiž dokáže vygenerovat ionizovaný plyn složený z iontů, elektronů a ozónu. Ten se pohodlně dostane do každého kouta chladničky, potraviny sterilizuje a chrání je tak před bakteriemi a udržuje je tím déle čerstvé.

Rychlé ochlazení na prvním místě

Určité materiály pojímají chlad rychleji než jiné a právě toho technologie v moderních chladničkách využívají. Některé modely ledniček tak mají zadní stěnu vyrobenou ze speciálního metalického materiálu, který dokáže pojmout mnohem více chladu než klasicky používaný plast. Pokud si tedy chladničku s funkcí METAL COOLING pořídíte, můžete se spolehnout, že po zavření se vnitřní prostor velmi rychle dochladí na nastavenou teplotu.

Existují ale také speciální programy, které rychle zchladí nebo zamrazí velké množství potravin. „Skvěle je využijete například v okamžiku, kdy chystáte letní domácí párty a potřebujete najednou vychladit velké množství nakoupených nápojů. Funkce SUPER FROST & SUPER COOL se bude hodit i tehdy, kdy budete sklízet letní úrodu. Ovoce a zeleninu stačí dát do mrazničky, zapnout program a vše bleskově zmrazit. Zachováte tím nejen důležité vitamíny, ale docílíte také lepšího vzhledu a chuti. Po rychlém zchlazení nebo zmrazení na požadovanou teplotu se navíc spotřebič opět sám přepne do normálního režimu,“ doplnila  Ing. Kamila Trávníčková.

 

Speciální vychytávky potěší vždycky

Variabilní zóna, tak se jmenuje prostor, v kterém si jednoduše sami určíte, k čemu bude sloužit. Jeho teplotu lze podle potřeby nastavit v rozmezí od +7 do -18 °C a může tedy sloužit buď jako chladnička, mraznička nebo nulová zóna. K zahození ale není ani program VACATION, díky kterému nemusíte řešit, zda při odjezdu na dovolenou spotřebič vypnout nebo nechat zapnutý. Stačí jednoduše nastavit tento program a chladnička pak sama sníží odběr energie na minimum, ale potraviny uvnitř zůstanou čerstvé až do vašeho příjezdu. Praktické je i LED osvětlení, které umožní mít maximální kontrolu nad potravinami. Navíc LED osvětlení je nejen ekonomické, ale je také šetrné k očím a hlavně potravinám, které každým kontaktem s obyčejným světlem trpí.

Volně stojící kombinovaná chladnička s mrazničkou z linie SinfoniaLA8983ss

Celkový užitný objem: 517 litrů – užitný objem chladničky 377 litrů, užitný objem mraznička 70 + 70 l

Funkce TOTAL NO FROST
PLAZMA STERILIZÁTOR
METAL COOLING
Variabilní zóna 70 litrů
Alarm nedovřených dveří
Vnitřní LED osvětlení
Bílý displej
Nerezový povrch
Mrazicí kapacita 15 kg za den
Energetická třída A+
Výška: 1935 mm
Šířka: 833 mm
Hloubka: 745 mm
Cena modelu v nerezovém provedení 29 900 korun

 

Volně stojící kombinovaná chladnička s mrazničkou z linie WhiteLA8783wh a z linie BlackLA8783bc

Celkový užitný objem: 508 litrů, užitný objem mrazničky 168
Funkce TOTAL NO FROST
METAL COOLING
SUPER FROST &SUPER COOL
Program VACATION
Alarm nedovřených dveří
Vnitřní LED osvětlení
Bílý displej
Skleněný povrch
Mrazicí kapacita 12 kg za den
Energetická třída A+
Výška: 1900 mm
Šířka: 833 mm
Hloubka: 666 mm
Cena modelu v bílém i černém provedení 24 990 korun

 

Více o produktech na www.my-concept.cz