Česká televize přichází s novým magazínem Bydlet jako…

Česká televize přichází s novým magazínem Bydlet jako…

Česká televize přichází s novým magazínem Bydlet jako…

Punkové baroko v dívčím pokoji nebo art deco obývák. V novém magazínu Bydlet jako…

Bydlet jako rocková hvězda, vařit v kuchyni ve stylu Provence nebo se při zařizování inspirovat slavnými vilami architekta Adolfa Loose. Nový magazín Bydlet jako… ukáže, že zásadní změny v bytě se dají dělat revolučním způsobem i bez stavebního povolení, bez hypotéky a bourání. První proměnu bytu představí divákům moderátoři Jana Stryková a Roman Zach v pátek 1. září v 18.25 hodin na ČT1.

„Chceme připomenout, že člověk může bydlet dobře a hezky, v souladu se svými sny a představami. Pořad dává dohromady lidi, kteří mají podobný pohled na život, libí se jim stejné věci a mají podobný životní styl. Bydlet jako… zkrátka vypráví příběhy lidí, objektů a stylů,“ říká kreativní producentka Lenka Poláková a dramaturgyně Kamila Teslíková ji doplňuje: „Rozhodli jsme se lidem splnit jejich představy o bydlení. Zaměřujeme se na jejich životní filozofii a na vysněná místa a prostředí, v nichž se cítí příjemně a kde jsou sami sebou. Vytvoříme jim bydlení, na které by si sami netroufli.“ V každém díle jsou vždy patrné tři roviny. První představí a vysvětlí výtvarné, designové a architektonické styly. Druhá linka diváka zavede do míst, kam by se za běžných okolností dostal jen stěží, a která daný směr reprezentuje na vrcholné úrovni. Diváci se tak podívají například do vily klasika moderní architektury Adolfa Loose nebo do fascinujících industriálních prostor. Třetí rovina pořad díky hraným scénkám odlehčí. Role průvodců se ujali herci Jana Stryková a Roman Zach. „Jana a Roman nejsou moderátory v pravém slova smyslu, protože do každého dílu dodají vtipné herecké akce. Oba jsou zkušení herci a magazín se jim daří příjemně obohatit. Humor a nadsázka jsou nezbytné, protože ačkoliv je design velmi důležitý, měl by sloužit lidem a ne naopak,“ vysvětluje dramaturgyně Jana Strýčková.

 

„Moderování moc nevyhledávám, když jde ale o projekt, který mě zajímá, ujmu se toho moc rád. A to je právě případ pořadu Bydlet jako…, protože design je disciplína, která mě baví,“ říká Roman Zach a Jana Stryková dodává: „Přála bych si, aby náš pořad byl zábavný i naučný, aby dával praktické rady, a zároveň aby byl krásný, protože design takový je. Aby diváky inspiroval a aby je naučil neopovrhovat jednotlivými styly a dodal jim odvahu bydlet jinak.“ režie: Gabriela Pavlovská, Jan Bártek, Martin Hammerschlag // kamera: Jakub Fabian, Martin Dedek // dramaturgie: Kamila Teslíková, Jana Strýčková // moderátoři: Jana Stryková, Roman Zach // střih: Miroslav Bláha, Tomáš Polenský, Jiří Kubík, Ondřej Šošolík // zvuk: Jakub Krajíček, Filip Slavík, Marcel Weis // vedoucí výroby: Marta Hostinská // výkonný producent: Olga Grossmannová  // kreativní producentka: Lenka Poláková