Akce v Luxoru - 2. polovina listopadu 2019 - Pavel Kosatík, Lukáš Pavlásek, Čtyřlístek, Tomáš Šebek

Akce v Luxoru - 2. polovina listopadu 2019 - Pavel Kosatík, Lukáš Pavlásek, Čtyřlístek, Tomáš Šebek

Akce v Luxoru - 2. polovina listopadu 2019 - Pavel Kosatík, Lukáš Pavlásek, Čtyřlístek, Tomáš Šebek

Akce v Luxoru
Listopad 2019 (18. 11. – 30. 11.)

PONDĚLÍ 18. 11., PALÁC KNIH LUXOR
od 16:30 Pavel Kosatík 100 x Václav Havel

„Nejsme jako oni a nikomu se nebudeme mstít.“ nebo „Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí.“ To jsou známé výroky Václava Havla. Spisovatel Pavel Kosatík se v knize 100 x Václav Havel nad těmito i dalšími výroky bývalého prezidenta zamýšlí v dobovém i současném kontextu. Myšlenkově živou a podnětnou knihu pokřtí senátor Marek Hilšer.

od 18:00 Karel Hvížďala Výslech revolucionářů

K výročí 30 let od sametové revoluce opětovně vychází úspěšná kniha Karla Hvížďaly Výslech revolucionářů. V Luxoru budeme při té příležitosti besedovat. Hosté besedy budou Karel Král, Pavel Lagner, Vladimír Merta a Jan Urban. Večerem provede Renata Klusáková.

ÚTERÝ 19. 11., PALÁC KNIH LUXOR
od 16:00 Michal Petrov Jeans Story

Autor knižního bestselleru Retro ČS Michal Petrov přichází s novou knihou. V Luxoru vám představí Jeans Story, knihu vyprávějící příběh o tom, jak se obyčejné džíny dokázaly probít železnou oponou, a dokonce i do Sovětského svazu! Kmotrem knihy bude herec Jaromír Hanzlík. od 18:00 Lukáš Pavlásek Soutěž jedlíků Oblíbený český standup komik, herec, autor a textař Lukáš Pavlásek vydává svou další knihu! Soutěž jedlíků obsahuje 18 humorně laděných povídek zachycujích absurdní, ale zároveň lidské situace ze života. Knihu v Luxoru pokřtí Tomáš Matonoha a Lumír Tuček!

STŘEDA 20. 11. od 17:00, PALÁC KNIH LUXOR
Ondřej Neff 3 kroky do tmy

Ondřej Neff, významný český novinář a autor řady úspěšných sci-fi knih, stojí za čtvrtou povídkou Backend Stories. Příběh 3 kroky do tmy přináší fascinující pohled na budoucnost umělé inteligence a mobility. Přijďte do Luxoru na besedu s Ondřejem Neffem a nechte si novou povídku 3 kroky do tmy podepsat! Díky našemu Youboxu si navíc odnesete fotografii s originálním sci-fi fotopozadím na památku!

ČTVRTEK 21. 11. od 16:00, PALÁC KNIH LUXOR
Čtyřlístek: První půlstoletí v Třeskoprskách

Čtyřlístek slaví 50 let a to si žádný fanoušek legendárních dobrodružství nenechá ujít! V Luxoru pokřtíme bohatě ilustrovanou knihu Čtyřlístek: První půlstoletí v Třeskoprskách od teoretika komiksu Pavla Kořínka. Knížku vám rád podepíše jak autor monografie, tak tvůrce legendárního komiksu, pan Jaroslav Němeček. Kmotrem knihy bude zpěvák Matěj Ruppert a se Čtyřlístkem se možná i potkáte!

PÁTEK 22. 11. od 17:00, PALÁC KNIH LUXOR
Alena Mornštajnová – beseda a autogramiáda

Knihy Aleny Mornštajnové se těší obrovské oblibě čtenářů a sbírají nejen množství nadšených ohlasů, ale také knižní ceny! Autorčin poslední román s názvem Tiché roky získal cenu Kniha roku 2019 v kategorii Společenský román a zároveň se stal absolutním vítězem prvního ročníku této čtenářské ceny! Také máte Slepou mapu, Hotýlek, Hanu i Tiché roky vyrovnané v knihovničce? Přijďte za námi do Luxoru na besedu s Alenou Mornštajnovou! Budeme si povídat o knihách, psaní i silných příbězích!

PONDĚLÍ 25. 11. od 17:00, PALÁC KNIH LUXOR
Tomáš Šebek – beseda a autogramiáda

Tomáš Šebek si na své konto přidal další misi s Lékaři bez hranic a také další knihu. Tentokrát o Jemenu, místě současné největší humanitární katastrofy na světě. Jak se operuje v Jemenu a v jakých podmínkách funguje nemocnice? Jak se žije muslimským lékařkám? Jaké lidské příběhy se ukrývají za tvářemi pacientů a co o nás prozrazují naše jména? Přijďte za námi do Luxoru na besedu s chirurgem, který vás svým vyprávěním rozesměje i dojme, přestože často mluví o věcech víc než vážných.

