7 tváří vybralo jména krokodýlům

7 tváří vybralo jména krokodýlům

7 tváří vybralo jména krokodýlům

7 tváří vybralo jména krokodýlům

Sedm rozmanitých osobností pokřtilo v Krokodýlí ZOO Protivín sedm mláďat různých druhů krokodýlů (aligátor čínský, kajman brýlový, krokodýl nilský a filipínský) a vybralo jim jména. Slavnostně byli také předáni loňští a předloňští kmotřenci do Zoo Záhřeb, Botanické zahrady v Nitře a na výstavu Tajemná Indonésie do Českých Budějovic pod patronací CK Livingstone. Prima ZOOM je mediálním partnerem protivínské zoologické zahrady.

 

Moderátorka Odpoledních zpráv Sandra Parmová vybrala jméno Olí, redaktorka TOP STARu Michaela Široká dala jméno Bonifác, zpěváci divadla Broadway Michaela Gemrotová a Marian Vojtko se rozhodli pro Christine a Viviene, komik Comedy Clubu Miloš Knor pojmenoval krokodýla po kolegovi – Ruda z Ostravy, designérka pořadu Jak se staví sen Martina Pištěláková zvolila Primáka a šéfredaktor webu Prima ZOOM Tomáš Karlík pokřtil svého svěřence Drak.

 

Marian Vojtko měl největší kus – aligátora čínského – a měl problém tuto samičku udržet. Míšu Gemrotovou si její krokodýl dokonce označkoval. Ale všichni kmotři se vcelku s malými krokodýli spřátelili a nechali své kmotřence pohladit dětmi z publika. Dámská část kmotrů také rozdala dárky (časopis Primáček a další drobnosti) dětem ze ZŠ Písek a NF Onkoláček, který pomáhá dětem s rakovinou.

 

Krokodýlí ZOO Protivín vznikla ze soukromého chovu provozovatele této zoologické zahrady, Miroslava Procházky. Její raritou je, že vystavuje 22 z 23 druhů krokodýlů. Její součástí je i zoologické muzeum. Samotná expoziční část zoologické zahrady se nachází v Protivíně v historické hospodářské budově, jejíž vznik je datován do konce 18. století. Protivínská ZOO se snaží rozmnožovat ohrožené a kriticky ohrožené druhy krokodýlů. Jejím smyslem není krokodýly jen chovat, rozmnožovat a vystavovat, ale zároveň využívat, a tím propagovat ekologické technologie a přispívat k ochraně přírody ve světě i doma. ZOO byla vybudována v přísně ekologickém a energeticky úsporném stylu. Je teplotně soběstačná díky tepelným čerpadlům, která odebírají teplo z 8 vrtů hlubokých 120 m, které byly vyvrtány na jejím pozemku.