Benedetta vstupuje do českých kin

Benedetta vstupuje do českých kin

Benedetta vstupuje do českých kin

„Opojná a bouřlivá směs náboženských obrazů, tělesného ponížení a masochismu.“

Benedetta vstupuje do českých kin

Erotické drama od režiséra Základního instinktu Benedetta vstoupí tento čtvrtek do kin. Nový film Paula Verhoevena, inspirovaný životem Benedetty Carlini, řádově sestry a později matky představené kláštera v 17. století v Toskánsku, si v hlavní soutěži festivalu v Cannes vysloužil pro svou odvážnost bouřlivé reakce diváků i kritiků a sám režisér dokonce nařčení z rouhání.

Schopnost konat zázraky vynese charismatické Benedettě (Virginie Efira) výsadní postavení v toskánském klášteře 17. století. Když její slabost pro mladou a živelnou Bartolomeu přeroste v nespoutanou vášeň, začíná hra plná intrik sahající do vyšších pater italské církve. „Benedetta je zásadní, sofistikované, přesto svižně ubíhající a velmi zábavné drama, které vyvažuje tiché scény bystrého zákulisního politikaření odpudivými scénami divokého náboženského šílenství,“ napsal ve své recenzi web BBC.com. Podle magazínu Slunt „Paul Verhoeven vytváří opojnou a bouřlivou směs náboženských obrazů, tělesného ponížení a masochismu“.

Snímek měl světovou premiéru v hlavní soutěži Mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Čeští diváci ho poprvé mohli vidět na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary.

Bendetta

Francie 2021 | 131 minut | premiéra: 2. prosince 2021

žánr drama

režie Paul Verhoeven

scénář David Birke, Paul Verhoeven

kamera Jeanne Lapoirie ■ střih Job ter Burg

hrají Virginie Efira, Charlotte Rampling, Daphne Patakia, Lambert Wilson, Olivier Rabourdin, Clotilde Courau a další..

stránka filmu https://www.aerofilms.cz/benedetta/

synopse

Schopnost konat zázraky vynese charismatické Benedettě (Virginie Efira) začátkem 17. století výsadní postavení v toskánském klášteře. Když její slabost pro mladou a živelnou Bartolomeu přeroste v nespoutanou vášeň, začíná hra plná intrik sahající do vyšších pater italské církve. Erotické drama legendárního Paula Verhoevena (Základní instinkt), natočené podle skutečného příběhu, si v hlavní soutěži festivalu v Cannes vysloužilo pro svou odvážnost bouřlivé reakce diváků i kritiků.