Boj o život seriálové dcery Michaely Badinkové a Miroslava Etzlera

Boj o život seriálové dcery Michaely Badinkové a Miroslava Etzlera

Boj o život seriálové dcery Michaely Badinkové a Miroslava Etzlera

Patří bezesporu k nejkrásnějším herečkám své generace. Pohled na Simonu Lewandowskou v dnešním díle Ordinace v růžové zahradě 2 ale vůbec nebude hezký. Její seriálová postava Ema Rytířová už několik měsíců trpí anorexií, dnes její nemoc uhodí naplno. Vysílená Ema nikdy nebyla smrti blíž…

Zaintubovaná, napojená na přístroje a připoutaná na nemocniční lůžko. Takový pohled se dnes naskytne divákům Ordinace v růžové zahradě 2 na jinak půvabnou Simonu Lewandowskou. Její postava Emy Rytířové svoji touhu po štíhlé postavě dovedla do extrémů, přestože se její rodiče, lékaři Alena Rytířová (Michaela Badinková) a Karel Rytíř (Miroslav Etzler) všemožně snažili dceru ze spárů zákeřné nemoci dostat. Ema si ale vždycky našla cestu k dalšímu hubnutí. Kombinace extrémního cvičení, odmítání jídla a požívání léků na podporu hubnutí ji dovedla až na samou hranici života a smrti.

 

Na natáčení na jednotce intenzivní péče Simona Lewandowská a její seriálová maminka Michaela Badinková zřejmě jen tak nezapomenou. „Nebylo to nic příjemného. Byla jsem přikurtovaná k lůžku a ta trubice v puse dost tlačila. A protože by bylo komplikované mě po každém obraze od těch všech přístrojů odpojovat a zase zapojovat, ležela jsem tam takhle skoro celý den. Na druhou stranu jsem si takhle na place už dlouho neodpočinula. Navíc jsem se nemusela učit žádný text, a protože v tom pokoji pod peřinou bylo docela vedro, myslím, že jsem párkrát i usnula," přiznává Simona Lewandowská, která by podle svých slov dietu takhle daleko zajít nenechala. „Na to se mám až moc ráda. Navíc miluju sladký, a to bych si asi nedokázala úplně odepřít. A taky ryby a brambory, ty sice nejsou kalorické, ale dokážu jich sníst opravdu hodně," směje se herečka. O anorexii ale leccos ví. „Mám kamarádku, která anorexií trpěla, takže o tom trochu vím a také mi hodně pomáhala Míša Badinková, protože jsem točila nejvíc s ní a Mirkem Etzlerem. Vyprávěla mi různé historky, co o tom ví,“ dodala mladá herečka.

 

Michaela Badinková měla také nelehkou úlohu zklíčené matky, které se před očima ztrácí vlastní dítě. „Sama jsem maminka, a tak jsem se do té situace uměla dostat jednoduše. Šlo o to zahrát emoci, ve které se odráží ta skutečnost, že mi odchází dítě a já se ho jako matka snažím za každou cenu zachránit. Do toho se umím vžít, aniž bych k tomu potřebovala stejný vlastní prožitek," vysvětlila Michaela Badinková, která v dnešním díle prolije mnoho slz.

 

Přežije Ema kolaps organismu? A jak dramatická situace zamává s jejími rodiči, uvidí diváci TV Nova už dnes ve 20:20 a slovenští diváci v témže čase na Nova International.