CHYSTÁ TARANTINO NATÁČENÍ V PRAZE?

CHYSTÁ TARANTINO NATÁČENÍ V PRAZE?

CHYSTÁ TARANTINO NATÁČENÍ V PRAZE?

 

Quentin Tarantino spatřen při obdivování pražských panoramat

 

Světoznámé muzeum voskových figurín Madame Tussauds způsobilo v Praze nebývalý rozruch. Obyvatelé města na cestě do školy či zaměstnání a turisté obdivující ranní metropoli mohli na mostě Legií spatřit mezinárodně uznávaného režiséra Quentina Tarantina, hledajícího nejlepší záběr Pražského hradu.

Tarantinova přítomnost v centru Prahy je předzvěstí blížící se speciální výstavy Madame Tussauds, která bude k vidění od 11. dubna v Muzeu voskových figurín Praha. Překvapení kolemjdoucí měli jedinečnou možnost se jako první setkat s Madame Tussauds v Praze a vyfotit se se svým oblíbeným režisérem přímo na ulici.

„Nemohla jsem tomu uvěřit, opravdu jsem si zezačátku myslela, že to je QuentinTarantino,“ divila se překvapená Vendula Kovářová z Prahy, která spěchala do práce. „Když jsem zjistila, že se jedná o figurínu Madame Tussauds, vlastně jsem ani nebyla překvapená. Kdysi jsem je v Londýně navštívila a figuríny byly opravdu realistické. Každopádně takovýhle začátek dne jsem už dlouho nezažila!“

Tarantinova přítomnost v centru Prahy  

Oceňovaný režisér se stane součástí speciální, Hollywoodem inspirované filmové výstavy v Muzeu voskových figurín Praha v Celetné ulici. Režírovat tam bude takové hvězdy jako Nicole Kidman, Bruce Willise, George Clooneyho, zpěvačku Lady Gaga, oblíbeného mimozemšťana E. T. a v neposlední řadě také známý pár Brada Pitta a Angelinu Jolie. V rámci této vůbec první výstavy ve střední a východní Evropě umožní Madame Tussauds návštěvníkům vstoupit do světa filmu a seznámit se s hvězdami stříbrného plátna.

„Jsme velmi rádi, že v Praze můžeme představit alespoň část Madame Tussauds a neumíme si představit lepší úvod, než zpostředkovat lidem reálný zážitek v podobě setkání s figurínou na místě, kde by ji nečekali,“ řekl Richard Jones, globální manažer Madame Tussauds pro vnější vztahy. „Kolemjdoucím se dnešní ranní setkání s Tarantinem velmi líbilo, ale to byl jen začátek. Chceme, aby si lidé čas strávený s našimi figurínami skutečně užili. Neoddělujeme je žádnými provazy ani jinými bariérami, naopak jsme velmi rádi, když jsou jim návštěvníci co nejblíže, dotýkají se jicha fotí. Vždyť kdo by odolal neformální fotce se svou oblíbenou hollywoodskou celebritou?“ dodal Jones.

Jedinečná filmová výstava Madame Tussauds bude otevřena od pátku 11. dubna a zůstane přístupná minimálně do konce října 2014. Vstup na ni bude součástí prohlídky Muzea voskových figurín Praha a činí 160 Kč pro dospělého a 100 Kč pro děti.

***

O Madame Tussauds

Madame Tussauds má své pobočky v Londýně, New Yorku, Las Vegas, Hollywoodu, Berlíně, Amsterdamu, Hong Kongu, Šanghaji, Blackpoolu, Wu-chanu, Washingtonu D.C., Bangkoku, Sydney, Tokiu a Vídni. V následujících 12 měsících budou postupně otevřeny ještě atrakce v Pekingu, San Franciscu, Singapuru a Orlandu. Atrakce Madame Tussauds jsou založeny na interaktivitě návštěvníků s vysoce realistickými voskovými figurínami nejslavnějších lidí světa.

Madame Tussauds Studios se základnou v Londýně se věnují výrobě voskových figurín již přes 150 let. Výroba jednoho mistrovského díla zaměstná 20 zkušených sochařů na dobu až čtyř měsíců.  Během modelování soch je použito přes 500 reálných tělesných rozměrů, skutečné vlasy jsou figurínám připevňovány jeden po druhém a pro docílení co nejpřirozenějšího tónu pleti je potřeba několik vrstev nátěru a speciálního tónování. To vše za účelem co nejvěrnějšího ztvárnění slavných osobností, kterým je značka Madame Tussauds proslulá už po dvě století.

U Madame Tussauds nenajdete žádné provazy ani překážky. Návštěvnící se mohou soch dotýkat, fotit se v jejich blízkosti a „komunikovat“ s nimi. Ať už se jedná o rande s Georgem Clooneym či o fotbal s Davidem Beckhamem, v Madame Tussauds je to možné!

Madame Tussauds funguje jako barometr slávy – výběr osobností ukazuje, kdo nejvíce ovlivňuje naši kulturu a životy.

O Muzeu voskových figurín Praha

Muzeum voskových figurín Praha bylo otevřeno před dvaceti lety. V současné době jsou v České republice tři muzea – v Praze, na Karlštejně a v Českém Krumlově. Dvě menší muzea se zaměřují především na postavy z české historie, v  Praze pak návštěvnící najdou slavné osobnosti české i světové kultury. Na jednotlivých sochách pracuje český tým s více než 20 sochaři, návrháři a kostyméry. Jednotlivé osobnosti jsou zobrazovány v dobových výjevech, což lidem umožní navštívit středověké tržiště nebo komnaty císaře Karla IV. Muzeum voskových figurín v Praze se nachází v Celetné ulici 6 a je otevřeno denně od 10.00 do 21.00. Pro bližší informace navštivte www.waxmuseumprague.cz.