BARBORA MOCHOWA ZPÍVÁ PÍSNĚ  LEONARDA COHENA

BARBORA MOCHOWA ZPÍVÁ PÍSNĚ LEONARDA COHENA

BARBORA MOCHOWA ZPÍVÁ PÍSNĚ LEONARDA COHENA

Dárkové vydání autorizované biografie Leonarda Cohena

I'M YOUR MAN

zdobí CD

POCTA LEONARDU COHENOVI.

BARBORA MOCHOWA ZPÍVÁ PÍSNĚ

LEONARDA COHENA

Ve čtvrtek 1. října 2020 vychází v limitované edici v nakladatelství PROSTOR

Jedním z bestsellerů letošního jarního Velkého knižního čtvrtka se stala autorizovaná biografie Leonarda Cohena I’m Your Man z pera významné hudební kronikářky Sylvie Simmonsové. České vydání více než pětisetstránkové publikace s bohatým fotografickým doprovodem v překladu Pavla Pokorného provázely nadšené ohlasy čtenářů i recenzentů. Navzdory uzavření kamenných knihkupectví během jarní koronavirové krize se prodaly čtyři tisíce výtisků.

Na předvánoční trh chystá PROSTOR ve spolupráci s vydavatelstvím TRANZISTOR limitované dárkové vydání, jehož součástí je CD s devíti Cohenovými hity v podání zpěvačky Barbory Mochowe a smyčcového kvarteta Unique Quartet.

S nápadem alba coververzí Cohenových písní v podání talentované zpěvačky Barbory Mochowe přišel nakladatel Aleš Lederer. „Slyšel jsem Báru zpívat Hallelujah na slavnostním večeru k 30. výročí PROSTORU a byl to pro mě nezapomenutelný zážitek. Drobná, štíhlá dívka s tváří Madony se postavila před dav šumících hostů s cinkajícími skleničkami a vysekla Cohenovu hymnu čistě a procítěně, že všichni kolem rázem ztichli a naslouchali jako uhranutí. Přistihl jsem se, že zpívám také a že mě přemáhá dojetí. Už tehdy jsme v redakci připravovali vydání biografie Leonarda Cohena, jehož hudba mě provází od mých patnácti let. Napadlo mě udělat něco neobvyklého – připojit ke knize CD s Cohenovými hity právě v podání Báry. Vydáním životopisu a hudebního bonusu vzdávám hold muži, který mě svou tvorbou ovlivnil na celý život. Interpretace jeho písní Barborou Mochowou s doprovodem Unique Quartetu je výjimečná,“ dodává koproducent alba Aleš Lederer.

Album se skládá z devíti písní True Love Leaves No Traces, Sisters Of Mercy, Hallelujah, Famous Blue Raincoat, Take This Waltz, Love Itself, Suzanne, The Traitor, If It Be Your Will. O hudební produkci a aranže se postarala zpěvačka Barobora Mochowa společně s houslistou a aranžérem Alexeyem Aslamasem a Unique quartet ve složení Vladan Maljinak (viola), Anton Čonka (housle) a Šimon Marek (violoncello). Nahrávka vznikla ve studiu Jámor v čele se zvukovým mistrem Ondřejem Ježkem. Masteringu se ujal Tomáš Karásek.

Barbora Mochowa je výrazná mladá zpěvačka a pianistka, která se těší stále větší popularitě. V rámci hudebních cen Žebřík získala druhé místo v kategorii Objev roku. V roce 2019 se stala finalistkou českého národního kola na Eurovision Song Contest 2019 s písní True Colors.

Samostatně je CD neprodejné, vybrané písně vyjdou i digitálně. Dárkový set (kniha + CD) v luxusní černém pouzdru se zlatou ražbou za 997 Kč potěší svou stylovostí všechny příznivce Leonarda Cohena.