Adam Plachetka oznamuje posledního hosta do O2 areny / 16. 1. 2020, O2 arena Praha

Adam Plachetka oznamuje posledního hosta do O2 areny / 16. 1. 2020, O2 arena Praha

Adam Plachetka oznamuje posledního hosta do O2 areny / 16. 1. 2020, O2 arena Praha

16. ledna se v pražské O2 areně poprvé uskuteční samostatný koncert českého operního pěvce. Akce s názvem BEZ MANTINELŮ přivede do největší české multifunkční haly Adama Plachetku, který si pozval na jeviště řadu různorodých hostů. Společný song zazpívá s Evou Pilarovou, Ondřejem Gregorem Brzobohatým, ale i s Dagmar Peckovou nebo manželkou Kateřinou Kněžíkovou. Nyní odhaluje jméno hosta, který uzavírá seznam zvučných jmen. Je jím oblíbený český písničkář Tomáš Klus.

Adam Plachetka je u nás i ve světě spjatý s klasickou hudbou, pro svůj koncert ale udělá výjimku, a návštěvníci se tak mohou těšit vedle operních árií také na muzikály, jazz nebo pop. „Vnímám tento koncert jako příležitost představit klasickou hudbu posluchačům, kteří na ni ještě nejsou zvyklí chodit. Neformální prostředí, přesah do různých žánrů, ale i množství zajímavých hostů, to je myslím cesta, jak toho dosáhnout,“ okomentoval koncert BEZ MANTINELŮ Adam Plachetka.

Dva mladí úspěšní interpreti se doposud profesně nepotkali

Ač se dříve neznali, spolupráci navázali na základě doporučení kamarádů a společných známých z hudební branže. „Když jsem začal kamarádům říkat, že chystám koncert v O2 areně a budu zvát různé hosty, byl Tomáš Klus jedním ze jmen, která mi nejčastěji doporučovali. Ač jsme se osobně neznali, povedlo se nám navázat kontakt a jsem rád, že jsme vymysleli společný repertoár a že Tomáš na mém koncertě vystoupí,“ radoval se Adam Plachetka, který momentálně účinkuje v newyorské Metropolitní opeře. Vrátí se těsně před vánočními svátky a vystoupí na 4. adventním koncertu České televize.

Adam Plachetka se s Tomášem Klusem nikdy na jednom pódiu při společné práci nepotkal. „Oslovení Adamem Plachetkou bylo překvapivé, o to však víc potěšující, neboť Adam, ač podobně stár, je světovou star a je od něj nesmírně pozorné zasdílet talent s někým, kdo má v průměru tři a půl akordu na písničku. Po prvním setkání jsem ale pochopil, že velký pěvec disponuje velkým srdcem a humorem mi velmi blízkým, tudíž šla tréma stranou a nastalo těšení,“ vtipně okomentoval novou spolupráci oblíbený muzikant Tomáš Klus.

Profesní spojení písničkáře a operního pěvce dává tušit, že o netradiční splynutí žánrů nebude nouze. „Mám rád hudební fúze, dokonce je vnímám jako velmi potřebné, protože si je dobré připomínat, že hudba je jedna, což říkám se vší pokorou k vážné muzice, kterou jsem si i díky spolupráci s Janáčkovou filharmonií zamiloval,“ prozradil Tomáš Klus.

Na společném repertoáru se muzikant s operním pěvcem shodl

Hudební nastudování koncertu Adama Plachetky má na starosti dirigent a skladatel Jan Kučera. A právě on spojuje profesní světy Adama Plachetky a Tomáše Kluse. „Naši Klusymfonii řídí nám s Adamem společný kumpán Jan Kučera, pod jehož taktovkou se odehraje i Adamův večer a já myslím, že to bude jízda, protože to s Honzou jinak nejde. On sám nám pomohl vybrat i dvě mé písně, protiválečnou Anat a rozvernou Vločku, které v aranžích Jana Lstibůrka a spojením písničkáře s pěvcem slibují přinejmenším překvapivý zážitek,“ slíbil Tomáš Klus.

O Tomáši Klusovi

Tomáš Klus (33) je oblíbený český muzikant, písničkář, zpěvák, ale také herec. Má na kontě řadu hudebních cen – Zlatý Slavík, Ceny Anděl, Žebřík nebo ceny Óčko. Vydal 7 úspěšných alb. Aktuálně ho můžete vidět v rámci koncertů jeho turné Klusymfonie, které nese název po nejnovější vydané desce. Více na www.tomasklus.cz.

O koncertě

Adam Plachetka je u nás i ve světě spjatý s klasickou hudbou, pro svůj koncert ale udělá výjimku, a návštěvníci se tak mohou těšit vedle operních árií také na muzikály, jazz nebo pop. Krom sólových partů připravuje i řadu duetů, k nimž přizval přátele a umělecké kolegy nejen z oblasti klasické hudby. O vizuální koncepci a režii se postará uznávaný český režisér a audiovizuální tvůrce Michal Caban. Hudební nastudování má na starosti dirigent a skladatel Jan Kučera a hudební doprovod multižánrové uskupení Epoque Orchestra. Jazzové žánry na koncertě reprezentuje swingový zpěvák Jan Smigmator a vokální skupina SKETY. Dalším z odtajněných hudebních hostů, kteří si s ním zazpívají na jednom pódiu, je legendární Eva Pilarová, manželka Kateřina Kněžíková a česká operní pěvkyně Dagmar Pecková. Na jednom pódiu s Adamem Plachetkou vystoupí také Ondřej Gregor Brzobohatý a moderátor Leoš Mareš. Koncert se koná 16. ledna 2020 v O2 areně a vstupenky jsou již v prodeji v síti Ticketportal. Pořadatelem koncertu je společnost Bestsport.