STŘEDA 27. 11., PALÁC KNIH LUXOR
od 16:00 Lucie van Koten, Michaela Dombrovská Krásná tvář

Lucie van Koten, bioblogerka a známá propagátorka přírodní kosmetiky, a Michaela Dombrovská, lektorka jógy a autorka knih inspirovaných jógovým přístupem k životu, spojily své znalosti v ojedinělé publikaci, která vás provede přírodní péčí o pleť a obličej.

od 17:30 Ivan Fíla Rytec kamejí

Nová kniha Ivana Fíly Rytec kamejí je pohádka pro dospělé plná magie a fantazie, strhující balada o lásce mezi nebem a zemí, kráse a opojení, zločinu a trestu. Moderuje Nora Fridrichová a kmotrou knihy se stane herečka Lenka Krobotová.

ČTVRTEK 28. 11., PALÁC KNIH LUXOR
od 16:00 Dominik Landsman Kapitán Adorabl a bambitka černokněžníka Vorána

Knihu plnou nových dobrodružství kapitána Adorabla od oblíbeného autora Dominika Landsmana pokřtíme v Paláci knih Luxor. Kmotrou bude knížce zpěvačka Monika Absolonová.

od 18:00 Láďa Hruška Průšvihy drzého záškoláka

Miky Marný je úplně normální šesťák. Nesnáší učení, protože na světě je přece spousta užitečnějších věcí než sedět jako bábovka nad úkoly! Průšvihy drzého záškoláka, knížku Ládi Hrušky určenou všem správným klukům i holkám, pokřtíme v Paláci knih Luxor!

Akce na jiných pobočkách

PONDĚLÍ 18. 11. od 17:00, LUXOR OC NOVÝ SMÍCHOV

Lucie & Nicole z A Cup Of Style

Přijďte si pro nové Motivační diáře od Lucky & Nicole Ehrenbergerových a využijte příležitosti si s nimi popovídat! Třeba o sychravém podzimu, blížících se Vánocích nebo novém podcastu. Srdečně vás zveme na besedu a autogramiádu Lucky & Nicole z A Cup Of Style! Budeme se na vás těšit!

ÚTERÝ 19. 11. od 17:00, LUXOR OC NOVÝ SMÍCHOV

Dušan Kadlec Ze dna ke hvězdám

Novou knížku od autora bestselleru 100 způsobů, kterými si zbytečně komplikujeme život, Dušana Kadlece, pokřtíme společně v Luxoru. Nová kniha nesoucí název Ze dna ke hvězdám nám připomíná, že život je úžasný, nejcennější dar a že i přes těžké časy a rány osudu dokážeme najít svoji cestu a žít s radostí. Že vám toto téma mnoho říká? Tak za námi přijďte do Luxoru!

STŘEDA 20. 11. od 16:00, LUXOR PALLADIUM

Anna Lukešová Rozčesejme Česko

Knížka Anny Lukešové Rozčesejme Česko je plná tipů a fotonávodů na rozmanité účesy pro školkou a školou povinné. Knihu v Luxoru pokřtí Michal Lukeš, generální ředitel Národního muzea, a slovem provede moderátor Vlasta Korec. Těšit se můžete na skvělé hosty a nevšední událost! Účast přislíbili Bára Nesvadbová, Štěpánka Duchková, Elin Špidlová, Kateřina Cajthamlová, Adéla Gondíková, Pavlína Wolfová, Roman Pech a další!

ČTVRTEK 21. 11. od 17:00, LUXOR OC NOVÝ SMÍCHOV

Hvězdy dětem – křest charitativního kalendáře s Petrem Čtvrtníčkem, Danou Morávkovou a herci ze seriálu Most!

V Luxoru pokřtíme charitativní kalendář Hvězdy dětem! Kmotry kalendáře a zároveň báječnými hosty budou Petr Čtvrtníček, Dana Morávková, Jan Bendig, Zdeněk Godla a Erika Stárková. Akcí provede Dominik Port. Koupí kalendáře přispějete na dobrou věc a odnesete si jej i s podpisy!

PÁTEK 22. 11. od 16:00, LUXOR DĚČÍN, Tržní 1069/32

Jitka Ludvíková – autorské čtení a autogramiáda

Jitka Ludvíková, původně právnička, pravidelně utíkala od nudného psaní smluv a přípisů k psaní povídek. Dnes je autorkou řady populárních knížek pro děti i dospělé. V Luxoru vám představí svoji nejnovější knihu Dotek vraha. Chybět nebude ani autorské čtení a autogramiáda!

PONDĚLÍ 25. 11. od 17:00, LUXOR NC KRÁLOVO POLE, BRNO

Zdeněk Pohlreich – beseda a autogramiáda

Normální je jíst a vařit dobře, chutně, jednoduše a zároveň tak, aby vás to nestálo jmění! Právě o takových chutích a receptech je nová kuchařka Zdeňka Pohlreicha! S oblíbeným šéfkuchařem si budeme povídat také o tom, co dnes je a není ve stravování normální a jak moc se v Česku jídlem plýtvá. Chybět nebude ani autogramiáda, takže se můžete těšit na podpis do nové knihy!

PONDĚLÍ 26. 11. od 17:00, LUXOR CITYPARK JIHLAVA

Zdeněk Pohlreich – beseda a autogramiáda

STŘEDA 27. 11. od 17:00, LUXOR OC NOVÝ SMÍCHOV

Miloš Škorpil Běhání pro všechny

Významný český ultramaratonec a zakladatel běžecké školy Miloš Škorpil vydává novou knihu! Běhání pro všechny je určeno všem aktivním běžcům, ale i lidem, co chtějí s běháním teprve začít. Knihu jednoho z nejlepších českých běžců pokřtí v Luxoru spisovatel Josef Formánek!