Česko-Slovensky ples bude nejromantičtějším plesem roku_Přinese nejslavnější příběh lásky

Česko-Slovensky ples bude nejromantičtějším plesem roku_Přinese nejslavnější příběh lásky

Česko-Slovensky ples bude nejromantičtějším plesem roku_Přinese nejslavnější příběh lásky

Prestižní Česko-Slovenský ples v Obecním domě v Praze bude vrcholem romantiky  Plesová sezóna startuje už o několik dní. Organizátoři Česko-Slovenského plesu, kterého 6. ročník se uskuteční 16. února 2019 v historických prostorách Obecního domu v Praze, prozrazují další překvapení programu.

Nejromantičtější překvapení plesové sezóny

Termín prestižního vrcholu domácí plesové sezóny organizátoři stanovili tradičně na Valentýnský týden a to konkrétně na sobotu 16. 2. 2019. Blížící se 6. ročník Česko-Slovenského plesu jeho organizátoři označují jako ten „nejromantičtější ples v naší plesové historii,“ pro návštěvníky si totiž připravili skutečné skvosty. Česko-Slovenský ples 2019 otevře Balet Národního divadla Brno svým tanečním číslem z baletního představení Romeo a Julie odSergeje Prokofjeva, které mělo svou světovou premiéru právě v Brně před 80-ti lety. “Velmi si vážíme, že se nám dostalo této pocty. Plesové vystoupení členů Baletu ND Brno bude o to vzácnější, protože se aktuálně v Brně připravuje v režii Martina Glasera a choreografii Mária Radačovského dlouho očekávané obnovené uvedení tohoto představení u příležitosti 80. výročí světové premiéry. Premiéra baletního opusu Romeo a Julie je naplánovaná na 8. března 2019 a návštěvníci našeho plesu se tak mohou těšit na unikátní podívanou a jako první spatřit v exkluzivní předpremiéře ukázku z tohoto baletního vystoupení,” upřesňuje ředitel plesu Radovan Čaplovič a dodává, že kromě Baletu Národního divadla Brno, Česko-Slovenský ples slavnostně otevře operní zpěvačka Jana Šrejma Kačírková, sopranistka, sólistka a stála členka souboru Opery Národního divadla Brno. Hana Zagorová a její speciální hosté
Jako hlavní hvězda galavečera se tento rok představí česko-slovenská legenda Hana Zagorová, kterou bude doprovázet oblíbený Boom!Band Jiřího Dvořáka. Zpěvačka si pozvala také speciálního hosta. Společně vystoupí s další hudební legendou Petrem Rezkem, se kterým má na kontě známé duety jako je “Duhová víla” a nebo “Ta pusa je tvá”. Hosté se mohou těšit také na koncert kapely No Name, která je nejoblíbenější slovenskou kapelou v Česku, na zpěvačku Máriu Čírovou a zpěváka Adama Ďuricu. Z českých umělců se představí zpěvák Laďa Kerndl a jeho dcera, zpěvačka Tereza Kerndlová. Na hlavním pódiu bude umělce provázet Rozhlasový Big Band Gustava Broma, pod taktovkou Vladimíra Valoviče, doplněný o 14-ti člennou smyčcovou sekci Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Hosty bude večerem provázet slovensko-česká moderátorská dvojice – pětinásobná držitelka titulu OTO (Osobnost televizní obrazovky) Lucia Barmošová a herec a moderátorMartin Dejdar, několikanásobný držitel cen TýTý a ANNO,který si svou pozornost získal filmy jako například “Šakalí léta” a “Amerika” a zazářil ve filmu “Učitel tance”, za který obdržel v roce 1995 cenu Český lev za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli.
Česko-Slovenský ples vzdá hold 30. výročí Sametové revoluceČesko-Slovenský ples už tradičně svým programem a dramaturgií vzdá hold a symbolicky připomene významné okamžiky v historii obou našich zemí. Hosté nadcházejícího 6. ročníku Česko-Slovenského plesu se stanou součástí slavnostní připomínky 30. výročí Sametové revoluce. Dramaturgie události se ponese také v duchu oslav půlstoletí od konání „Společenského seznamovacího večera“, o kterém se dodnes hovoří jako o prvním “slovenském plese” v Praze. Poprvé se konal 23. dubna 1969 v sídle tehdejšího federálního Ministerstva zahraničních věcí v Černínském paláci pod taktovkou nově vzniklého Místního odboru Matice slovenské v Praze.
Speciální pocta regionům:  jihomoravskému, trnavskému a bratislavskému
Tradičně získává prostor i prezentace vybraných partnerských měst a regionů z České republiky a ze Slovenska, které také plesu udělují symbolické záštity. Tento rok tak Česko-Slovenský ples symbolicky odprezentuje Jihomoravský kraj a Statutární město Brno a ze slovenských regionů Trnavský samosprávny kraj, Bratislavský samosprávny kraj a město Trnavu. Návštěvníci plesu si tak užijí vystoupení umělců pocházejících z daných regionů, folklórní vystoupení lidových souborů a cimbálových muzik z obou zemí a vychutnají si regionální kulinářské i vinařské speciality.
Záštity
Vzhledem k rostoucímu společenskému významu Česko-Slovenského plesu převzali záštitu nad událostí prezident České republiky J.E. pan Miloš Zeman a prezident Slovenské republiky J.E. pan Andrej Kiska.
Plesové menu pro nejnáročnější a exkluzivní lahůdka pro milovníky vína
Hosté se mohou těšit nejen na nezapomenutelný umělecký, ale i kulinářský zážitek. Servírovanou galavečeři v plesových síních a sálech Obecního domu připraví „Francouzská restaurace Art Nouveau”, pod vedením šéfkuchaře Patrika Bečváře, člena Národního týmu kuchařů a cukrářů, který se může společně se svým týmem pochlubit celosvětovým vítězstvím vybojovaném v dubnu 2018 na Mistrovství světa kuchařů a cukrářů v Singapuru. Pro milovníky dobrého vína si organizátoři připravili opravdový skvost Prosecco od Hamsik Winery, rodinné společnosti nejuznávanějšího slovenského fotbalisty současnosti Marka Hamšíka.
Další informace o novinkách, programové skladbě, partnerech a kulinářství najdou příznivci Česko-Slovenského plesu na web stránkách plesu a profilech na sociálních sítích plesu:
www.ceskoslovenskyples.cz
Facebookový profil
Instagram
kanál You Tube

