Burlesky – svět uměleckého striptýzu

Burlesky – svět uměleckého striptýzu

Burlesky – svět uměleckého striptýzu

Bylo mi trochu trapně, přesto jsem nedokázala odtrhnout oči. Ta energie, která z ní sálala, vášnivá a živočišná a byl naprosto přesvědčená sama o sobě. Bylo to fascinují, naturální, divné i krásné zároveň, plné nadsázky, která v běžném životě tolik chybí. Vědí, že nejsou modelky, některé nejsou ani profesionální tanečnice, ale jejich sebevědomí je nakažlivé i velmi přitažlivé. Nikdy se nesvlékají zcela, sami jsou pánem situace a toho co o sobě ukáží a jak. Jejich kostýmy jsou dech beroucí, lichotící ženské siluetě a neskutečné třpytivé. Podívala jsem se po ostatních v publiku, většina byli ženy, usmívali se, byli nadšené a hlasitě tleskali a povzbuzovali. Už začínám rozumět. Burleska je skutečně zvláštně paradoxní a překvapivá, těžko popsatelná absolutně strhující.

Majitelka značky Bohemian Burlesque Lucie Čihánková alias Angelica G. L´Amour objevila burlesque na Novém Zélandu, kde dlouho žila, a vystupovala za svou šestiletou kariéru po celém světě. Ačkoliv je velmi kosmopolitní, pojmenováním svého projektu se chtěla vrátit ke svým kořenům a propagovat ve světě málo známý význam slova  ,,bohemian“- český. Také to ale znamená umělecký, bohémský, nevázaný a nekonformní, což se hodí na burlesku zcela určitě.

Bohemian Burlesque tedy již od roku 2014 produkuje v ČR kabaretní akce, na než jako první v ČR začala zvát hvězdy světové burlesky. Jejich akce mají mnoho fanoušků také v Brně, kam burlesku přivedli. Produkční snahy vyvrcholili upořádáním festivalu Bohemian Burlesque Festival, největší burlesque akce v ČR, která v listopadu 2018 vstupuje již do třetího roku existence.Co to vlastně Burlesque je?

Tanečně divadelní forma s nádechem erotiky a svádění, plná humoru a nadsázky ale také ohromující estetiky nákladných třpytivých kostýmů, peří a korzetů, které podtrhnou oslavují ženskou krásu.

Bohemian Burlesque není jen vystoupení…

Je to hlavně profesionální produkce na všechny typy akcí. Ať už se jedná o firemní večírek, nebo komorní VIP setkání Vašich business partnerů. V jejím portfoliu najdete kromě show a festivalu také, workshopy, školu burlesky, market, módní přehlídky nebo tematické služby, jako je retro holič či pin-up účesy a tematické večery. Specializují se na zajišťování nejprestižnějších zahraničních hostů přední světové burlesque scény.

To vše na www.bohemianburlesquefestival.com. Propadněte burlesque!

Zaujala Vás burleska? Přijďte se ve čtvrtek 26.4.2018 podívat, jak krásné dámy vypadají v akci.  Srdečně Vás zveme na BOHEMIAN CABARET od 20:30 v clubu Tresor na Vinohradské 25, Praha 2.

https://www.smsticket.cz/vstupenky/12362-bohemian-cabaret-prague

My tam nebudeme chybět!