Chinaski vydávají novinku Není nám do pláče

Chinaski vydávají novinku Není nám do pláče

Chinaski vydávají novinku Není nám do pláče

Kapela Chinaski se po úspěchu alba Rockfield vrací s jeho následovníkem Není nám do pláče(BrainZone). Nová nahrávka opět vznikala pod producentským dohledem zkušeného Grega Havera. Tentokrát ovšem muzikanti kolem frontmana Michala Malátného na několik písniček tým rozšířili o další posilu - producenta Stefana Skarbeka. S nimi nakonec postupně nahrávali v Austrálii, londýnských Dean Street Studios, na Novém Zélandě nebo v kalifornské poušti.

„Byla to po těch letech skvělá zkušenost. Přitom jsme zjistili, že víc než na studiu záleží na producentovi. Když Greg natáčel v českém Sonu, vznikla z toho taky světová nahrávka,“ říká zpěvák Michal Malátný. 
„Díky tomu, že jsme objeli kus světa a viděli, jak jinde lidi žijou, získali jsme určitý nadhled. Tady všichni pořád šermujou blbýma náladama a krizí, ale vlastně to není tak špatný. Proto ten název Není nám do pláče,“ dodává zpěvák, podle kterého je novinka zatím nejlepší nahrávkou kapely. „Bál jsem se, že po Rockfieldu nenatočíme lepší album. Ale podařilo se nám zúročit všechno, co jsme se za ta léta naučili a znovu jsme se posunuli. Navíc všechno šlo až podezřele lehce a bez trápení. Některé písničky vznikaly tak, že jsem napsal text a další den přišla hudba a za dva týdny jsme pak celou skladbu v poušti natočili,“ vysvětluje.
 
Chinaski album pokřtí na podzimním turné, které svým titulárním partnerstvím zaštítí loterijní Sazka. Začne 24. října v Ostravě a skončí 16. listopadu v pražské O2 areně. Mezitím postupně dorazí i do Brna, Hradce Králové, Českých Budějovic, Zlína, Jihlavy a Liberce. Vstupenky jsou k dostání v síti TicketLIVE. Kapela už na podzim avizovala, že do té doby nebude koncertovat a nevystoupí ani na letních festivalech.

Zajímavostí alba je i obal. Jeho koncept vychází ze záliby Michala Malátného ve focení streetartových obrázků, které umělci sprejují přes šablony na ulicích. „Fotím je už od roku 2001 a za tu dobu jich mám tisíce z celého světa. Vybral jsem ty nejlepší, které mají vztah k písničkám na desce. Například Ježíš na titulu mi přišel jako jasný symbol pro název alba. Někdo, kdo si odpykal naše hříchy, teď visí na zdi v pražské ulici a barva, která je krev mu teče z očí. Podobné to je i s ústřední fotkou bookletu, kde na vás vykoukne růžová lebka z kytiček. Prostě všichni víme, jak to skončí, ale to nám nebrání se radovat. Prostě Není nám do pláče,“ uzavírá zpěvák. (tisková zpráva)

 

PLÁN TURNÉ:

24.10.

Ostrava | OSTRAVAR ARÉNA

26.10.

Zlín | Zimní stadion Luďka Čajky

28.10.

Hradec Králové | FORTUNA aréna

7.11.

Brno | DRFG aréna

9.11.

Jihlava | Horácký zimní stadión

11.11.

České Budějovice | Budvar aréna

14.11.

Liberec | Home Credit Arena

16.11.

Praha | O2 arena