Ani rouška ho nezastaví, Petr Vágner v ní uběhl maraton na malé zahradě

Prima: Ani rouška ho nezastaví, Petr Vágner v ní uběhl maraton na malé zahradě
Moderátor primáckého Top Staru Petr Vágner se nezalekne žádné sportovní výzvy. Den po ukončení domácí karantény, kde byl po návratu ze Spojených států si pro sebe připravil další nečekaný úkol. Po vzoru sportovců, kteří uběhli během koronavirové krize maraton například doma na balkóně, si dal stejný cíl. Místo? Jeho malá zahrada.
„Můj trenér, který mě připravuje i na Ironmana a triatlonové závody mi řekl, že jsem opravdu magor,“ směje se Vágner. Začal v devět hodin ráno a maratonskou vzdálenost ukrajoval po sedmnáctimetrových úsecích mezi altánem a záhonem, celkem bězel tam a zpět 2539x.

„Musíš dělat menší kroky v nějakém tempu, takže běžíš po krůčkách, na rozdíl od normálního závodu,“ říká moderátor. Problémem byla rouška na ústech, kterou Vágner měl. „Běhat s náhubkem je fakt dřina,“ směje se. Ve finále Vágner uběhl 43 kilometrů a stošedesát metrů za 8 hodin 6 minut 47 sekund.  „Chtěl jsem původně padesát kilometrů, ale i když byla hlava v pohodě, tak nesloužily nohy,“ prozradil. Celkem udělal více než 72 tisíc kroků. Svým během chtěl povzbudit ty, kteří v době koronovairové krize zůstávají doma a ukázat jim, že sportovat se dá všude.