Avon pochodu předcházelo focení celebrit - ambasadorů pochodu

Avon pochodu předcházelo focení celebrit - ambasadorů pochodu

Avon pochodu předcházelo focení celebrit - ambasadorů pochodu

Podívejte se, jak to vypadá, když se v malém prostoru fotí do médií. 

Prahou už posedmnácté prošel takzvaný růžový pochod na podporu boje proti rakovině prsu. Zúčastnilo se ho asi 22.000 lidí, řekl ČTK zástupce pořadatelů Michal Čech. To je zhruba o 6000 méně než loni, kdy jich přišlo zatím nejvíce. Původní předběžné odhady pořadatelů hovořily o zhruba 30.000 lidech. Na projekty podporující boj proti rakovině prsu se letos vybralo 7,9 milionu korun. Ze Staroměstského náměstí průvod po hodině a půl došel na ostrov Štvanice. Do akce se jako každý rok zapojila řada známých osobností.

Symbolem pochodu byla i letos trička, která sloužila zároveň jako vstupenka na akci. Jejich zakoupením lidé přispěli na prevenci, projekty pro pacienty a vyhodnocování screeningových dat. Ženy si mohly zakoupit dlouhé růžové tričko, ty odvážnější si ho pak oblékly jako minišaty. Pro muže byla určena šedá trička s růžovým prošitím na zádech. V prodeji bylo i dětské tričko v šedo-mentolové barvě a růžovým proužkem na zádech.

Pochod, který má upozornit na rizika choroby a přimět ženy zajít na vyšetření, doprovázelo bubnování skupiny Campana Batucada. Ze Staroměstského náměstí vedl Kaprovou ulicí přes Mánesův most na druhý břeh Vltavy a skončil na Štvanici. Celá trasa pochodu se zaplavila růžovými balonky, které pořadatelé rozdávali. Růžovou stuhu měli i policejní koně, kteří průvod doprovázeli.