Adopční kampaň podpořila zájem o zvířecí sirotky

Adopční kampaň podpořila zájem o zvířecí sirotky

Adopční kampaň podpořila zájem o zvířecí sirotky

Pražská zoo zveřejnila výsledky již tradiční kampaně na podporu adopcí zvířat -v adoptivním rodičovství se v loňském roce rozhodlo pokračovat historicky nejvíce lidí a na chov zvířat se díky tomu podařilo získat téměř 3,5 miliony korun.

Kampaň pražské zoo s názvem Adoptujte mě se objevila v ulicích Prahy na počátku listopadu.Její tváří se stali chápan středoamerický, zoborožec rýhozobý, lori balijský a bičovec pestrý. Kombinace zajímavých zvířecích osobností a grafiky s vánoční tematikou přiměla 1013 nových adoptivních rodičů k podpoře sirotků ze Zoo Praha.

„Ze srovnání za posledních 5 let vyplývá, že výsledná čísla bezmála kopírují rekordní rok 2012, kdy jsme v rámci adopční kampaně získali dosud nejvíce příspěvků od největšího množství dárců. V jednom ukazateli – v počtu obnovených adopcí – jsme však ještě překonali rok 2012: 772 adoptivních rodičů prodloužilo smlouvu o další rok, což vypovídá o vysoké loajalitě a spokojenosti našich dárců s projektem adopcí,“ uvádí Vít Kahle, vedoucí oddělení marketingu. „Vybrané příspěvky od všech loňských činí 3 371 711 korun. Všem sponzorům a adoptivním rodičům mnohokrát děkujeme za jejich podporu a přízeň,“ dodává.

Pražská Zoo nově motivovala k adopcím také soutěží o zájezd do Keni pro dvě osoby od cestovní kanceláře ČEDOK. Ten získala paní Radka Kučerová z Prahy 5, která nejlépe odpověděla na tři tipovací otázky týkající se koní Převalského a projektu Návrat divokých koní.

Adopce zvířat je již tradičním a oblíbeným produktem pražské Zoo. Adoptivní rodič se stává členem širokého klubu přátel zoo, je zván na významné společenské akce – např. na slavnostní zahájení nové sezóny na jaře, na výroční slavnost v září či na setkání sponzorů na podzim. Lidé pořizují adopci „sirotků“ ze Zoo Praha jako dárek k Vánocům nebo k narozeninám svých blízkých.

Celkem mají zvířata v pražské Zoo 2517 adoptivních rodičů. Nejoblíbenější v tomto ohledu je psoun prériový, kterého si adoptovalo 114 lidí. V závěsu se objevují vakoveverka létavá, komba ušatá, outloň váhavý a levhart obláčkový.