Česko-Slovenský ples se blíží V prodeji jsou poslední vstupenky

Česko-Slovenský ples se blíží V prodeji jsou poslední vstupenky

Česko-Slovenský ples se blíží V prodeji jsou poslední vstupenky

Milovníci tance, hudby, jídla a zábavy na té nejvyšší úrovni a nejlepší kvality se setkají už o necelý měsíc v pražském Obecním domě na prestižním vrcholu plesové sezóny, 7. ročníku Česko-Slovenského plesu.

  

Jedna z nejočekávanějších událostí roku přinese opět to nejlepší po všech stránkách – hudební, programové, kulinářské či estetické. Jak je již při Česko-Slovenském plese zvykem, necelý měsíc před konáním akce jsou téměř všechny vstupenky vyprodané.

Zrušené vystoupení i nová hvězda v programu

V programu Česko-Slovenského plesu nastala v těchto dnech nečekaná změna. Své vystoupení musela zrušit jedna z hlavních hvězd: “Eva Pilarová bohužel z důvodů přetrvávajících zdravotních problémů na letošním Česko-Slovenském plese nevystoupí. Paní Pilarové přejeme brzké uzdravení.” Po zveřejnění této informace zároveň organizátoři oznámili jméno nové hvězdy, která do programu přibyla: “Na Česko-Slovenském plese 2020 vystoupí Tereza Mašková. Vítězka Česko Slovenské hudební soutěže s nádherným hlasem. V podání Terezy se můžete těšit i na poctu Věře Špinarové a krásnou skladbu Jednoho dne se vrátíš,” informovali organizátoři akce na oficiálních sociálních sítích plesu. 

V programu v těchto dnech bylo odtajněno další hudební překvapení – speciální pocta jedné z nejmilovanějších legend v historii naší hudby – Karolu Duchoňovi v podání seskupení Duchoňovci. Přirovnání “Slovenský Tom Jones”, které si vysloužil od německých kritiků, se ujalo a dodnes si ho pamatují fanoušci na Slovensku i v Česku. Vystoupení kapely Duchoňovci na Česko-Slovenském plese bude poctou k jeho nedožitým 70. narozeninám.

Hosté Česko-Slovenského plesu se letos zabaví také během vystoupení Richarda Müllera, Leony Machálkové, Emmy Drobné, Martina Chodúra a dalších.
Všechny detaily programu a seznam účinkujících najdou hosté na tomto linku: https://ceskoslovenskyples.cz/program.html

To nejlepší ze Zlínského kraje a Trenčínského kraje 

Už popáté se ples vrátí ke své každoroční tradici, která si získává mezi jeho návštěvníky stále větší oblibu – prostor v rámci programu dostanou vybrané české a slovenské partnerské kraje a regiony, jejichž čelní představitelé plesu udělili, resp. udělí své záštity. “Tento rok Česko-Slovenský ples symbolicky odprezentuje na české straně Zlínský kraj a Trenčiansky samosprávný kraj, na straně slovenské,” prozrazuje ředitel plesu Radovan Čaplovič. Díky tomu si návštěvníci plesu užijí i koncerty umělců z daných krajů, folklórní vystoupení lidových souborů a cimbálových muzik z obou zemí a vychutnají si regionální kulinářské, vinařské a další speciality.

Dramaturgie Česko-Slovenského plesu se každý rok nese v duchu významných osobností a okamžiků v dějinách obou zemí. Tyto osobnosti jsou letos symbolicky spojené se zmíněnými dvěma kraji.

V programu nadcházejícího ročníku bude speciální místo patřit připomínce 140. výročí narození jedné z nejuznávanějších osobností československé a slovenské historie – generála Milana Rastislava Štefánika, který je rodákem ze slovenského Trenčínského kraje.

Jedním z nejznámějších rodáků ze Zlínského kraje je významný český umělec 20. století, malíř a rytec Max Švabinský, který se významně podílel na zviditelnění českého výtvarného umění v celé Evropě. V jednom z honosních prostorů Obecního domu zvaném “Riegrův sál” dominuje dvojice nástěnných maleb Maxe Švabinského “České jaro”. Obrazy představují dvě skupiny významných českých literárních, hudebních a výtvarných umělců: spisovatelů Svatopluka Čecha, Jana Nerudy, Jaroslava Vrchlického, Boženy Němcové, Julia Zeyera, sochaře Josefa Václava Myslbeka, malířů Mikoláše Alše a Josefa Mánesa a hudebních skladatelů Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka.

Se Zlínským krajem se pojí i další z plesových síní – “Slovácký salonek”, který se pyšní působivou dekorativní nástropní malbou. Vyšívané dekorace s drhanými závěsy s korálky dokládají um a zručnost tehdejších uměleckých řemeslníků. Právě region Slovácka leží z větší části ve Zlínském kraji.

Letošní květinová výzdoba a speciální objekty zdobící hlavní scénu Smetanovy síně budou věnované poctě geniu loci Obecního domu, jeho umělecké, historické a estetické hodnotě a umělcům, kteří ji spoluvytvářely.

Plesové menu jako prvotřídní kulinářský zážitek

O nezapomenutelný kulinářský zážitek plesových hostů se postará Francouzská restaurace Art Nouveau, pod vedením šéfkuchaře Patrika Bečváře, člena Národního týmu kuchařů a cukrářů. Servírovaná galavečeře v plesových síních a sálech Obecního domu se bude skládat z 3-chodového menu šesti lahodných pokrmů ve speciálním “duet” servisu:

STUDENÝ PŘEDKRM

•Pěna z lehce zauzeného pstruha, lehký salátek z řapíkatého celeru a jablka, kaviár ze pstruha

•Kachní rillette s nakládanou zeleninou, pyré z karamelizovaného česneku, hořčičné semínko

***

HLAVNÍ CHOD

•Grilovaný candát na másle, raviola plněná račími ocásky, račí espuma, fenyklové želé

•Krémové telecí ragú se žampiony a šunkou podávané v křupavém těstě, bramborové pyré s lanýžovým olejem, telecí omáčka demi-glace

***

DEZERT

•Řez z karamelové čokolády s jablky Granny Smith, karamely

•Tvarohovo-borůvkový dortík zdobený plátkovým zlatem, čerstvým ovocem a bílou čokoládou, borůvková omáčka


Kompletní plesové menu si návštěvníci mohou prohlédnout ZDE:

https://www.ceskoslovenskyples.cz/kulinarie.html

Veškeré důležité informace naleznou návštěvníci také na oficiálních sociálních sítích na profilech Česko-Slovenského plesu:

Facebookový profil

Instagram 

kanál You Tube 

Partneři Česko-Slovenského plesu 2020: 

Partneři: SPP – distribúcia, a.s., Eustream, a.s., Stredoslovenská energetika, a.s., AA GOLD Company s.r.o., Asseco Central Europe, a.s., Atos IT Solutions and Services, s.r.o., RUDOLF JELÍNEK a.s.,  ALIAZ - ocelové konstrukce, spol. s r.o., NDCon s.r.o., INTER Academy Czech Republic, ART OF WORD s.r.o., SLAVICA s.r.o., RWA Partners

Hlavní mediální partneři: Česká televize, RTVSČeský rozhlas, Forbes CZ, Forbes SK, E15

Mediální partneři: REFLEX, SPORT, MY Regionálne noviny, Slovenka, LISTY

Partnerem etikety a dress codu je společnost GALARD

Informace o vstupenkách na  www.ceskoslovenskyples.cz v sekci “Vstupenky”