Blízký přítel Borise Hybnera přiveze do Prahy svou SNOW SHOW

Blízký přítel Borise Hybnera přiveze do Prahy svou SNOW SHOW

Blízký přítel Borise Hybnera přiveze do Prahy svou SNOW SHOW

Ve dnech 4. – 8. března 2020 se v pražské Hybernii uskuteční unikátní SNOW SHOW, která nemá ve světě obdoby a je známá jako Slava´s Snowshow.

Základ tohoto představení vznikl již téměř před 30 lety a jeho pravidelné obměny viděly miliony diváků po celém světě.

Slava Polunin přivezl svou SNOW SHOW do Prahy i jako poctu českému mimovi Borisi Hybnerovi, který s ním dlouhá léta spolupracoval a který měl také podíl na vzniku tohoto nádherného klaunského představení.

Polunin žil na konci 90. let téměř půl roku v Praze a zde měla možnost se s ním seznámit i dcera Borise Hybnera, známá česká herečka Vanda Hybnerová. Ta viděla toto představení v době, kdy v něm účinkoval její otec, několikrát: „Když mi bylo kolem dvaceti let, stála jsem před rozhodnutím odjet do klaunské školy Slávy Polunina nebo studovat činohru na DAMU v Praze. Zůstala jsem v Čechách a učila se pracovat se slovem, ale klaunské principy a způsob vidění reality přes klaunskou optiku ve mně zůstal. Představení SNOW SHOW je taková moje klaunská mantra.


Táta se Slávou jezdil po světě a já se byla několikrát podívat, jak jim to šlape. Jsem za tátu moc šťastná, že se podaří toto velkolepé představení plné smíchu, sentimentu a klaunské filosofie přivézt do Čech. Až uvidíte výrazy v obličeji diváků při finále představení, pochopíte, o čem mluvím. Hranice mezi smíchem a pláčem je tenká a Slava na té hranici balancuje“, říká Vanda Hybnerová.

V Česku má Polunin kromě rodiny Hybnerových řadu dalších přátel. Dobře se zná například s českým hercem Boleslavem Polívkou.

SNOW SHOW získala řadu mezinárodních ocenění včetně ceny Laurence Oliviera za nejlepší zábavný program, ceny Drama Desk či nominace na cenu Tony Award. Její část je dokonce promítána v rámci známého představení Cirque du Soleil s názvem Alegria.

Slava Polunin, který tuto sněhovou podívanou vytvořil, patří mezi největší divadelní osobnosti světa a nejslavnější žijící klauny. Je průkopníkem pantomimy, moderních klaunských a pouličních představení v Rusku. V roce 1997 přinesl svůj charakteristický styl na západ (nejprve do Londýna) a od té doby jezdí po celém světě. V současnosti je jeho domovem Francie.

Vstupenky na představení můžete koupit zde: