ASKO – NÁBYTEK: Správné osvětlení jako dokonalý doplněk ložnice

ASKO – NÁBYTEK: Správné osvětlení jako dokonalý doplněk ložnice

ASKO – NÁBYTEK: Správné osvětlení jako dokonalý doplněk ložnice

Atmosféru ložnice tvoří nejen zvolený nábytek, ale také drobné detaily, které dodávají interiéru osobitost a dotek harmonie. Nejedná se pouze o textilní doplňky či dekorace. Prvkem, který pomůže dotvořit váš domov k dokonalosti, je i vhodně zvolené osvětlení. „Existují různé typy světel, od klasických stropních osvětlení až po stolní lampičky či světelné řetězy, které vytvoří z domova obzvlášť během sychravých podzimních dní útulné místo,“ říká Andrea Štěpánová, marketingová ředitelka společnosti ASKO – NÁBYTEK.

Správný výběr centrálního osvětlení ložnice je základem úspěchu. Nevhodné osvětlení totiž může zcela narušit klidnou atmosféru ložnice. „Klasické stropní světlo je základem ložnice v každé domácnosti. Je na vás, zda zvolíte solitér, bodové osvětlení nebo závěsný lustr. Vždy však myslete na účel, ke kterému má světlo sloužit,“ vysvětluje Štěpánová s tím, že ložnice je především místem odpočinku, a proto je dobré dívat se vedle typu osvětlení i na barvu světla, kterou osvětlení vydává. „Do ložnic je ideální volit zdroje teplého světla, tedy taková, která mají lehce nažloutlý odstín. Ten vytváří pocity uvolnění a relaxace, protože podporuje tvorbu melatoninu.

Lustr Wood, 1 099 Kč
Lustr Fischerman 1 399 KčSvětlo Venus 2 299 Kč

Pro čtení a chvilky klidu před usnutím

Chvilka s knížkou předtím, než se uložíte, navodí ten správný pocit uvolnění. Proto, abyste si z knihy odnesli to pravé, potřebujete vhodnou lampu na čtení, kterou můžete umístit na noční stolek nebo přímo na zeď za postel. „Speciální lampy na čtení mají funkce, díky kterým je možné nastavit si zdroj světla tak, aby vyhovoval vašim potřebám, u vybraných modelů je možné dokonce měnit jeho intenzitu,“ vysvětluje marketingová ředitelka s tím, že další možnou volbou jsou i světla se stínítky, které rozptýlí světlo příjemně do prostoru a opět zajistí, že se ve své ložnici budete cítit skvěle.

Lampa Ging 699 KčLampa Ping 469 KčOsvětlení Taba 499 Kč

Atmosféru pro odpočinek a relaxaci vytvoří také stojací lampy. Pokud zvolíte dobře, poslouží i jako osvětlení na čtení ve vašem čtenářském koutku nebo může částečně nahradit centrální osvětlení. Na trhu je mnoho různých variant, od kloubových s několika zdroji světla, která můžete přesně směřovat, až po solitéry, které zaujmou v ložnici dominantní místo a jsou prvkem, který sám o sobě poutá pozornost.


Lampa Renes 3 999 KčOsvětlení Ducky 2 499 KčLampa GentStojací Lodda 849 Kč

 

Světelné detaily

Drobné osvětlení zabudované v nábytku vám může pomoci při každodenních činnostech. „Oblíbené je například vnitřní osvětlení skříní, které především v hlubokých prostorech pomůže s lepší orientací,“ upozorňuje Štěpánová ze společnosti ASKO – NÁBYTEK. Dalším doplňkem mohou být LED pásky, které lze jednoduše aplikovat kamkoliv na nábytek, například na podkres zrcadel nebo spodní hrany nábytku. Nezapomínejme ani na ozdobné světelné řetězy, které můžete měnit podle aktuální sezóny a které se v českých domácnostech těší stále větší oblibě jako příjemná a funkční dekorace.

O společnosti

Společnost ASKO – NÁBYTEK, součást rodinné podnikové skupiny PORTA se sídlem v Německu, patří mezi největší tuzemské prodejce nábytku s tradicí již od roku 1991, kdy společnost otevřela první prodejnu v Praze. S heslem „Nábytek pro všechny“ nabízí ve 13 prodejnách po celé České republice kompletní sortiment vybavení domácnosti, bytových doplňků a kuchyní na míru. S cílem umožnit nákup nabízeného sortimentu i on-line, z pohodlí domova, provozuje ASKO – NÁBYTEK od roku 2009 e-shop.

Společnost klade zásadní důraz na spokojenost zákazníků, a proto nabízené služby neustále zkvalitňuje a rozšiřuje. Reflektování nejnovějších trendů se promítá do kontinuální renovace obchodní sítě. Zákazníkovi jsou v prodejnách ASKO – NÁBYTEK k dispozici vyškolení prodejci, kteří nabízejí odborné poradenství s ohledem na možnosti a přání každého klienta. Potřeby náročnějšího zákazníka uspokojí realizace zakázek na míru. Specializovaná kuchyňská studia v každé prodejně poskytují kompletní servis – od 3D návrhu, výroby, až po dopravu a montáž kuchyně.