50. výročí přistání na Měsíci

50. výročí přistání na Měsíci

50. výročí přistání na Měsíci

Michela, nuceně nasazeného dělníka v podzemní válečné továrně na rakety V2. Toto je příběh o zoufalé snaze Američanů za každou cenu předstihnout Sovětský svaz v cestě na Měsíc. A také o několik desetiletí dlouhé snaze postavit před soud válečné zločince, kteří zavinili smrt mnoha tisíců nuceně nasazených v nacistické továrně a jejím koncentračním táboře.
Apollo: Neznámí hrdinové (2 díly)
Nenechte si ujít jedinečný seriál o neznámých hrdinech vesmírné mise Apollo. Fascinující nový pohled na přistání prvního člověka na Měsíci je plný úžasných a vzrušujících záběrů. Díky této sérii odhalíte, že skutečné drama se odehrávalo mimo zdi dnes již povědomého prostředí základen agentury NASA. Sledujte napínavé a dechberoucí příběhy skupinky neznámých průkopníků.   

Kronika programu Apollo (4 díly)
Vydejte se po stopách nejúžasnějšího vesmírného programu v dějinách. Program Apollo, probíhající v letech 1961–1972, byl americký program pilotovaných kosmických letů realizovaný Národním úřadem pro letectví a kosmonautiku (NASA). Jeho cílem bylo přistání lidí na Měsíci a jejich návrat na Zemi. Tohoto cíle bylo poprvé dosaženo v roce 1969. Program Apollo byl připravován koncem 50. let 20. století jako nástupce programu Mercury, prvního amerického programu pilotovaných letů. Poté, co prezident John Fitzgerald Kennedy 25. května 1961 vyhlásil národním cílem přistání lidí na Měsíci a jejich bezpečný návrat na Zem do konce desetiletí, získal program Apollo konkrétní směr. Vydejte se s Prima ZOOM na tuto dobrodružnou výpravu.  
Dobývání Měsíce
Film Dobývání Měsíce vypráví kompletní příběh o letech NASA na Měsíc. Zachycuje všechny mise od Apolla 1 po Apollo 17 a jako vůbec první využívá záběry v původní vysoké kvalitě 4K a HD pořízené astronauty během nejslavnějších vesmírných výprav v dějinách lidstva. Světoznámé mise Apollo patří k největším a nejvýznamnějším pokrokům, jakých se podařilo člověku dosáhnout. Díky vzácným archivním záběrům a bezkonkurenčnímu přístupu do zákulisí dění na palubě vesmírných lodí je Dobývání Měsíce skutečně senzační podívanou. Historie vědy doslova ožívá před očima! Znovu se staneme svědky mrazivých okamžiků, kdy se mise, a hlavně životy astronautů ocitly v bezprostředním ohrožení. A setkáme se s rychle myslícími vědci, kterým se je podařilo zachránit a na poslední chvíli zabránit naprosté katastrofě. Toto je příběh hrdinů, jimž se díky geniálním nápadům podařilo pokořit nemožné a otevřít lidstvu nové obzory. Dobývání Měsíce skládá poctu výjimečným okamžikům objevování vesmíru od velkých skoků po tragické nezdary.   
  
Armstrong: Záhada objasněna
Když Neil Armstrong, velitel posádky Apolla 11, v červenci 1969 vstoupil na Měsíc, znamenalo to nejenom obrovský skok pro lidstvo, ale také velkou životní změnu pro něj, mohl se dotknout povrchu úplně jiného tělesa a chodit po něm. Armstrong se najednou stal jedním z nejslavnějších lidí na světě. Najednou byl nucen hrát úplně jinou roli. Odmítal žít v centru mediálního zájmu a s tiskem málokdy mluvil o svém největším úspěchu. Stal se tak tajemným idolem, který bojoval se svou slávou. Blízcí příbuzní a přátelé poprvé v životě vyprávějí, jaký Neil Armstrong ve skutečnosti byl. Narodil se 5. 8. 1930 jako nejstarší ze tří dětí. Byl tichý, ale rád se obklopoval přáteli. Odmalička jej fascinovalo létání. V 15 letech začal bez vědomí rodiny chodit na hodiny létání a později toužil po kariéře leteckého inženýra. Pak se v období studené války stal pilotem amerického námořnictva a stal se jedním z nejlepších pilotů své generace. Na univerzitě se seznámil se svou první ženou a záhy získal místo pilota na Edwardsově vojenské základně, kde absolvoval hodně testovacích programů. V necelých dvou letech mu zemřela prvorozená dcera na mozkový nádor. To Neila zlomilo a vrátil se od rodiny zase k práci. Když pak začínala NASA shánět další astronauty, aby předstihli Rusy v cestě na Měsíc, Neil se stal jedním z nich. Jeho první vesmírný let přišel s programem Gemini. Jeho nejslavnější misí byla mise Apolla 11. Buzz Aldrin a ostatní vzpomínají na celou riskantní misi na Měsíc. Po návratu následovalo šílenství a úplně nový život. Tak velký zásah do jeho života měl následky pro Armstronga i jeho rodinu. Nevěděl, co bude dělat. V roce 1971 odešel z NASA, rozhodl se věnovat leteckému konstruktérství a odstěhoval se s rodinou na farmu. Nakonec se začal vyhýbat publicitě a ještě více se ponořil do své práce, tentokrát ve světě obchodu. Jeho workoholismus měl za následky konec manželství, v roce 1994 se rozvedl. S druhou ženou se seznámil na golfu. Dožil se 82 let.   
 
Dlouhá cesta na Měsíc (6 dílů)
Když americký prezident J. F. Kennedy v roce 1961 vyzval NASA, aby dostala člověka na Měsíc, Národní úřad pro letectví a kosmonautiku měl na kontě celkem 15 minut zkušeností s lety do vesmíru. Do konce roku 1969 přesto astronaut Neil Armstrong zanechal stopy v měsíčním prachu. Mezitím se odehrály neobyčejné příběhy plné politikaření, vynalézání, nadměrného sebevědomí, tragédií a trumfů. Zůstaly po nich vzpomínky klíčových astronautů, poznatky historiků a odborníků ze Smithsonova institutu a jedinečné artefakty. Podívejte se, jak celá vesmírná mise začala zkušebními lety Apolla 1 až 6. Zjistěte, jaké pocity měli ti, kteří se dostali k Měsíci a zkoumali ho v rámci misí Apollo 7 až 16. Nebo jak Apollo 17 výrazně přispělo k pochopení geologické historie Měsíce a vývoji mnoha nových druhů technologií. Tento nový šestidílný seriál vrhá nové světlo na jednu z nejnapínavějších kapitol amerických dějin: projekt Apollo.