Cestopis Jiřího Peňáse je vyprodán, chystá se dotisk

Cestopis Jiřího Peňáse je vyprodán, chystá se dotisk

Cestopis Jiřího Peňáse je vyprodán, chystá se dotisk

Spisovatel Jáchym Topol, psychiatr Radkin Honzák, historik Jiří Suk i režisérka Michaela Pavlátová. Ti všichni chválí či doporučují soubor cestopisných esejů Výprava pro starší a pokročilé publicisty Jiřího Peňáse. Kniha vydaná na sklonku minulého roku zabodovala i v anketě Kniha roku LN a v knihkupectvích se po ní jen zaprášilo. Nakladatelství Echo Media proto chystá dotisk: Výpravy budou v jeho e-shopu znovu k dostání už od 20. ledna.

„Když se potkám se svými čtenáři a zejména čtenářkami, které tvoří nejvěrnější jádro mých příznivců, vždy jsem překvapený a potěšený, jak milí a sympatičtí jsou to lidé: zajímaví a přemýšliví muži, oduševnělé, vzdělané a často i vyloženě krásné ženy,“ říká Jiří Peňás. Úspěch jeho knihy předznamenala už sbírka na Hithitu, kde se na její vydání podařilo vybrat 143 % z cílové částky. Zájem o koupi tehdy povzbudila i nabídka procházky po „Praze mizerné“ nebo poetických jarních výletů (pro ženy, muže a genderově neutrální), podniknuté pod vedením autora.

Přesto nebylo jisté, jestli zápisky z cest, pravidelně publikované v posledních dvou letech v Týdeníku Echo, uspějí i na knižním trhu. Ten je totiž různými cestopisy, bedekry a „toulkami“ přesycen. „Je to nejspíš tím, že podobným způsobem o místech a krajinách – ne těch exotických, ale těch snadno dostupných a často hned za humny – nikdo nepíše,“ uvádí Jiří Peňás, pokračují v tradici zvídavých cestopisů Karla Čapka i v hrabalovském nalézání skrytých „perliček na dně“.

Čerstvé výtisky budou k mání také v Knihovně Václava Havla, kde bude 27. ledna, v předvečer autorových 54. narozenin, věnován Výpravám zábavný večer pro starší a pokročilé.

https://eshop.echomedia.cz/p/U7Zdz/knihy