Česká Miss Earth 2015 Karolína Mališová se na Miss Earth umístila v top 16!

Česká Miss Earth 2015 Karolína Mališová se na Miss Earth umístila v top 16!

Česká Miss Earth 2015 Karolína Mališová se na Miss Earth umístila v top 16!

Česká Miss Earth 2015 Karolína Mališová se na světové soutěži Miss Earth umístila v top 16!

 Včera se ve Vídni uskutečnilo finále 15. ročníku soutěže Miss Earth 2015. O korunku bojovalo ve vídeňské Marx Halle 87 dívek z celého světa. Českou republiku reprezentovala držitelka titulu Česká Miss Earth 2015 Karolína Mališová, která se dostala do první šestnáctky! Celá soutěž se nesla v duchu hesla: „Beauty for Cause“.Vítězkou letošního ročníku se stala Angelia Ongová z Filipín, přesto naše finalistka neodjela s prázdnou. Porotu i diváky zaujala svým přirozeným vystupováním. Karolína se umístila v top 16 a dostala se tím do semifinále soutěže. Šaty pro Karolínu připravily renomované české návrhářky Jaroslava a Dominika Sedláčkovy. Pro galavečer jí připravily sytě růžové šaty s bohatou sukní a rozsáhlou ručně vyráběnou květinovou aplikací z 50 metrů šifonu a tylu. Dále ji na soutěž vybavily desíti společenskými šaty, například rudými večerními šaty z hedvábného šifonu nebo variabilním elegantním kostýmkem z bílého vlněného flanelu. Čisté a jemné bílé se držela i tvůrkyně národního kostýmu, Marie Stará z módní manufktury Rodná Hrouda. Šaty z průsvitné látky s mnoha okvětními lístky v odstínech růžové, modré a zelené představovaly Vesnu, slovanskou bohyni mládí, lásky a jara.

„Soutěž mi dala spoustu zážitků a energie, a to přesto, že byla poměrně náročná. Například úvodní choreografii jsme nacvičovaly několik dní, ale rozhodně stála za tu dřinu!“ vysvětluje Karolína. „Úžasné bylo, když jsme stavěly bio sněhuláka a účastnily se mnoha akcí za účelem popořit životní prostředí,“ popisuje. Finále soutěže zakončené sobotním galavečerem probíhalo už od 18. listopadu. Dívky čekala řada ekologických aktivit, charitativní projekty, ale i příprava na samotné slavnostní zakončení letošního ročníku.

 

Celá soutěž Miss Earth se drží pěti základních hodnot: přehodnoť, omez, použij znovu, recykluj a respektuj. Tomu odpovídalo i zadání pro národní kostým, který byl částečně ušitý z recyklovaných materiálů, či úkol vytvořit video s ekologickou tématikou.

Ředitelka soutěže Česká Miss, Marcela Krplová, je s reprezentací na Miss Earth spokojená: „Karolína Českou republiku reprezentovala výborně a dostat se do top 16 je skvělý výsledek. Mezi dívkami se rozhodně neztratila, přestože konkurence byla velká. Po celou dobu jsem ji sledovala a chci jí za celý tým poděkovat a především pogratulovat. Zároveň bych chtěla poděkovat i tvůrkyním krásných šatů a Olze Kopalové za šperky z kolekce ŠENÝR Bijoux.“

 

První českou dívkou s titulem Miss Earth byla Tereza Fajksová, která v soutěži zvítězila v roce 2012. V loňském roce si korunku odnesla Jamie Herrell z Filipín.