180 TISÍC LIDÍ POMOHLO HANDICAPOVANÝM

180 TISÍC LIDÍ POMOHLO HANDICAPOVANÝM

180 TISÍC LIDÍ POMOHLO HANDICAPOVANÝM

180 TISÍC LIDÍ POMOHLO HANDICAPOVANÝM

Snili o tom, že budou opět sportovat. O tom, že jejich životy dostanou nový důležitý impuls. Stalo se. Díky projektu Nezastavitelní se 11 handicapovaných lidí vrátí ke svému oblíbenému sportu. Získají totiž potřebné vybavení, jako handbike či monoski, které si dosud nemohli dovolit. Ke splnění jejich snu jim pomohl Birell, organizátor projektu a přes 180 tisíc lidí v Česku a na Slovensku, kteří se do něj zapojili. Birell se totiž zavázal za každého, kdo se aktivně zúčastní, přispět částkou 5 Kč. Celkem tedy poskytne na nákup potřebných pomůcek 941 tisíc Kč. Ambasadory projektu jsou úspěšní paralympionici Jiří Ježek a Anna Oroszová.

Cílem Nezastavitelných je motivovat zdravé lidi k tomu, aby sportovali a tím pomohli handicapovaným. Za každého, kdo projel, prošel nebo proplul speciální bránou, věnoval Birell 5 Kč na nákup sportovního vybavení pro handicapované. „Výsledek je úžasný. Absolutně předčil naše očekávání. Předpokládali jsme, že se zúčastní maximálně 100 tis lidí. Rádi přispějeme handicapovaným vyšší částkou a pomůžeme jim splnit jejich sen. Za to, že to nevzdali, si to zaslouží. Taky bych ráda poděkovala známým osobnostem jako například Anastazii Kuzminové či Petru Koukalovi, bez nichž by zřejmě zájem veřejnosti nebyl takový,“ říká manažerka značky Birell Veronika Hořáková.

Jedním z těch, kterým projekt Nezastavitelní splnil sen je Kateřina Kroupová. Kateřina se narodila s poškozeným zrakem. Vidí velmi omezeně a kdykoliv o zrak může přijít úplně. Vždy toužila projet s manželem celé Česko na dvojkole. Teď se jí díky Nezastavitelným její přání splní. „Děkuji všem, kteří vyměnili pohodlí za pohyb a svou aktivitou nám pomohli. Už se nemůžu dočkat, až s manželem usedneme na tandem a vyrazíme do terénu,“ neskrývá radost Kateřina Kroupová.

Nezastavitelní v číslech

941 653- Celková získaná částka za ČR a SR v Kč
183 066 – Celkový počet lidí, kteří prošli, projeli, či propluli bránou v ČR a SR
20 923 – Počet lidí, kteří projeli bránou na nejnavštěvovanějším místě ve Vranově nad Dyjí
9 000 – Počet běžců, kteří proběhli bránou na Birell Grand Prix v Praze
18 – Celkový počet míst, na kterých mohli lidé pomoci pohybem
11 – Počet handicapovaných, kteří si díky Nezastavitelným splní svůj sen