Akce v Luxoru - Radkin Honzák, Vladimír Beneš i sestry Geislerovy

Akce v Luxoru - Radkin Honzák, Vladimír Beneš i sestry Geislerovy

Akce v Luxoru - Radkin Honzák, Vladimír Beneš i sestry Geislerovy

Akce v Luxoru
2. polovina října 2019

PONDĚLÍ 14. 10. od 17 hodin, PALÁC KNIH LUXOR

Monika Valentová, Martin Veselovský Odvrácená strana matky 2

Monika Valentová a Martin Veselovský jsou tandem nejen v životě, ale také v knižní branži. Monika je autorkou humorného vyprávění o temných stránkách mateřství, Martin zase vládne jejich kreslené podobě. Přijďte za námi do Luxoru pokřtít tuto knihu o odvrácených stranách rodičovství!

ÚTERÝ 15. 10. od 17 hodin, PALÁC KNIH LUXOR

Scott Snyder, Greg Capullo Metal: Temné noci

Knihu pokřtí skupina Arakain a zpěvačka Lucie Bílá.

V roce 2019 slaví Batman své 80. narozeniny a Nakladatelství CREW mu chystá speciální dárek, a sice komiksovou trilogii Metal: Temné noci. Komiks z dílny Scotta Snydera a kreslíře Grega Capulla pokřtí v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí skupina Arakain! Čestnými hosty bude zpěvačka Lucie Bílá a kreslíř Jonáš Ledecký. Přijďte za námi do Luxoru a pořiďte si parádní první díl metalové trilogie.

STŘEDA 16. 10. od 17 hodin, PALÁC KNIH LUXOR

Pavla Jazairiová Jmenuji se Figaro

Známá rozhlasová novinářka Pavla Jazairiová napsala už sice dvě desítky knih, její knižní novinka je teď ale vůbec poprvé určená pro dětské čtenářské publikum.

PÁTEK 18. 10. od 17 hodin, PALÁC KNIH LUXOR

Juraj Červenák Les přízraků – autogramiáda a představení knihy

Veleoblíbený autor historických fantasy knih při návštěvě Prahy nevynechá ani Palác knih Luxor! Juraj Červenák vám v Luxoru představí svou novou knihu Les přízraků, už šestý svazek z cyklu historických detektivek. Besedou bude provázet překladatel Jiří Popiolek a o autogramiádu samozřejmě nepřijdete!


PONDĚLÍ 21. 10. od 16:30, PALÁC KNIH LUXOR

Marta Kučíková Po italsku do hubky

Oblíbená autorka bestsellerů Italské jednohubky a Italské dvojhubky Marta Kučíková přichází s již třetí knihou zaměřenou na kuchyni, půvab i životní styl italského dolomitského podhůří. Knihu Po italsku do hubky, která vás laskavě i s humorem provede taji této oblasti, pokřtíme v Paláci knih Luxor. Kmotrami knihy budou Tereza Boehmová, Lucie Juříčková, Ivona Knechtlová a Klára Mandausová.

ÚTERÝ 22. 10. od 17 hodin, PALÁC KNIH LUXOR

Tony Parsons – autogramiáda a křest knihy

Třináctá oběť Tony Parsons v Praze! Úspěšný anglický spisovatel, autor bestsellerů i cenami ověnčený hudební publicista zavítá při návštěvě Prahy i do Paláce knih Luxor. Srdečně proto zveme všechny fanoušky a čtenáře!

STŘEDA 23. 10. od 17 hodin, PALÁC KNIH LUXOR

Zbigniew Czendlik, Miroslav Macek, Petra Macková Hrochová Farská kuchařka

Knihu pokřtí šéfkuchař Jaroslav Sapík a farská hospodyně Zbigniewa Czendlika Marie Vacníková.

Chcete se dozvědět, jaké recepty připravuje farská hospodyně Zbigniewa Czendlika, jaký vliv má církevní rok na jídelníček nebo jak žijí faráři a farské hospodyně? Přijďte za námi na křest knihy Farská kuchařka z dílny trojice autorů – oblíbeného katolického kněze Zbigniewa Czendlika, Miroslava Macka a Petry Mackové Hrochové.

