Botanická zahrada připravuje dvě velké vinařské akce. Přijďte již tuto sobotu.

Botanická zahrada připravuje dvě velké vinařské akce. Přijďte již tuto sobotu.

Botanická zahrada připravuje dvě velké vinařské akce. Přijďte již tuto sobotu.

Přijďte si do trojské botanické zahrady prodloužit dovolenou

V sobotu zažijete Festival jak víno a v polovině září si vychutnáte vinobraní s nejkrásnějším výhledem v Praze 

Ať už máte letos po dovolené, nebo se na ni teprve chystáte, v trojské botanické zahradě si v sobotu 28. července vychutnáte prázdninový den, jak se patří. Koná se tu totiž Festival jak víno, svátek všech milovníků vína, hudby i dobrého jídla.
Od 10.00 do 19.00 hodin vás čeká nabídka nejen z místní vinice sv. Kláry, ale i z dalších vinařství Čech a Moravy. Chybět nebudou ani exkluzivní vína maďarská, gruzínská, jihoafrická či kanadská. Chcete zkusit něco nového? Co třeba unikátní koktejly z vína? Festival nabídne i gurmánské zážitky. Vegetariáni si pochutnají v rostlinném bistru Botanická na talíři, chybět ale nebudou ani perfektní burgery s nejlepší houskou či výborné sýry. Dokonalý zážitek doladí tóny
soulu, jazzu, swingu či reggae. Jste tuto sobotu mimo Prahu? Pak si do diáře zaznamenejte termíny 15. a 16. září, kdy se můžete těšit na oblíbené vinobraní sv. Kláry s nejkrásnějším výhledem na Prahu. Na obě akce platí zvláštní vstupné.

Otevírací doba červenec až září:

Skleník Fata Morgana:
od 9.00 do 18.00 (út–ne, svátek)

Venkovní expozice:
od 9.00 do 20.00

Vinotéka sv. Klára:
od 13.00 do 21.00 (po–čt)
od 11.00 do 21.00 (pá–ne, svátek)

Letní prázdniny jsou obdobím plným zážitků a Botanická zahrada hl. m. Prahy rozhodně patří k místům, kde si můžete vychutnat léto plné pohody. Tuto sobotu to díky vinařskému Festivalu jak víno bude platit dvojnásob, těšit se můžete na gurmánský zážitek na pozadí kvetoucí zahrady. „Víno k trojské botanické zahradě neodmyslitelně patří, a to zejména díky zdejší památkově chráněné vinici sv. Kláry s tradicí pěstování vína už od středověku.
Proto i část akcí, které pro veřejnot připravujeme, je určená milovníkům vína. Letos v létě je to jednak Festival jak víno, který se koná tuto sobotu, ale i tradiční vinobraní na vinici sv. Kláry v polovině září,“
říká Bohumil Černý, pověřený řízením Botanické zahrady hl. m. Prahy. Sobotní Festival jak víno v prostorách botanické zahrady pořádá společnost Vinedom.com, s. r. o.

Festival jak víno – ochutnej vinohrad

Přemýšlíte, kam se o víkendu vydat s přáteli? Piknik v trojské botanické zahradě ve stínu stromů a v náručí kvetoucích trvalek i letniček se stane zážitkem, na který budete dlouho vzpomínat. V sobotu 28. července vás navíc čeká příjemná hudba a možnost ochutnat vína z různých koutů naší země, ale i jiných částí světa. „Návštěvníci si budou moci vybírat z nabídky tradičních vinařství Čech a Moravy. Těšit se mohou mimo jiné na Vinařství Trávník a Modré vinařství z Mutěnic, Víno Hruška z Blatničky či Vinařství Hrozínek z Břeclavi. Ty doplní například sicilská vína a pochutiny, unikátní červená, bílá i oranžová vína z Gruzie a další,“ zve Jakub Krutský, jeden z organizátorů akce Festival jak víno – ochutnej vinohrad.

Celou akci pořádá společnost Vinedom.com, jež nabízí skvělá vína z malých rodinných vinařství z jižní Moravy. Festivaly pořádá pokaždé na jiném místě v Praze a snaží se vybírat pro návštěvníky zajímavé lokality. V letošním roce zvolili vinici sv. Kláry v pražské Troji. „Na Festival jak víno pečlivě vybíráme pouze malá rodinná vinařství, jejichž vína běžně neochutnáte. Představujeme moderní vinaře odkazující na úctu k tradicím. Degustuje se ze skla, za tónů živé hudby, tentokrát v úžasném prostředí pražské vinice s majestátním výhledem na Prahu,“ dodává Jakub Krutský. Během festivalu budou probíhat komentované prohlídky vinného sklepa.

Díky hudebnímu doprovodu si budete moci také zatančit v rytmech Latinské Ameriky, jazzu či raggae, ale i oblíbených hitů posledních let. O chuťové buňky se postará rodinné občerstvení Gastro Myslivečkovi, Kaiser Franz se svými burgery a Cheese House s nabídkou sýrů, které budou k vínům perfektně ladit.

Na akci platí zvláštní vstupné: dospělí 200 Kč, děti, studenti a senioři 90 Kč. Cena zahrnuje vstup do vinice s možností prohlídky podzemí, vstup do botanické zahrady a skleníku Fata Morgana a stylovou skleničku s logem na degustaci pro starší 18 let. Sousedské ani jiné permanentky, včetně Trojské karty, se na tuto akci nevztahují. Během Festivalu jak víno nebudou platit ani běžné VIP vstupenky. Samoobslužné brány v průběhu festivalu nebudou v provozu.

 

Vinobraní sv. Kláry se blíží

Milujete víno? Pak si 15. a 16. září nenechte ujít vinobraní v prostředí historické vinice sv. Kláry s jedinečným výhledem na panoráma Prahy. Po oba víkendové dny se od 11.00 do 19.00 představí vinařská produkce jak místní, tak i dalších vinařství z Čech a Moravy. Ochutnáte například vína z Vinařství Vondrák, Vinařství Konečný, Vinařství Maděřič, Pavel Binder a mnohých dalších. Chybět nebude ani burčák a letošní novinka – perlivá vína vyrobená z hroznů sklizených na vinici sv. Kláry.

I letos se vinicí sv. Kláry a Ornamentální zahradou ponesou tóny jazzu, country, ale i rokenrolu, boogie-woogie a blues. Program je připraven také pro děti, které se mohou těšit na dětský koutek plný zábavy a divadélko. Zájemci si během komentovaných prohlídek budou moci prohlédnout zázemí výroby vína v místním vinném sklepě. I na tuto akci bude platit zvláštní vstupné.