Česká Miss Earth Karolína Mališová se chystá na světovou soutěž do Vídně

Česká Miss Earth Karolína Mališová se chystá na světovou soutěž do Vídně

Česká Miss Earth Karolína Mališová se chystá na světovou soutěž do Vídně

Česká Miss Earth Karolína Mališová se chystá na světovou soutěž do Vídně Praha,
V pondělí 2. 11. 2015 proběhla ve 14 hodin v prostorách Pentahotel Prague prezentace šatů vítězky Česká Miss Earth 2015 Karolíny Mališové pro mezinárodní soutěž Miss Earth, která se pro letošní rok koná v rakouské Vídni.
Odjezd vítězky soutěže Česká Miss Earth na celosvětové kolo se přiblížil a přípravy vrcholí. Velice důležitou součástí je i správný výběr šatů, které podtrhnou nejen krásu a osobnost soutěžící, ale přibližují zemi, kterou finalistka zastupuje.
Šaty pro Karolínu letos připravilo talentované duo návrhářek Jaroslavy a Dominiky Sedláčkové.
Karolína Mališová a hlavní šaty Dominiky Sedláčkové
Šaty jsou navrženy speciálně pro mezinárodní soutěž Miss Earth, která má v zájmu ekologii a životní prostředí. Sytě růžová je typicky ženskou barvou, ručně vyráběné kvítky podtrhnou ženskou jemnost. Celkově mají šaty vytvářet dojem rozkvetlé zahrady a zvýraznit romantický a něžný vzhled Karolíny. Na korzetové šaty se širokou sukní bylo použito 50 metrů šifonu i tylu a nespočet ručně vyráběných kvítků. Ty se vyráběly podle techniky Dominičiny babičky, která byla ve své době výbornou výtvarnicí.
Celková cena ručně vyráběných šatů je 50 000 korun. „Karolína má velice jemné, přesto výrazné rysy. Hledaly jsme způsob, jak přirozeně vyzdvihnout její ženskost a křehkost zároveň. Proto jsme se rozhodly pro něžné květy a růžovou barvu, která Karolíně a jejímu krémovému odstínu pleti velice sluší,“ říká návrhářka Dominika Sedláčková.
Karolína si do Vídně veze deset společenských šatů, mezi nimi i smyslně rudé večerní šaty z hedvábného šifonu.
Česká Miss Earth 2015 K. Mališová
Návrhářky vytvořily Karolíně přímo na míru i elegantní bílý kostýmek z vlněného flanelu, který je vhodný pro podzimní sezonu, kdy se soutěž koná. Jedná se o variabilní čtyřkombinaci složenou z šatů, úzké sukně, kalhot, saka a vestičky, která se dá nosit mnoha způsoby. Karolína si tak bude moct vybrat, s čím sako zkombinuje, aby se cítila krásně a zároveň pohodlně.
Jednou z disciplín na všech významných světových soutěžích krásy je i předvedení národního kostýmu. Ten již potřetí pro Českou Miss Earth vytvořila Marie Stará z módní manufaktury Rodná Hrouda.

K.Mališová národní kostým_Miss Earth
Inspirací byla věčně usměvavá Vesna, slovanská bohyně jara, mládí a nespoutané lásky. „Karolína bude oblečena do téměř neviditelných okvětních lístků v jemných odstínech růžové, modré a zelené. Šaty se skládají z průsvitného topu s dlouhým rukávem a bohatě vyhlížející sukně s rozparkem. Šaty jsou částečně ušity z recyklovaných materiálů a splňují tak zadání s ohledem na životní prostředí. Celek působí velmi něžně a étericky, stejně jako Karolína,“ řekla návrhářka Marie Stará. Karolína na soutěži zazáří ve všech modelech i díky Olze Kopalové, která šaty doplní šperky z kolekce ŠENÝR Bijoux. Při ukázce šatů měla Karolína k dispozici tým špičkových vizážistů a kadeřníků. O vlasy se Karolíně postarali kadeřníci ze salonu Franck Provost a líčení zajistila kosmetická značka Dermacol.