Bibliofilie Proměna získala cenu v soutěži Nejkrásnější kniha roku 2016

Bibliofilie Proměna získala cenu v soutěži Nejkrásnější kniha roku 2016

Bibliofilie Proměna získala cenu v soutěži Nejkrásnější kniha roku 2016

Nakladatelství Teapot proměnilo již druhý rok v řadě svoji účast v soutěži Nejkrásnější kniha roku ve výhru. Minulý týden se v Letohrádku Hvězda v Praze uskutečnilo slavnostní vyhlášení vítězů soutěže pořádané Památníkem národního písemnictví, při kterém byla Bibliofilie Proměna Nakladatelství Teapot vyhlášena vítězem Ceny svazu polygrafických podnikatelů. Tisk textů byl realizován v tiskárně Princo International, s.r.o., tisk litografií v dílně Petra Korbeláře.


Řemeslné zpracování knihy doplněné o čtyři originální litografie známého českého výtvarníka Petra Nikla tak získalo úspěch nejen u milovníků umění, ale také u odborné veřejnosti. „Ocenění si velmi vážíme a jsme na něj hrdí. Je to krásná odměna za naši práci a velká motivace pro práci na tvorbě nové knihy,“ říká Rudolf Leška z Nakladatelství Teapot.

Po loňském ocenění knihy Antikódy Václava Havla tak Nakladatelství Teapot získává již druhé ocenění své práce. Výtvarný koncept knihy vytvořila i tentokrát Johana Kratochvílová. Proměna Franze Kafky byla pod taktovkou Nakladatelství Teapot vydána v limitovaném množství 150 kusů, z nichž je každý signovaným a číslovaným originálem. Knihu je možné objednat pouze na webu nakladatelství.

TEAPOT

Nakladatelství a knihkupectví Teapot bylo založeno v roce 1990 Vladimírem Benešem pod názvem Bonaventura, nový název nese od roku 2013. Pokračuje v práci, již od roku 1967 formovala činnost Komorního sdružení pro hudbu, poezii a výtvarné umění Lyra Pragensis. Kniha v pojetí vydavatelství Teapot je chápaná jako umělecký artefakt – harmonický součin a soulad všech řemesel a umění, jež se na její výrobě podílejí. Samozřejmé propojení textu s ilustrací je tak rozvíjeno autorskými inovativními písmy, papíry, moderní typografií a ruční vazbou.