Akce v Luxoru - červen 2019

Akce v Luxoru - červen 2019

Akce v Luxoru - červen 2019

Akce v Luxoru Červen 2019 ČTVRTEK 6. 6. od 10 hodin, PALÁC KNIH LUXOR Romana Suchá Edo! Ty neposedo! V prvním červnovém týdnu pokřtíme v Paláci knih Luxor pohádkové leporelo pro nejmenší Edo! Ty neposedo! Začínáme už v 10 hodin dopoledne, tak si správně nařiďte hodinky, ať sloníka Edu nepromeškáte! Těšíme se na vás! Každý se někdy chová jako „slon v porcelánu“ a sloník Eda je opravdový neposeda. Leporelo je plné obrázků, na kterých se děti učí v různých prostředích a situacích, co je slušné chování, co je nebezpečné a co se nedělá. Mohou hledat jednotlivá zvířátka nebo hádat různá povolání. Obrázky doprovází veselé verše a texty v bublinách.
STŘEDA 12. 6. od 17 hodin, PALÁC KNIH LUXOR Sára Saudková a Miloš Čermák Špína za nehty Ve středu 12. června v 17 hodin pokřtíme v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí knihu Sáry Saudkové a Miloše Čermáka Špína za nehty. Kniha strhujícím způsobem vypráví milostný kriminální příběh a vy se máte na co těšit! Dynamicky a uhrančivě vyprávěný příběh úspěšného architekta Karla a uznávané fotožurnalistky Kláry, kteří mají už ledacos za sebou, ale to největší peklo je teprve před nimi. Milostný a kriminální žánr a živý, velmi úderný jazyk propůjčuje knize nebývalé napětí a pikantnost. Napětí, nevěra, tvrdý byznys, nečekané zvraty v ději a věčné dilema muže a ženy, jestli je moudré vsadit vše na jednu kartu. Román má strhující vypravěčský rytmus, podtržený tím, že roli muže píše žena (Sára Saudková) a roli ženy zase muž (Miloš Čermák). Každý má jiný styl psaní a každý promítá do své postavy svůj vhled do světa opačného pohlaví. Čtenář tak nakonec dýchá za muže i za ženu, protože v této knize není jeden hlavní hrdina, a do poslední chvíle netuší, jak toto drama lásky a temných démonů lidské mysli dopadne.
ČTVRTEK 20. 6. od 15 hodin, PALÁC KNIH LUXOR Petr Matějček, Josef Dvořák Na kafi s Josefem Dvořákem Josefa Dvořáka zná televizních obrazovek asi úplně každý. Knihu, která vznikla v rozhovorech s divadelním i filmovým hercem a komikem Josefem Dvořákem, pokřtíme v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí ve čtvrtek 20. června v 15 hodin. Těšit se můžete na zajímavé hosty a příjemné povídání! Pokud bychom měli knihu charakterizovat jedním slovem, pak tedy jde o knihu bilanční. Populární herec, komik a nejslavnější český vodník se v ní ohlíží za celou svou kariérou a v pohodové kavárenské atmosféře přináší nejen vřelé povídání plné humoru a historek, z nichž mnohé byly dosud nevyřčeny, ale i zamyšlení nad životem. Tato kniha je zcela odlišná od všeho, co jste o Josefu Dvořákovi četli, a přináší kopec lehké nadsázky i upřímnosti z celoživotní cesty člověka, který zasvětil svůj život humoru, divadlu, televizi, filmu, tvorbě pro děti a zejména nespoutanému, kreativně-bláznivému autorskému herectví. Přijměte pozvání na kafe s Pepou Dvořákem a nechte se pobavit či oslovit názory zajímavé osobnosti, která má co říct.
SOBOTA 22. 6. od 14 hodin, PALÁC KNIH LUXOR Autoři sobě – autorské čtení mladých českých spisovatelů V sobotu 22. června ve 14 hodin odpoledne přivítáme v Paláci knih Luxor skupinu začínajících spisovatelů zvanou Autoři sobě, iniciativu podporující nové české a slovenské autory. Sami o sobě říkají, že usilovně bojují s větrnými mlýny českého knižního trhu a společně sdílí lásku ke psaní. Těšit se můžete na sérii autorských čtení, doprovodné programy i autogramiádu. Zuzana Kalousová - Cestou necestou, lásko Jakub Pachol - Selected Robin Nasadil - Simulace ukončena Ladislav Chrudina - Milenci v roce 2042 Jaromír Žid - Budeme mít doma spisovatele David Adámek - Největší dobrodružství
PONDĚLÍ 24. 6. od 17 hodin, PALÁC KNIH LUXOR Danielle Marchantová Pauza Pauza je kniha úspěšné koučky Danielle Marchantové o tom, že svých cílů můžeme dosáhnout i tehdy, když si někdy dovolíme pauzu. Knihu, která vám ukáže, že postavit sama sebe a své pocity na první místo je úplně v pořádku, pokřtíme v Paláci knih Luxor v pondělí 24. června od 17 hodin. Kmotrou knihy bude Simona Stašová. Pauza je knížka, která vám ukáže, že postavit sami sebe a své pocity na první místo je úplně v pořádku. Naučíte s, jak říkat ne, dělat věci, u kterých se cítíte dobře a naopak odmítat ty, u kterých to tak není. To, že nasloucháte především sami sobě, své vnitřní moudrosti z vás nedělá sobce, to že se snažíte zmírnit vražedné tempo svého života z vás neudělá lenochy bez ctižádosti. Naopak – tím vším se stanete bytostí, kterou máte být. Získáte zde čas pro sebe a také jednoduchá cvičení, abyste se naučili, jak si z pauzy – neboli chvilky pro sebe - co nejvíce vzít. Tak aby vaše kreativita, vnitřní síla a energie mohly volně proudit a vy jste se cítili bez stresu, zdraví a naplnění. Tato cvičení vám ukáží, jak se setkat s intuicí, zhluboka dýchat a nechat odpočinout svojí věčně roztěkanou mysl. Navíc vám kniha vám poskytne prostor zjistit, co je právě teď ve vašem životě nejdůležitější a na čem skutečně záleží. Nebudete se bát otevřít natolik, že budete mít odvahu cítit radost i bolest a zároveň si uvědomit, že život jde někdy nahoru, někdy dolů a že už to tak v životě bývá.
AKCE NA JINÝCH POBOČKÁCH SOBOTA – NEDĚLE 15. a 16. června FRESH FESTIVAL PARDUBICE Sobota od 13 hodin – Zdeněk Pohlreich - autogramiáda Na Fresh festivalu se s námi potkáte v modrém stanu Letní čítárny Luxor. Připravujeme pro vás knihovničky plné knih, deskové hry, chill-out zónu s lehátky a dekami a zhlédnout můžete také natáčení pořadu Čtení tě mění!