Četníci z Luhačovic zažívají po první světové válce období nejistoty

Četníci z Luhačovic zažívají po první světové válce období nejistoty

Četníci z Luhačovic zažívají po první světové válce období nejistoty

Četníci z Luhačovic zažívají po první světové válce období nejistoty

Delegace tvůrců v čele s režisérem Biserem Arichtevem, kreativním producentem Janem Maxou nebo spoluautorem scénáře Tomášem Feřtkem dnes v 11:00 v karlovarském Domě ČT představila nový dvanáctidílný seriál České televize Četníci z Luhačovic.

Nový rozsáhlý dobový projekt České televize zavádí diváky do roku 1919, kdy po ukončení školy přijíždí dvojice mladých strážců zákona v podání Martina Donutila a Roberta Hájka na své první působiště. Čeká je opuštěná četnická stanice v lázeňském městě na jihu Moravy. Každá z dvanácti epizod nabídne dva uzavřené kriminální případy. Ty vycházejí ze zločinů příznačných pro překotnou a v mnohém náročnou dobu po první světové válce.

Četníci z Luhačovic_Biser Arichtev 

„Po Četnických humoreskách nebylo vůbec lehké najít nový klíč ke zpracování četnické tématiky. Když však autor projektu Petr Bok přišel s nápadem na zpracování začátků českého četnictva, se vší drsností období těsně po první světové válce a nejistotou, zda nová republika má vůbec nějakou budoucnost, pochopili jsme, že se nám právě taková příležitost naskytla,“ říká ředitel vývoje pořadů a zároveň kreativní producent seriálu Jan Maxa.

„Je to výpravný dobový seriál plný akčních scén a napětí,“ říká režisér Biser Arichtev, který Četníky z Luhačovic režíruje spolu s Petrem Bebjakem a Danem Wlodarczykem. „Pracujeme se spoustou herců, ale i se stovkami komparsistů, při natáčení střídáme různá prostředí, využíváme historická vozidla. Je to velice zajímavá práce,“ doplňuje režisér.

Četníci z Luhačovic_Petr Bebjak 

Kromě Roberta Hájka a Martina Donutila se před kameru postaví rakouský četnický veterán v podání Pavla Zedníčka, velitelé stanice Jiří Langmajer, Karel Dobrý a Robert Jašków, dále Pavla Tomicová, Vica Kerekes, Marek Holý, Jan Vlasák, Alena Mihulová a další.

„Po letech jsem se dočkal a dostal ryze charakterní postavu,“ říká herec Karel Dobrý, který v Četnících z Luhačovic ztvárňuje velitele stanice. „Strážmistra první třídy Radomíra Vlacha, který je lidský, čestný a v klidu řeší všechny situace, jsem hrál velmi rád a natáčení jsem si užíval,“ dodává.