Česká rockerka Electric Lady si poletí pro Světové ocenění The Akademia Music Awards

Česká rockerka Electric Lady si poletí pro Světové ocenění The Akademia Music Awards

Česká rockerka Electric Lady si poletí pro Světové ocenění The Akademia Music Awards

Jako u mnohých mladých talentů, ani u Terezy Rays alias Electric Lady nebyly hudební začátky zrovna jednoduché a už vůbec ne optimistické. „Kolikrát jsem přemýšlela nad tím, jestli to, co dělám, má smysl“, svěřila se sympatická rockerka. „na české scéně ne a ne prorazit tak, jak bych si představovala… Tak jsem se vrhla na anglickou tvorbu – a zdá se, že to je moje parketa.“ Electric lady si přeje, aby její profesní dráha motivovala mladé, začínající hudebníky v těch počátečních nezdarech. „Ne vždy jdou věci jak by člověk chtěl, a můžete makat poctivě, snažit se sebevíc. Když vytrváte, stane se něco, co vás posune dáů Jako třeba mě spolupráce s Nemoros…“

Electric Lady se se svým EP WICKED dostala až do LA! Tam si získala pozornost The Akademia Music Awards, kteří každoročně hodnotí nejlepší hudební počiny umělců z celého světa. Odborná porota Akademie prohlásila toto EP nejen jako velmi zdařilé, dokonce mu udělila první místo a cenu za nejlepší album měsíce února 2020!

„Když mi z Ameriky přišlo ocenění, nechtěla jsem tomu uvěřit“, svěřila se úspěšná rockerka a tlumočí, co jí přímo napsali z agentury: „Omlouváme se za pozdní odpověď a děkujeme za vaši trpělivost. Ve vaší hudební kategorii jsme vyhodnocovali několik stovek nahrávek, což znesnadnilo naše konečné rozhodnutí. S velkým potěšením vám tedy formálně blahopřejeme k získání ceny Akademia Music Award za nejlepší pop rockové EP  „Wicked“ v únoru 2020 Akademia Music Awards! To je důležitý úspěch a měli byste být na své úspěchy hrdí!“

Electric Lady je funk/rocková sestava kytaristky a zpěvačky Terezy Rays.

V kapele účinkují Marek Cába (baskytara) a Lukáš Tričler (bicí). Kapela byla založena v roce 2013 vznikem singlu "Storm", který se dostal nejen na české Óčko, ale i na MTV. Po příletu z New Orleans, tentýž rok, vyhrává bluesovou soutěž Blues Aperitiv a následující roky účinkuje na Blues Alive v ČR a Polsku. Roku 2015 vydává debutovou desku "Electrical". Tu natočila v USA, na základě pozvání bubeníka Kirka Covingtona. V Čechách hudební materiál dotočila i vydala.

Roku 2016 absolvovala kapela tour s plzeňskými Mandrage a dostala se tak před fanoušky Pop a Disco. Ten samý rok vystoupila Electric Lady jako předkapela Nik West. Paralelně také nahrává song  "A Part Of My Heart", který pro Electric Lady složil slavný hudebník Ivan Kral. O něco později vzniká single Castle Of Sand Electric Lady, který otevírá dveře do Německa a následnou spolupráci tamtéž. Od roku 2019 spolupracuje s anglickým producentem Nigelem Lowisem. V současnosti pracují na hudební trilogii s pracovním názvem Electric Lady 2020.

Více zde: https://www.electriclady.cz/