Bílá Masajka“ Corinne Hofmannová navštíví v květnu Prahu

Bílá Masajka“ Corinne Hofmannová navštíví v květnu Prahu

Bílá Masajka“ Corinne Hofmannová navštíví v květnu Prahu

„Bílá Masajka“ Corinne Hofmannová navštíví v květnu Prahu v rámci mezinárodního veletrhu Svět knihy

Švýcarská spisovatelka Corinne Hofmannová, autorka autobiografického bestselleru Bílá Masajka, vydává v dubnu v ČR novou knihu Dívka se žirafím krkem. V květnu budou mít navíc její fanoušci jedinečnou možnost potkat se s Corinne Hofmannovou na pražském veletrhu Svět knihy.

Jak jsem se stala Bílou Masajkou? Jak se člověk stane takovým, jakým je? Corinne pochází ze skromných poměrů. Vzhledem ke své tělesné výšce se v dětství stala terčem posměchu spolužáků, kteří pro ni vymysleli přezdívku Žirafa, a jako dítě východoněmeckého otce rovněž outsiderem ve švýcarské společnosti šedesátých a sedmdesátých let. Brzy se však naučila, jak z nepříznivého osudu vytěžit to nejlepší. Ve své nové knize, která vychází 24. dubna 2017 v nakladatelství Ikar, Corinne Hofmannová velmi otevřeně a upřímně vypráví nejen o svém dětství a dospívání za těžkých životních podmínek, ale také o všem dobrém, co se právě díky tomu naučila.

Inspirující životní příběh silné, úspěšné a optimistické ženy, který nejen překvapí, ale zároveň i povzbudí, představí švýcarská autorka v pátek 12. května 2017 od 12 hodin ve Velkém sále na 23. mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy na Výstavišti Praha Holešovice. Od 13 hodin bude následovat autogramiáda.

 

Corinne Hofmannová (1960)

Narodila se ve švýcarském kantonu Thurgau jako dítě francouzské matky a německého otce. Její kniha Bílá Masajka, autentický příběh o době strávené v Keni, se stala mezinárodním bestsellerem, který byl přeložen do více než 30 jazyků a navíc zfilmován. V dalších pokračováních Zpátky z Afriky, Shledání v Barsaloi a Afrika, má láska autorka popisuje své nové začátky po návratu do Švýcarska i to, jak se po čtrnácti letech do Keni u příležitosti natáčení filmu znovu podívala. Se svým keňským manželem je rozvedená, ale bývalou rodinu i nadále finančně podporuje. V současnosti žije s dcerou u Luganského jezera.

Corinne Hofmannová: Dívka se žirafím krkem. Vychází 24. 4. 2017 v nakladatelství Ikar. 304 stran, cena 279 Kč.

www.euromedia.cz