Čertí song z pohádky Čertí brko

Čertí song z pohádky Čertí brko

Čertí song z pohádky Čertí brko

„Podpal oheň pod blechou…“

Pohádka Čertí brko představuje další písničku

Pohádka pro celou rodinu Čertí brko vstupuje do kin 29. listopadu. V hlavních rolích se představí Judit Bárdos, Jan Cina a Ondřej Vetchý.

Co dělají čerti, když náhodou nikdo nehřeší? Mají volno, a tak mohou vyrazit na pivo a přitom si pěkně zazpívat. Během natáčení čerti vypili celkem 50 litrů piva – samozřejmě nealkoholického. Veselit se pro ně nic jednoduchého, jak přiznal jeden z pekelníků, herec Václav Kopta. „Ve filmu nejen zpívám, ale dokonce i tančím, což v letošním horkém létě a v tom hustém čertovském kožichu bylo docela náročné,“ prozrazuje čert s hodností Podlucifera.


Autory hudby k filmu jsou Marek Doubrava a Viktor Ekrt. Filmovou hudbu natáčelo 85 hudebníků 4 dny.

Pokud byste měli spíše náladu na romantickou písničku, kterou zpívá Jan Cina a Judit Bárdos,

V dalších úlohách se objeví nedávno zesnulý Marián Geišberg jako Markétčin otec, jako trio pytlovských vykuků Jan Budař, Tomáš Jeřábek a Jiří Maryško, obyvateli Pytlova se rovněž stanou Marek Daniel a Jana Plodková či Michal Dalecký, v pekle bude úřadovat i Jakub Žáček.

Kameramanem filmu byl Martin Žiaran, architektem Henrich Borároš, autorem výtvarné koncepce Robert Smolík, uměleckým maskérem Zdeněk Klika a Andrea Králová kostýmní výtvarnicí. Pohádku stříhal Pavel Hrdlička.

Producenty filmu jsou Ondřej Beránek a Martin Hůlovec ze společnosti Punk Film, českými koproducenty Čertího brka jsou Česká televize, Michal Bauer a Barrandov Studios a innogy a Magic Lab.Za slovenskou stranu koprodukuje společnost Trigon Production Patrika Pašše a RTVS. Výrobu podpořily Státní fond kinematografie a slovenský Audiovizuálny fond, dále Plzeňský kraj a Kraj Vysočina. Projekt rovněž získal podporu Eurimages. Do kin uvede společnost Falcon.

Producenti filmu děkují partnerům, kteří podpořili vznik pohádky Čertí brko.

Generálním partnerem filmu je společnost Lexum, hlavním partnerem je Coop, partnerem je společnost Intersnack se značkou Bohemia.

DVD/VOD vydává Bontonfilm a merchandising zajišťuje Prescogroup.