Partneři Česko-Slovenského plesu: SPP - distribúcia, a.s., Eustream, a.s., Stredoslovenská
energetika a.s.,SILNICE GROUP a.s., AA GOLD Company s.r.o., McCANN-ERICKSON PRAGUE spol. s. r. o., Atos IT Solutions and Services, s.r.o.,  HAMSIK WINERY, Asseco Central Europe, a.s., RWA Partners.
Hlavní mediální partneři: Česká televize, RTVS,  Český rozhlas, Forbes.
Mediální partneři: MY Regionálne noviny, Slovenka, LISTY.
Partnerem etikety a dress codu je společnost Galard.
Informace o vstupenkách nawww.ceskoslovenskyples.cz v sekci “Vstupenky”

Historie a současnost Česko-Slovenského plesu
Hlavním organizátorem Česko-Slovenského plesu je společnost ČESKO-SLOVENSKÝ PLES s.r.o., která připravuje ples s dalšími partnery a spoluorganizátory plesu:

ART OF WORD s.r.o. je společností – agenturou, která poskytuje poradenské, marketingové a PR služby, organizuje výstavy, eventy, koncerty a další kulturně-společenské akce v ČR a SR. Každoročně úspěšně organizuje pod záštitou předsedů vlád ČR a SR „Tradiční plavbu lodí po Vltavě – Česko-Slovenský Parník, při příležitosti Česko-Slovenských dnů v ČR“, za účasti vrcholných představitelů ČR, SR a ze zahraničí. Dlouhodobě se spolupodílela na mezinárodním festivalu Česko-Slovenské dny v Plzni (2008–2014). V minulosti zástupce společnosti spoluorganizoval několik ročníků Slovenských plesů v Praze (2002–2008). ART OF WORD s.r.o. byla v uplynulých třech letech hlavním organizátorem Česko-Slovenského plesu 2014–2016 a v letech 2017–2018 jeho spoluorganizátorem.

SLAVICA, s.r.o. je společností – produkční a eventovou agenturou, která poskytuje produkční služby a organizuje eventy, veřejné akce, módní přehlídky, koncerty, výstavy, působí v oblasti managementu umělců z ČR a SR, zastupuje významné české a slovenské hudební interprety a zabezpečuje PR a média servis. Od roku 2015 SLAVICA s.r.o. participuje na organizaci Česko-Slovenského plesu.

Česko-Slovenský ples se koná ve spolupráci se Slovensko-Českou společností Praha, Česko-Slovenskou spoločnosťou Bratislava a Obecním domem, a.s. v Praze.

Místem konání Česko-Slovenského plesu jsou každoročně prostory pražského Obecního domu, který patří k nejkrásnějším, nejobdivovanějším a nejreprezentativnějším secesním budovám Prahy. Pro ples Čechů a Slováků má také symbolický význam. 6. ledna 1918 v něm byla podepsána Tříkrálová deklarace a 28. října 1918 vyhlášena Československá republika. Obecní dům vstoupil podruhé významně do historie česko-slovenské státnosti prvními vyjednáváními o pádu komunismu v listopadu 1989.

Vstupenky si lze zakoupit: na webu www.ceskoslovenskyples.cz v sekci“Vstupenky”
Od 29. 10. 2018 také v prodeji na adrese:
kancelář a sídlo ČESKO-SLOVENSKÝ PLES s.r.o.
Betlémská 1054/8, 110 00 Praha 1, Česká republika
Prodej vstupenek v hotovosti a vyzvednutí vstupenek: po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě.
Tel.: +420 776 345 226 (po – pá: 10:00 – 14:30)
E-mail: vstupenky@ceskoslovenskyples.cz a info@ceskoslovenskyples.cz