ČTVRTEK 24. 10. od 18 hodin, PALÁC KNIH LUXOR

Natálie Kocábová Nepatrně smutná žena

Přes dva roky přispívala spisovatelka a hudebnice Natálie Kocábová sloupky do magazínu Elle, na jehož stránky vstupovala její postava i sama autorka v nezáviděníhodné situaci – ve chvíli, kdy se bortí zažité jistoty, kdy sny a plány spřádané od puberty berou bolestivě za své a člověk si je ani nemůže odtrpět, odžít, protože už má zodpovědnost za druhé. A ti ho potřebují. Láska, život, rozvod. Co přichází pak? Noví lidé, nové příběhy, spousta konců rychlých stejně jako začátky, nová předsevzetí a nové deprese a mezi tím vším zmatkem nepatrný smutek, bez kterého by nemohla být žádná naděje.

STŘEDA 30. 10., PALÁC KNIH LUXOR

Od 17:00 Daniela Kovářová Jak hubnout a nezblbnout aneb Peklo s kily navíc

Knihu pokřtí režiséři Zdeněk Troška a Tomáš Magnusek.

Další kniha úspěšné spisovatelky Daniely Kovářové vás jistojistě pobaví svým ironickým humorem i nadhledem.

Od 18:30 Radkin Honzák, Klára Mandausová a Alena Večeřová-Procházková Holky to někdy nemaj lehký

Knihu pokřtí MUDr. Jan Hnízdil a herečka Lucie Zedníčková.

Ve středu 30. října pokřtíme v Paláci knih Luxor knihu z dílny tří autorů, psychiatra Radkina Honzáka, novinářky Kláry Mandausové a psychiatričky Aleny Večeřové-Procházkové. Knižní novinka nese název Holky to někdy nemaj lehký a tvoří ji vyprávění Radkina Honzáka proložené příběhy deseti žen, se kterými život pořádně zacloumal.

ČTVRTEK 31. 10., PALÁC KNIH LUXOR

od 17:00 Vladimír Beneš, Martin Moravec Vladimír Beneš − Mé cesty do hlubin mozku

Knihu pokřtí herec Oldřich Kaiser.

Upřímná zpověď našeho nejznámějšího neurochirurga. O životě, smrti, naději i zázracích moderní medicíny. Stovky otázek a odpovědí v knižním rozhovoru Martina Moravce.

od 18:30 Simona Votyová Chci tě mít ve skříni

Kmotrem knihy bude herec David Kraus.

Podle prvního románu Provařená od Simony Votyové právě vzniká stejnojmenný celovečerní film v hlavních rolích s Barborou Seidlovou a Davidem Krausem.


Akce na jiných pobočkách

STŘEDA 23. 10. od 17 hodin, LUXOR OC NOVÝ SMÍCHOV

Milan Studnička, Tomáš Rychnovský Každá bolest má svou příčinu

Kmotrem knihy bude MUDr. Jan Měšťák.

Co všechno se skrývá za bolestmi těla? Možná budete překvapeni! Základní principy fungování lidského těla a mysli vám odhalí nová kniha Milana Studničky a Tomáše Rychnovského s názvem Každá bolest má svou příčinu.

ČTVRTEK 24. 10. od 17 hodin, LUXOR OC NOVÝ SMÍCHOV

Alice Kavková Retrohraní

Knihu pokřtí kapitán herního studia Jezevec Petr Pouchlý.

Sběratelka retroher Alice Kavková posbírala více než dvě stovky návodů na hry, které mnozí jako malí hráli, ale málokdo je předal dalším generacím. Třeba skákání gumy, přebírání provázku nebo tleskačky. V knize, kterou v Luxoru slavnostně pokřtíme, najdete také povídání s dětskou psycholožkou a logopedkou o významu her a hraní pro vývoj dítěte.

ČTVRTEK 31. 10. od 17 hodin, LUXOR NC PALLADIUM

Aňa Geislerová, Lela Geislerová P.S. Diář 2020

Rok začíná pro každého v jinou dobu. Pro někoho začíná školou, pro někoho narozeninami a pro někoho v momentě, kdy otevře nový diář a napíše do něj své jméno. I vy můžete odstartovat nový rok s diářem s citáty Ani Geislerové a neodmyslitelnými ilustracemi její sestry Lely Geislerové. Nechybí ani praktická gumička, místo pro poznámky a již tradiční barevná ořízka. Chybělo vám pokračování P.S.? Tak teď s ním můžete strávit celý rok 2020. „Ať je tenhle rok veselý, nový, příjemně odškrtaný a váš se vším všudy.“