Birel jízda - handicapovaní v pražské Tróji

Birel jízda - handicapovaní v pražské Tróji

Birel jízda - handicapovaní v pražské Tróji

Handicapovaní se navzájem podpořili na cestě k vysněným handbikům

Jsou upoutáni na vozík, přišli o nohu, nebo žijí s protézou. Přesto chtějí žít aktivně, radovat se z pohybu a mají velké plány. Chtějí vyhrávat závody a zdolávat české i zahraniční kopce. Účastníci letošní a loňské Birell jízdy, která jim pomáhá vrátit se zpátky do sedla, projeli Birell bránou v čele s patronem projektu Jiřím Ježkem ve středu v pražské Tróji. Vzájemně se tak podpořili na cestě k vysněnýmhandbikům a speciálním kolům.

„Je skvělé vidět tváře z loňského ročníku, kteří přijeli na svých handbicích a kolech získaných právě díky loňské Birell jízdě. Jsem rád, že takto podpoříme letošní handicapované a doufám, že příští rok se stejně tak sejdeme s letošními účastníky Birell jízdy,“ přeje si patron projektu a paralympionik Jiří Ježek. Na jízdu na kole už se těší i letošní handicapovaní. „Nemůžu se dočkat, až budu mít také vlastní handbike. Na všech z loňska jde vidět ta skutečná radost, že mohou zase sportovat a tak jen doufám, že se i letos do Birell jízdy zapojí dost lidí, kteří nám pomohou,“ přiznala mladá maminka Iveta Boleslavová, kterou upoutala na vozík nehoda.

V loňském roce Birell jízda pomohla osmi lidem částkou přes 500 tis. Kč. Jedním z nich je i Pavel Kovář, kterému ve 24 letech změnil život nešťastný pád do vody, když ochrnul na třech čtvrtinách těla. Nyní už jezdí na svém vlastním handbiku. „Sport byl můj život a cítil jsem, že se k aktivnímu životu musím vrátit. Díky Birell jízdě už jezdím a maximálně si to užívám,“ řekl Pavel Kovář z Ostrova u Karlových Varů.

Handicapovaným můžete pomoci svým pohybem i vy. Stačí projet na kole pod speciální bránou. Za každého cyklistu, který branou projede, se přičte na konto 5 Kč. Seznam zastávek Birell brány najdete na www.birelljizda.cz.