Aleš Háma v rodinné soutěži Hodina pravdy

Aleš Háma v rodinné soutěži Hodina pravdy

Aleš Háma v rodinné soutěži Hodina pravdy

V nové podobě a s novým moderátorem Alešem Hámou se na obrazovky České televize vrací oblíbená zábavná show Hodina pravdy. Rodinné týmy, ale i skupiny přátel či spolupracovníků v ní budou soutěžit o atraktivní ceny dle vlastního výběru. Poprvé již v sobotu 21. března ve 20.00 na ČT1.

„Na Hodině pravdy mě nejvíc baví hravost tohoto pořadu,“ říká moderátor Aleš Háma. „A vždycky mě fascinovaly rodiny, které našly tu odvahu a šly do toho. Líbilo se mi i to, že pokud někdy soutěžící nedokázali zadaný úkol splnit, nebrali to tragicky a bylo vidět, že si užívají spíš tu hráčskou stránku věci a že tedy ten hmotný motiv nebyl primární.“ Podstatou Hodiny pravdy budou opět dovednostní a vědomostní úkoly, přičemž každý tým bude mít týden na to, aby se v zadaném úkolu, který mu byl představen první natáčecí den, zdokonalil. Jejich snažení budou po celý týden zaznamenávat kamery. Ve studiu pak jeden z členů týmu bude muset předvést, zda zadaný úkol zvládne a zda tím pro celý tým vyhraje vysněné ceny.

„Mám radost, že se vrací pořad, který jsem dlouhou dobu sledoval,“ říká režisér pořadu Jakub Wehrenberg, který je též známý coby herec, hudebník a moderátor. „Má v sobě spoustu emocí a je to pořad, který je rodinný a který je fajnový pro sobotní večer. Proto jsem rád, že se Česká televize rozhodla jej obnovit a také mi dát šanci udělat ho trochu jinak, protože doba se přece jenom trochu změnila. Nová Hodina pravdy bude mít novou scénu, bude dynamičtější a celkově bude výrazně modernější,“ slibuje Wehrenberg.

Novinkou budou též přihlášené týmy, soutěžící o ceny „pro někoho“, které do pořadu přinesou charitativní přesah. V jednom z dílů tak budou například soutěžit vedoucí tábora, kteří se rozhodli vybojovat ceny dětem, které k nim na tábor jezdí. Mezi soutěžícími v prvních dílech ale uvidíme mimo rodinných týmů i týmy spolupracovníků, spolužáků nebo učitelek z umělecké školy.

„Zajímavé budou i malé divácké soutěže. Přímo ve studiu budou z publika vylosováni diváci, kteří si zkusí svoji vlastní soutěž. Od moderátora soutěže Aleše Hámy dostanou úkol, který musí splnit ve studiu okamžitě. V případě, že se jim to podaří, i oni si odnesou zajímavé ceny,“ říká dramaturgyně Šárka Volemanová.

„Aleš Háma do pořadu přináší hravost a touhu stát se součástí soutěže. Rodiny hecuje, motivuje, raduje se z jejich vítězství, nebo s nimi prožívá chvíle smutku v případě prohry. Je jim partnerem a pro diváka zároveň garantem zábavnosti,“ říká kreativní producent Petr Mühl, v jehož tvůrčí producentské skupině pořad vzniká.

O tom, jak se těší na spolupráci se svým dlouholetým kolegou a kamarádem Alešem Hámou, režisér akub Wehrenberg říká: „Známe se opravdu velmi dobře, snad od patnácti let. Což ale možná trochu překvapivě v tomto případě není pouze výhoda. Když něco děláme společně, třeba když spolu něco píšeme nebo moderujeme, oba děláme chyby a můžeme je na sebe házet navzájem. Tady ale musím já být tou autoritou a Aleš na to musí přistoupit. Za ta léta jsme ale schopní si už leccos vyříkat, takže to určitě nebude problém.“

Miluju životní výzvy, říká Aleš Háma

Dostal jste někdy v životě úkol, který jste nedokázal splnit?

To se mi stává dnes a denně v divadle, když třeba pan režisér touží po něčem zvláštním. Ale v reálném životě se mi tyto věci naštěstí moc nedějí.

Hodinu pravdy bude režírovat Váš dlouholetý kamarád a kolega Jakub Wehrenberg.

Jak se těšíte na práci pod jeho režijním vedením?

My jsme spolu dělali už řadu věcí a na Jakubovi obdivuju hlavně rychlost práce. Je to velmi inteligentní člověk, dokáže si myšlenky velmi rychle tříbit. Ví přesně, co chce, je vždycky stoprocentně připravený. Já se při svém systému práce často dostanu na úroveň improvizace, což mám hrozně rád, ale to není jeho případ. Je vždycky velmi precizní a dobře se mi s ním dělá.

Co byla největší životní výzva, které jste kdy čelil?

Mám rád všechny možné životní výzvy. Velká profesní výzva byly třeba moje duety s Terezou Kostkovou. Ale třeba i Taxík, když jsem ho začínal dělat, byl výzvou. Taky můj první muzikál Pomáda, někdy před čtrnácti lety. Vždycky, když je něco poprvé, je to profesní výzva. A já se to pokaždé snažím udělat tak, aby to nebylo i naposled. Proto doufám, že to nebude případ ani Hodiny pravdy a že mě v tomto pořadu čeká dlouhý profesní život, protože je to pořad, který určitě má co nabídnout.

Vedoucí projektu: Ondřej Broukal

Dramaturgie: Šárka Volemanová

Režie: Jakub Wehrenberg

Kamera: Filip Havelka

Kreativní producent: Petr Mühl